رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطر جریان های تکفیری در جهان اسلام،گفت: گروه های تکفیری فضای تنفسی مناسبی، برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده اند.

به گزارش نسیم سرخس پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی لاریجانی صبح امروز در چهارمین هم اندیشی تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به حرکت های اصیل مردمی،اظهار داشت:روش روحانیت هیچگاه متکی به دولت نبوده است و این باقی مانده حرکت های اصیل مردمی است.

وی افزود:دولت های همواره نیازهایی دارند و برخی از اوقات رفتارهای آنها با رفتارهای اسلامی یکی نبوده است به همین دلیل است که استقلال روحانیت به تفکر صحیح اسلامی کمک کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های شهید مرتضی مطهری، ابراز داشت:این شهید بزرگوار یکی از خصوصیت های مهم روحانیت را مستقل بودن آنها دانسته و این ویژگی ها را باید حفظ کرد.

وی عنوان کرد:تشکل های مذهبی ویژگی های مختلفی دارند و یکی از این ویژگی ها به صورت مردمی اداره شدن آنها است و ویژگی دیگر این است که وقتی این تشکل ها در میان مردم باشند سلائق را بهتر می توانند درک کنند.

لاریجانی با اشاره به فعالیت نمایشگاه کتاب، گفت:در این نمایشگاه برخی از موسسات متناسب با سلیقه فکری افراد کار کرده اند و با تولید آثار متنوع مشتری های خوبی نیز جذب کردند.

وی عالم سیاست را اینگونه توصیف کرد و بیان داشت:گاهی در فضای سیاسی کشور آنقدر تنش ایجاد می شود که جامعه را شلوغ می کند و افراد کنترل خود را از دست می دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطر جریان های تکفیری در جهان اسلام،افزود:این تفکرات یکی از مشکلات جدی اسلام است و این افراد دیگران را محکوم و تکفیر می کنند.

وی ادامه داد:این جریان ها به همگرایی با اسرائیل فضای تنفسی مناسبی برای آنها ایجاد کرده اند و با تفرقه افکنی در دنیای اسلامی به وحدت اسلامی ضربه می زنند.

لاریجانی تلاش دشمنان برای اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را مورد توجه قرار داد و گفت:روش های مختلفی برای این کار در نظر گرفته اند و حرکت هایی نیز در منطقه در جریان است.

وی اظهار داشت:با وجود قرار داشتن در جریان اطلاعاتی قوی باید متناسب با این زمان بسترسازی ها را انجام دهیم که یکی از آنها استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت:جریان های فرهنگی نباید دولتی شوند و باید به گونه ای دیگر به انها کمک کرد تا این جریان ها و تشکل های فرهنگی که از خصوصیات مردمی برخوردار هستند حمایت شوند.

 انتهای پیام/م