رفع انحصار تلگرام به‌عنوان مونوپولی فعلی‌اش مورد تأکید است/ شبکه ملی اطلاعات هم‌اکنون در حال ارائه خدمت است
رفع انحصار تلگرام به‌عنوان مونوپولی فعلی‌اش مورد تأکید است/ شبکه ملی اطلاعات هم‌اکنون در حال ارائه خدمت است
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی درباره طرح موضوع فیلترینگ تلگرام در کشور گفت: رفع انحصار تلگرام به‌عنوان مونوپولی فعلی‌اش مورد تأکید است که بایستی اتفاق بیفتد؛ در مورد اعلام پالایش تلگرام خبری ندارم و مجرای رسمی دبیر محترم شورای عالی فضای مجازی است.

رسول جلیلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم سرخس، با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات هم‌اکنون در حال ارائه خدمت است، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات زیرساخت ارتباطی لایه زیرین نرم‌افزارهای ارتباطی نظیر سروش و گپ و تلگرام است که هم‌اکنون در حال ارائه خدمت است.

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با تأکید بر اینکه در راستای حمایت از تولیدات بومی در فضای مجازی، وزارت ارتباطات مسئول مشخصی را برای این امر از سال ۹۶ تعیین کرده است، خاطرنشان کرد: دراین‌باره هماهنگی‌هایی انجام‌ شده و حمایت‌هایی هم در حوزه پهنای باند و پرداخت وام به شبکه‌های اجتماعی بومی مطرح است.

 

وی با اشاره به اینکه رشد شرکت‌های بومی در فضای مجازی به مدل کسب‌وکار برمی‌گردد، تصریح کرد: با مجانی بودن خدمات پیام‌رسانی، ایجاد چرخه اقتصادی در بخش خصوصی از ناممکنات است.

 

جلیلی با اشاره به طرح موضوع فیلترینگ تلگرام در کشور اظهار داشت: بحث معطوف به پالایش نیست، موضوع فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و فراهم نمودن زمینه برای مهاجرت کاربران ایرانی از تلگرام به دلیل تهدیدات اقتصادی ملی آتی تلگرام است.

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: رفع انحصار تلگرام به‌عنوان مونوپولی فعلی‌اش مورد تأکید است که بایستی اتفاق بیفتد؛ در مورد اعلام پالایش تلگرام خبری ندارم و مجرای رسمی دبیر محترم شورای عالی فضای مجازی است.

انتهای پیام/