امین زندگانی گفت: کشوری مثل عربستان تنها به فکر منافع خودش است، آن‌ها ثابت کرده‌اند که در این سال‌ها به هیچ قاعده جهانی عمل نمی‌کنند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری دانشجو نوشت: امین زندگانی در ارتباط با جنگ های بین المللی که فرا گیر شده است گفت: این شرایط نشان می‌دهد که علی رغم مدیریتی که کشور‌های قدرتمند ادعا می‌کنند آن را در جهان برقرار کرده‌اند بی‌ثباتی در جهان فراگیر شده است. جهانی که در باطن هیچ علاقه‌ای به حل شدن این اختلافات ندارد و به هیچ عنوان از گفتگو پای میز مذاکره حمایت نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: اتفاقاتی که در یمن می‌افتد در ‌‌نهایت بی‌رحمی است و نشان می‌دهد که کشور‌هایی که به لحاظ مالی در قدرت هستند چگونه به حریم دیگران وارد می‌شوند. آن‌ها به بهانه‌های مختلف به خود اجازه می‌دهند که در امور دیگر کشور‌ها دخالت کنند و به هر صورتی که دوست دارند حقوق ملت‌ها را زیر پای بگذارند.

زندگانی با اشاره به اینکه از ارگان‌های جهانی تعجب می‌کنم که چرا سکوت کرده‌اند چرا که آن‌ها شعار حقوق بشر را دائماً سر می‌دهند گفت: واقعاً جای تعجب دارد که مجمع‌های بین المللی هیچ برخورد قاطعی با آن‌ها نمی‌کند چرا؟! تنها به این دلیل که آن‌ها صاحبان چاه‌های نفت در جهان هستند و با سرمایه‌ای که در اختیار دارند به دیگران کشور‌ها ظلم می‌کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «ملک سلیمان» با بیان این مطلب که کشور‌های بیگانه با رخ دادن این اتفاق‌ها در اطراف کشور ما به دنبال منفعت‌های شخصی خود هستند اظهار داشت: البته فکر می‌کنم بخشی از تحرکات کشور‌های قدرتمند در خاورمیانه به خصوص در اطراف ایران به این دلیل است که ما را وارد بازی‌های سیاسی خود کنند و به نفع خود بهره ببرند. آن‌ها تماماً تلاش می‌کنند در زمینه‌های مختلف در کشور ما قطع نامه‌هایی که به نفع مردم است به تایید نرسد و یا شاهد اتفاق مثبتی در کشورمان به لحاظ جهانی نباشیم. کشوری مثل عربستان تنها به فکر منافع خود است. با این رفتار‌ها باید برخورد بین المللی صورت بگیرد این یک جنایت تمام عیار است. عربستان ثابت کرده است که در این سال‌ها به هیچ قاعده جهانی عمل عمل نمی‌کند و پایبند نیست. در جنایت کار بودن آل سعود هیچ شکی نیست. وظیفه هر انسان اهل فرهنگ و تمدن این است که در برابر این جنایت زبان باز کند.

وی در پایان با پیشنهاد اینکه می‌توان بیانیه جهانی تنظیم کرد گفت: اگر قرار باشد که فیلمی ساخته شود مطمعناً طول خواهد کشید و زمان لازم را از دست خواهیم داد. در حال حاضر اولین و بهترین راه که می‌تواند بازتاب جهانی داشته باشد این است که اهل فرهنگ و هنر و چهره‌های شناخته شده به صورت یک بیانیه  اعتراض خود را به کشتار مردم بی‌دفاع یمن اعلام کنند. برای جلوگیری از این رفتار باید بیانیه جهانی تنظیم کنیم.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

انتهای پیام/م