استاندار آذربایجان غربی گفت: ۶۰ درصد فراخوان‌ها برای تجمع در پی حادثه مهاباد توسط عربستان سعودی می‌‌گرفت.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس،‌ قربانعلی سعادت چهارشنبه شب در آئین اختتامیه سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه که در تالار وحدت مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مطالعات و تحقیقات اخیر نشان می‌دهد، که حدود ۶۰ درصد پیام‌‌ها، فراخوان‌ها و فعالیت در سایت‌‌های مجازی برای تجمع غیرقانونی پیرو حادثه اخیر توسط عربستان سعودی صورت می‌گرفت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای اتحاد و همدلی موجود بین ملت کشور ما دندان طمع تیز کرده است، افزود: به دنبال ایجاد یک جنجال از یک حادثه شخصی و مسئله خصوصی هستند. وی با اشاره به اینکه ملت ما به معنای واقعی در مقابل تحرکات دشمن بیدار هستند، افزود: هتل تارای مهاباد که چند روز پیش آتش زده شد، توسط یک سرمایه‌گذار بومی راه‌اندازی شده و تابستان سال گذشته با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شده بود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز تاسف از آتش زدن این هتل، خاطرنشان کرد: این قبیل حوادث و بزرگنمایی یک حادثه خصوصی و مسئله شخصی منجر به از بین رفتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌شود، بنابراین نباید به حواشی این اتفاقات دامن زده شود. وی با اشاره به اینکه رسانه‌های جمعی در شکل‌گیری واگرایی و همبستگی به اندازه زیادی تاثیرگذار هستند، بیان داشت: فعالان عرصه خبر و رسانه در دامن زدن به اختلافات یا شکل‌گیری وحدت کلمه نقش بارزی دارند.

سعادت با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: بنابراین باید از همه ظرفیت‌‌های موجود در رسانه‌های جمعی در راستای تحقق شعار سال استفاده حداکثری به عمل آوریم.

وی با اظهار به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در کانون توجه دشمنان و مغرضان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مغرضان و معاندان برای ضربه زدن به اتحاد و همدلی بین ملت ما از هیچ گونه تلاش و اقدام فروگذار نیستند.

 

انتهای پیام/م