رایزنی معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای ادامه نگارش پیش‌نویس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پس از یک ساعت پایان یافت و قرار است ساعت ۱۴ به وقت محلی(۱۶:۳۰ به وقت تهران) دوباره از سر گرفته شود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس، رایزنی سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین پس از یک ساعت پایان یافت و قرار است این رایزنی‌ها ساعت ۱۴ به وقت محلی (۱۶:۳۰ به وقت تهران) دوباره از سر گرفته شود.

در رایزنی یک ساعته امروز که از ساعت ۱۳ تا ۱۴ برگزار شد، درباره نحوه ادامه کار برنامه‌ریزی و گفت‌وگو شد.

نشست کارشناسان ۲ طرف نیز ساعت ۱۱:۴۵ به وقت محلی در هتل پله کوبورگ شهر وین آغاز شد و کماکان ادامه دارد.

دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در راستای نگارش پیش‌نویس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از امروز در وین آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. روز پنجشنبه رایزنی‌های ایران و آمریکا برگزار و روز جمعه نیز سایر اعضای ۱+۵ در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی به مذاکرات خواهند پیوست.

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران در بدو ورود به وین درباره نگارش پیش‌نویس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در پاسخ به این سؤال که چند درصد از کار انجام شده؟ گفت: خیلی نمی‌توان درصدی اعلام کرد، به هرحال ما اکنون متنی داریم که بخش نسبتا قابل توجهی از آن حتی درباره همه عباراتش توافق شده، ولی یک بخش از آن هنوز مورد اختلاف‌نظر است.

وی ادامه داد: در برخی از پارگراف‌ها یک عبارت مورد اختلاف است و در برخی از پارگراف‌ها یک جمله و بعضی از جاها کل عبارت مورد اختلاف است، ولی یک بخش قابل توجهی الان به اتمام رسیده است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای همچنین گفت: امیدواریم بتوانیم اختلافاتی که در خصوص متن وجود دارد و داخل پرانتز قرار دارد را هر چه کمتر کنیم و زودتر به یک متن واحد برسیم.

عراقچی ادامه داد: امیدواریم زودتر از دهم تیر ماه بتوانیم جمع بندی نهایی داشته باشیم.

وی افزود: عوامل مختلفی در داخل اتاق مذاکرات و خارج از آن هست که می‌تواند مانع شود، ما با همه این عوامل همزمان در حال مقابله هستیم و مذاکرات را پیگیری می‌کنیم. بسیار امیدوار هستیم حتی قبل از موعد مقرر هم به توافق برسیم.

انتهای پیام/م