جزیره‌ای در انگلستان، به خاطر حضور موتورسواران پرخطر و مسابقات TT در جهان شناخته می‌شود و حالا با مدل بدون سقف BAC مونو در نقش پلیس محلی، شهرت بیشتری پیدا کرده است.
به گزارش نسیم سرخس، به نقل از میزان، جزیره‌ی من (Isle of Man)، در ساحل غربی انگستان و نزدیک ایرلند واقع است. هرچند مالکیت این منطقه به دولت انگلستان و ملکه‌ی بریتانیا تعلق دارد؛ به‌طور خودمختار و با پارلمان محلی اداره می‌شود.

متفاوت ترین ماشین پلیس دنیا در بریتانیا +تصاویر
از سال ۱۹۰۷، مسابقات موتورسواری سرعت TT در جاده‌های شهری و بین شهری این جزیره انجام می‌شود و باعث شهرت جهانی آن شده است؛ با این اوصاف، مردم جزیره‌ی من علاقه‌ی خاص خود به موتورسیکلت‌های قدرتمند و پرسرعت را حفظ کرده‌اند.

شهرهای متمول جهان، از خودروهای اسپرت مثل لامبورگینی و پورشه در ناوگان پلیس خود استفاده می‌کنند؛ اما حضور یک مدل بدون سقف تک‌نفره در میان خودروهای انتظامی، تا پیش از این بی‌سابقه بوده است. حالا در یک اداره‌ی پلیس محلی در جزیره‌ی من، مسئولین مربوطه اقدام به خرید یک دستگاه BAC مونو با توانایی‌های فنی مخصوص پیست‌های مسابقه کرده‌اند.

متفاوت ترین ماشین پلیس دنیا در بریتانیا +تصاویر

جالب است بدانید که مراحل ساخت و آزمایش خودروی مونو از برند BAC در همین جزیره انجام شده است و مردم این ناحیه، از سال ۲۰۱۱ با مدل‌های اسپرت این برند آشنا هستند. علاوه بر این، با هماهنگی کامل بین مدیران شرکت BAC و مسئولان دولت محلی، فستیوال خودروهای مونو در جزیره‌ی من انجام می‌شود تا محل مناسبی برای تست این خودروها، پیش از خرید نهایی توسط مشتریان باشد. ماه گذشته نیز بخش‌هایی از جاده‌های اصلی جزیره، برای حضور علاقه‌مندان خودروهای BAC مونو بسته شد و در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

مدلی که در اختیار نیروهای پلیس جزیره‌ی من قرار گرفته است، از نظر قوای فنی و تجهیزات، تفاوتی با نمونه‌های تجاری استاندارد ندارد. این نسخه از BAC مونو با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتریِ ۳۰۵ اسب بخار ارائه می‌شود که به لطف استفاده‌ از بدنه‌ی فیبر کربن با وزن خالص ۵۸۰ کیلوگرم، در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نهایت سرعت این خودرو ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت است و عمل شتاب‌گیری تا این سرعت را به خوبی ابرخودروهای چندصد هزار دلاری انجام می‌دهد.

متفاوت ترین ماشین پلیس دنیا در بریتانیا +تصاویر

از نظر کارشناسان، خودروی BAC مونو بیش از آنکه برای پلیس جزیره‌ی من، کاربردی و راه‌گشا باشد، با صرف هزینه‌ی ۱۳۵ هزار دلاری، اهداف نمایشی و گردشگری را دنبال می‌کند. این خودرو مسلما در روزهای بارانی این ناحیه، بلااستفاده خواهد بود؛ اما در فستیوال‌ها و مسابقات سرعت متعدد جزیره، نقش پرررنگی خواهد داشت.

 انتهای پیام/