رئیس سازمان لیگ گفت: ساعت برگزاری دربی ۸۰ سرخابی‌ها را تغییر دادیم، چون نتیجه این دیدار حساسیت زیادی ندارد.

به گزارش  نسیم سرخس به نقل از فارس، مهدی تاج پس از جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ در مورد زمان برگزاری دربی ۸۰ گفت: با توجه به بررسی‌هایی که صورت گرفت در نهایت تصمیم بر این شد که به احتمال فراوان تمام بازی‌های هفته سی‌ام لیگ برتر روز جمعه برگزار شود. طی این برنامه بازی پرسپولیس و استقلال یک ساعت زودتر و از ساعت ۱۷ و سایر مسابقات از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود. هماهنگی‌های لازم با صدا و سیما و سایر ارگان‌ها هم انجام شده تا این کار به راحتی اتفاق بیفتد.

وی در مورد برنامه مسابقات سال آینده لیگ دسته اول تصریح کرد: کماکان نظرمان به برگزاری لیگ دسته اول در یک گروه است با وجود اینکه فشارهای زیادی به سازمان لیگ می‌آید اما امروز مفصل روی این موضوع بحث کردیم و همان اعتقاد قبلی را داریم. یک کارگروه ۵ نفره تشکیل دادیم تا وضعیت باشگاه‌ها برای حضور در مسابقات لیگ بررسی شود تا تیم‌هایی که براساس قانون مجوز حرفه‌ای‌گری برای حضور در مسابقات را ندارند شرکت نکنند تا اینکه AFC بخواهد آنها را حذف کند.

تاج گفت: هر تیمی که نمی‌تواند در مسابقات شرکت کند نباید به بازی‌ها بیاید و نباید شرایط طوری پیش برود که تیمی بخواهد کنار بکشد و یا از سوی AFC حذف شود. همه باید امکانات و مجوزهای لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان لیگ در رابطه با اینکه آیا کسی مخالف تغییر زمان دربی نیست تصریح کرد: از اول هم قرار بود بازی روز جمعه برگزار شود، با توجه به اینکه دربی حساسیت خاصی ندارد و نتیجه بازی تاثیری در جدول تاثیر نمی‌گذارد این تغییر زمان صورت گرفت. بدین ترتیب می‌توان بازی را پخش زنده کرد و علاقمندانی که می‌خواهند دربی را ببینند و سپس سایر دیدارهای هفته پایانی را مشاهده کنند به راحتی این کار را انجام می‌دهند.

وی در ادامه اظهار داشت: سازمان لیگ روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و برنامه‌ها خیلی فشرده است. در هفته جاری جشن باشکوهی را برای اولین بار در لیگ دسته اول برگزار کردیم که توسط صدا و سیما زیاد پوشش داده نشد. در هفته جاری جلسه‌ای با مسئولان شورای تامین اصفهان و تبریز خواهیم داشت تا در مورد برگزاری مراسم‌های قهرمانی و شرابط بازی‌های لیگ قهرمانی صحبت کنیم. یک جایگاه و جام قهرمانی در تبریز و یک جایگاه و جام قهرمانی به اصفهان می‌بریم تا هر تیمی که به مقام قهرمانی رسید مراسم به بهترین شکل آنجا برگزار شود. همزمان با این مسابقات دربی هم برگزار می‌شود. شهرداری منطقه ۲۲ تلاش خود را انجام داده تا هوادارانی که شب قبل از دربی به تهران می‌آیند حداقل امکانات را در اختیار بگیرند.

وی در مورد زمان برگزاری دیدار فینال جام حذفی تصریح کرد: سعید آذری از طرف باشگاه ذوب‌آهن،‌منصور قنبرزاده وعلیرضا منصوریان از طرف باشگاه نفت تهران امروز به اینجا آمدند تا در جلسه‌ای در این رابطه به تفاهم برسیم تا هم کار جام حذفی و هم لیگ برتر را امروز تمام کرده باشیم.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه آیا در جلسه امروز هیأت رئیسه تخلفات لیگ دسته اول بررسی شد، گفت: تخلفی که تا به الان باید رسیدگی در موردش انجام می‌شده نداشتیم. بحث‌هایی مطرح است که ممکن است لازم به رسیدگی داشته باشد اگر چیز قابل استنادی ارائه شود حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

وی باز هم با اشاره به جوانگرایی لیگ فوتبال ایران عنوان کرد: خوشحالم که اگر قرار است امروز یا فردا لیست بازیکنان تیم ملی از سوی کی‌روش اعلام شود و به احتمال فراوان نام جوانان زیادی در آن قرار داشته باشد. این مسئله برای لیگ و تیم ملی ایران بسیار خوب است. همچنین باید بگوییم آمار گلزنی‌ها بالا رفته و بازیکنان زیادی که قبلا ناشناخته بودند در فوتبال ایران فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان لیگ در مورد بلیت‌فروشی دربی ۸۰ پایتخت عنوان کرد: تاکنون تعدادی بلیت به صورت الکترونیک به فروش رفته و مسئولان هیأت رئیسه سازمان لیگ همچنان معتقدند بلیت‌فروشی کاغذی هم داشته باشیم.

وی در مورد اینکه انتخاب برترین‌های لیگ فوتبال ایران بر چه اساسی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا این کار بر اساس قانون و یک روند اتفاق می‌افتد و نظرسنجی در این ارتباط از مردم نمی‌شود. ما نظرات هر ۱۶ سرمربی و مدیرعامل باشگاه‌های لیگ برتر را می‌پرسیم از اصحاب رسانه که در حوزه ورزش فعالیت می‌کنند سؤال می‌کنیم از رؤسای فدراسیون فوتبال ایران که بعد از انقلاب فعالیت می‌کردند سؤال می‌پرسیم و از پیشکسوتان مشهور ورزشی هم نظرسنجی می‌کنیم. بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم و با یک بررسی دقیق بهترین‌ها را انتخاب می‌کنیم.

انتهای پیام/م