وزارت ورزش و جوانان و شخص محمود گودرزی بعد از تعامل چند ماهه با علی کفاشیان و مجموعه‌اش متوجه می‌شود که نمی‌تواند با وضعیت فعلی به همکاری با این نهاد بپردازد و برای همین هم به فدراسیون و رئیسش بی‌محلی می‌کند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از راه دانا، باز هم داستان جدایی کی روش،کم کم همه به این نتیجه رسیده بودند که اختلافات با امضای تفاهمنامه سه جانبه بین وزارت ورزش، فدراسیون و کارلوس کی روش رفع شده و این مربی با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد.

 

جلسات مرد پرتغالی با مدیران فدراسیون برای بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های تیم ملی هم داشت برگزار می شد که ناگهان شهر دوباره شلوغ شد، وزیر ورزش چهارشنبه گذشته جلسه ای با مربیان و پیشکسوتان فوتبال برگزار کرد و انتقاداتی را از شرایط بد فوتبال ایران مطرح کرد.

 

سپس بدون اینکه نامی از کی روش ببرد صحبت از مربی بیگانه ای به میان آورد که کارفرمای فدراسیون شده است و مردم و ورزش ما را با رفتارش تحقیر می کند. وزیر ورزش اسمی از کی روش نیاورد، اما انتقادات شدیدش بازهم فدراسیون فوتبال و مربی تیم ملی را به نقطه آغاز اختلافات بازگرداند تا داستان با ابهام فراوان همچنان ادامه داشته باشد.

 

با توجه به اتفاقات اخیر حتی شایعه استعفای شفاهی کی روش در رسانه ها مطرح شده است، کفاشیان اعلام کرده است که برای تعیین تکلیف وضعیت کی روش جلسه ای را با او برگزار خواهد کرد این در حالی است که مرد پرتغالی با تیم ملی ایران قرارداد چهارساله دارد و در حالت طبیعی اصلانیازی به برگزاری این جلسات نیست.

 

اما در این چند ماه اخیر رسانه‌ها هر روز خبری درباره ادامه یا قطع همکاری کی‌روش با تیم‌ملی ایران منتشر کردند و به نظر می رسد این جریان ادامه دارد  اما آیا کی‌روش باید بماند یا برود؟

 

کی‌روش به هر دلیلی ناراضی است، از مدیریت علی کفاشیان هم به هیچ عنوان راضی نیست؛ نشان به این نشان که رئیس فدراسیون فوتبال مدت‌هاست به نشست‌های وزیر با اهالی فوتبال دعوت نمی‌شود البته این دو چند ماه قبل معامله‌هایی با یکدیگر کردند مثل بیرون کردن نبی از دایره فدراسیون فوتبال و میدان دادن به علیرضا اسدی، به‌عنوان دبیر کل فدراسیون.

 

با این وجود این معامله هم موجب تقویت رابطه طرفین نشد، بدون تردید اگر چماق تعلیق از سوی فیفا در کار نبود تا امروز وزارت ورزش و جوانان صد بار کفاشیان را به هر بهانه‌ای برکنار می‌کرد اما همین استقلال فدراسیون موجب شده تا وزیر با اهرم تحریم، رئیس خندان فدراسیون را ابقا کند.

 

مرور اتفاقات یک سال اخیر میان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، نشان می‌دهد که این دو بعد از جام‌جهانی راهشان را از هم جدا کرده‌اند. وزارت ورزش و جوانان و شخص محمود گودرزی بعد از تعامل چند ماهه با علی کفاشیان و مجموعه‌اش متوجه می‌شود که نمی‌تواند با وضعیت فعلی به همکاری با این نهاد بپردازد و برای همین هم به فدراسیون و رئیسش بی‌محلی می‌کند.

 

تا جایی که علی‌کفاشیان در روزهای آخر سال می‌گوید، وزیر را در چند ماه پیش تنها در مراسم ختم مادرش دیده و گودرزی حتی پاسخ تلفن‌های او را هم نمی‌دهد و حتی او را به نشست رؤسای فدراسیون‌ها هم دعوت نمی‌کند.

گودرزی هم در همه این مدت هیچ ابایی از اینکه بگوید به کفاشیان و مجموعه‌اش بی‌محلی می‌کند ندارد. با این سابقه، به نظر شما، کی‌روش کجای این معادلات قرار دارد ‌برای گودرزی و وزارت ورزش و جوانان تحمل کی‌روش سخت‌تر است یا تحمل کفاشیان.

 

علی کفاشیان در این مدت نشان داده که در عرصه قدرت، شطرنج‌باز قهاری است و اگر طرف مقابلش هم مهره‌ها را اشتباه جابجا کند از آن ‌‌نهایت بهره را می‌برد. اتفاقات این روز‌ها نشان می‌دهد که یک شطرنج دیگر در جریان است؛ شطرنجی که قربانی‌اش کی‌روش و تیم ملی است که این روز‌ها انسجام و یکپارچگی را در آن می‌توان به وضوح دید.

 

در حالی که علی حسنی خو نماینده وزارت ورزش در جلسات تمدید قرارداد با سرمربی تیم‌ملی حضور فعالی داشت و خود او بود که اعلام کرد توافق با کی‌روش انجام شده و هر کس نمی‌ خواهد می‌ تواند از فدراسیون برود، وزیر ورزش در صحبت های بسیار تند علیه کی‌روش گفت کی‌روش که قرار است کارگر ایرانی ها باشد، رفتاری تحقیرآمیز و از موضع بالا و شبیه کارفرما با آنها دارد.

صحبت های تند وزیر ورزش البته چیز تازه ای نیست و او بارها و بارها علیه کی‌روش موضع گیری کرده است. اما سوال اینجاست که اگر وزارت ورزش علاقه ای به ادامه فعالیت وی در ایران نداشت، چرا در جلسه تمدید قرارداد با وی نماینده فرستاد.

 

آیا حسنی خو نماینده وزارت ورزش بوده یا همانطورکه همان موقع می‌ گفتند او از طرف دولت برای عقد قرارداد در جلسات حضور دارد حتی اگر چنین باشد، باز هم حرف های وزیر ورزش تعجب برانگیز است چراکه حتی اگر تمدید قرارداد کی‌روش برخلاف میل او بود او باید کمی خوددارتر صحبت می‌ کرد.

 

گودرزی با انتقاد از نماینده اش تاکید کرد که از این به بعد مدیران وزارت باید صحبت هایشان را با او هماهنگ کنند. رسانه ها بلافاصله این صحبت ها را بازتاب دادند و آن را یک حمله بی سابقه از سوی وزیر ورزش به سرمربی تیم ملی قلمداد کردند.

 

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال هم، که از این جملات تند گودرزی شوکه به نظر می رسید، اعتراف کرد که این صحبت ها برای کی روش ترجمه شده و سرمربی تیم ملی خواهان جلسه ای اضطراری برای تعیین وضعیتش شده است.

 

به هر حال گفته می شود، با وجود این صحبت ها بعید است این بار کی روش حاضر به ماندن شود، شنیده می شود سرمربی پرتغالی تیم ملی مصمم به جدایی است و کفاشیان کار سختی برای منصرف کردن او دارد.

انتهای پیام/م