حسام الدین آشنا يکي از مشاوران رييس جمهور از آغاز تغييرات در دولت خبر داده است.

به گزارش نسیم سرخس؛ روزنامه خراسان نوشت: یکی از مشاوران رییس جمهور از آغاز تغییرات در دولت خبر داده است .پیشتر رییس جمهور در نشست خبری سفر هفته گذشته خود به شیراز درپاسخ به سوالی درباره ترمیم کابینه گفته بود « وزرای فعال کم نداریم اما در عین حال چنانچه کابینه نیاز به ترمیم داشته باشد انجام می دهیم اما امروز نیازی به این کار وجود ندارد.»اما با این اظهارات حسام الدین آشنا به نظر می رسد تغییرات در ترکیب کابینه و استانداران جدی شده است. وی البته به زمان این تغییرات اشاره ای نکرده است.

به گزارش خبرگزاری آریا،حسام الدین آشنا در گفتگو با یکی از رسانه های اصلاح طلب با اعلام این خبر گفته است: برخی استانداران توانایی کافی برای اداره استان ندارند.وی گفته است: گزارش ها و بررسی های ما نشان می دهد که پس از انتخاب وزیر اطلاعات آرامش خوبی به فضای داخلی نشسته است.در حوزه وزارت کشور رییس جمهور با انتخاب وزیر کشوری که برای شخص رییس جمهور مورد اعتماد بود و او را فراجناحی می دانست سعی کرد این پیام را به جامعه بدهد که با یک دوره توام با آرامشی مواجه خواهیم بود.

آشنا افزوده است: انتخاب استانداران هم عملا با موافقت هیئت دولت انجام می‌شود. فقط وزیر کشور و رییس جمهور در این باره تصمیم نمی گیرند.استاندارانی که انتخاب شده اند مورد تایید هیئت دولت هستند و البته هیچ کس هم نمی تواند ادعا کند که بهترین انتخاب ها انجام شده است .مشاور رییس جمهور تاکید کرده است: برخی از سفرهای استانی برای تیم رییس جمهور روشن کرد که برخلاف تصور اولیه برخی استانداران توانایی کافی را برای اداره استان ندارند.لذا تغییرات در دولت اتفاق خواهد افتاد هم در سطح وزرا و هم در سطح استاندارها.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی ظهر پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در نشست خبری در شیراز در پاسخ به سوال خبرنگاری که «آیا وقت آن نرسیده که رییس جمهور با هدف ترمیم کابینه و حفظ پایگاه اجتماعی خود دکتر ظریف را در کابینه تکثیر کند» گفت: در دولت کارهای بسیار زیادی شده البته چون سیاست خارجی برجسته تر انجام شده مردم با تیزبینی این دیپلماسی را دنبال کردند.

وی بیان کرد: وزرای فعال کم نداریم اما در عین حال چنانچه کابینه نیاز به ترمیم داشته باشد انجام می دهیم اما امروز نیازی به این کار وجود ندارد. آریا با اشاره به سخنان آشنا می افزاید :به هرحال شاید نشانه آغاز این تغییرات انتصاب استاندار جدید استان مرکزی باشد فردی که عضو بنیاد باران است و در زمره چهره های اصلاح طلب به شمار می رود.اما پیش از این حسین مرعشی،عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در صدر سایر چهره های اصلاح طلب از جمله چهره هایی بود که موضوع ضرورت تغییر استانداران را مطرح کرد و گفت:من به آقای روحانی توصیه می‌کنم که برخی از وزرا و استانداران را که نتوانسته ‏اند در کلاس و شأن دولت ظاهر شوند تغییر دهد و این ترمیم در کابینه و استانداری‏ها باید در جهت افزایش یکدستی و صلابت دولت انجام شود.محمدجواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز در این رابطه گفت:اگرچه جریان اصلاحات همچنان از آقای روحانی و دولت ایشان حمایت می کند اما نسبت به کابینه انتقادات جدی دارد .

در انتخاب استانداران و برخی اعضای کابینه نیز همچنان مشکلاتی وجود دارد لذا من فکر می کنم آقای روحانی وقت زیادی ندارد و باید تغییرات را در کابینه اعمال کند.آریا می افزاید :به نظر می رسد در آستانه انتخابات مجلس دهم باید منتظر تغییرات مهمی در کابینه دولت باشیم.از هم اکنون گمانه زنی برای اینکه چه کسانی از کابینه می روند و چه کسانی می مانند، آغاز شده است.

در این میان سایت معماری نیوز مدعی شد که با نزدیک شدن به انتخابات مجلس ، قرار است مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سمت خود استعفا دهد و کاندیدای حضور در انتخابات مجلس شود. با کناره‌گیری سلطانی‌فر، سکان سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور را احمد مسجدجامعی در دست می‌گیرد.همچنین سایت سراج ۲۴نیز اسامی وزرایی که احتمالاتغییر می کنند رامنتشر کرده است.

 

انتهای پیام/م