رژیم سعودی که در دست یافتن به اهداف خود در یمن ناکام شده است از سر استیصال به بمباران مزار شهدا روی آورده است. امروز آرامگاه بنیانگذار جنبش انصارالله هدف جنگنده‌های متجاوز سعودی قرار گرفت.
به گزارش نسیم سرخس، حملات گسترده رژیم سعودی به کشور یمن در شرایطی جریان دارد که در چهل و دومین روز از این تجاوزگری، متجاوزان مناطقی از استان‌های صعده و ذمار و صنعاء را هدف قرار دادند.جنگنده‌های متجاوز رژیم سعودی روز جمعه مقبره بنیانگذار جنبش انصارالله یمن را استان صعده بمباران کردند.

شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد: هواپیماهای متجاوز سعودی – آمریکایی مقبره شهید «سید حسین بدر الدین الحوثی» (بنیانگذار جنبش انصار الله یمن) را در منطقه مران استان صعده بمباران کردند.
خبرنگار المسیره گفت: جنگنده‌های متجاوزان بیش از چهارده بار منطقه الجمیمه در مران را بمباران و مقبره شهید سید حسین بدرالدین الحوثی را نیز هدف قرار دادند.

در حالی مقبره شهید الحوثی از سوی جنایتکاران سعودی – آمریکایی بمباران می‌شود که آن‌ها در دست یافتن به اهداف خود ناکام شدند و شکست خود را در جنگ علیه یمن قطعی دانستند.

هدف قرار گرفتن مقابر شهدا و منازل مسکونی مردم بیانگر استیصال دشمنان ملت یمن است.

شایان ذکر است مردم انقلابی یمن روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ پیکر حسین بدرالدین الحوثی را که پس از گذشت ۹ سال در درگیری با ارتش رژیم سابق یمن ناپدید شده بود، به خاک سپردند.

درهمین حال مسئولان سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی شدید در مورد افزایش شمار قربانیان حملات هوایی رژیم سعودی به یمن، تعداد کشته شدگان و مجروحان این تهاجم ۶ هفته‌ای را به ترتیب یک ۱۴۰۰ و ۶ هزار نفر اعلام کردند.

«یوهانس ون درکلا» مسئول هماهنگی کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل در یمن روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در ادامه حملات هوایی عربستان به آن کشور تاکنون یک هزار و ۴۰۰ نفر که بیشتر آن‌ها غیرنظامیان بوده‌اند جان خود را از دست داده و بیش از ۶ هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.

در جریان حملات هواپیماهای سعودی ابرهایی از دود سفید ناشی از بمباران صعده به آسمان برخاست که کار‌شناسان با مشاهده آن، ابرهای سفیدی که بعد از بمباران در آسمان صعده گسترده شد را ناشی استفاده جنگنده‌های سعودی از بمب‌های فسفری گزارش کردند.

منبع: ابنا

 

انتهای پیام/