سرلشکر صفوی گفت: درباره اینکه بارزانی‌ها اجازه می‌دهند کنسولگری سعودی‌ها در شمال عراق به ضد انقلاب ایرانی سلاح بدهد، هشدار می‌دهیم.
به گزارش نسیم سرخس به نقل از تسنیم، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره حضور نظامی ترکیه در عراق گفت: روابط ما با ترکیه ها روابط خوبی است. ما چند ده میلیارد گاز به این کشور صادر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه “ترکیه در مسائل سیاسی با ایران رقابت هایی دارد و ترکیه مخالف سیاست های ایران حرکت می‌کند”، ترکیه را از عوامل ایجاد بحران در شمال عراق و سوریه دانست و گفت: آقای داود اوغلو قبلا گفته بود ما به دنبال مرزهای امن با همسایگانمان هستیم اما امروز این مرزها ناامن شده‌اند.

صفوی تصریح کرد: ما شاهد دخالت های ترکیه حتی در لبنان نیز هستیم. ما خواستار روابط خوب با همسایگانمان هستیم. ایران جز اولین کشوهایی بود که کودتای این کشور را محکوم کرد؛ البته مسائل داخلی ترکیه نیز به خودشان مربوط است اما چالش های بزرگی برای ترکیه به همراه خواهد داشت. هرکدام از این مسائل و بازداشت‌ها بازتابی دارد و ممکن است مشکلاتی را در آینده برای این کشور به وجود بیاورد.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری لبنان نیز گفت: میشل عون همکار حزب‌الله است. عربستان و رژیم صهیونستی نسبت به این انتخاب ناراحت بودند. امیدواریم روابط ایران و دولت لبنان روابط رو به توسعه‌ای باشد. ما انتخاب میشل عون را به نفع سیاست های ایران در منطقه میدانیم.

صفوی در ادامه گفت: از اینکه بارزانی ها اجازه می‌دهند در شمال عراق کنسولگری سعودی‌ها به ضد انقلاب ایرانی سلاح بدهد هشدار می‌دهیم؛ بارزانی ها باید بدانند مدیون ایران هستند.کردهای عراق آریایی هستند وریشه‌شان ایرانی است و به ایران علاقه دارند اما بدانند اگر وارد این بازی سیاسی شوند معلوم نیست دیگر ایران کمکشان کند.

 انتهای پیام/