پایگاه رسمی «جشنواره جهانی فیلم مونترال» در خبری اعلام کرد «اتفاق سال ۲۰۱۵» این جشنواره نخستین اکران جهانی فیلم محمد(ص) خواهد بود.

به گزارش  نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه رسمی «جشنواره جهانی فیلم مونترال» در خبری اعلام کرد «اتفاق سال ۲۰۱۵» این جشنواره نخستین اکران جهانی فیلم محمد(ص) خواهد بود.

این جشنواره با اشاره به آخرین فیلم ساخته شده توسط مجید مجیدی اعلام کرده است افتتاحیه نسخه آتی این جشنواره که سی‌ونهمین دوره آن است با این فیلم خواهد بود.

پایگاه رسمی جشنواره جهانی مونترال کانادا در ادامه خبر خود به داستان این فیلم ۱۷۱ دقیقه‌ای به بودجه ۵۰ میلیون دلاری آن به عنوان گران‌قیمت‌ترین فیلم ایرانی ساخته شده در ۵ سال اشاره کرده است.

این پایگاه به نقل از «سرژ لوزیک» رئیس این جشنواره نوشته است: فیلم‌های زیادی درباره چهره‌های موثر ادیان بزرگ جهان مانند عیسی(ع)، موسی(ع) و بودا ساخته شده است اما این دومین ساخته حماسی بنیانگذار اسلام است.

این پایگاه همچنین به حضور متعدد مجیدی در این جشنواره در سال‌های گوناگون اشاره کرده و عنوان کرده که قرار است او و اعضای مهمی از بازیگران و تیم سازنده او را همراهی کنند.

این پایگاه سپس به خلاصه داستان این فیلم اشاره کرده و حضور بازیگران مطرح سینمای ایران و همچنین همکاری با چهره‌هایی چون ویتاریو استورارو، روبرتو پنینی، اسکات اندرسون، جیانتو دروسی و ای‌آر رحمان را برای این فیلم مهم ارزیابی کرده است.

به گزارش فارس، جشنواره جهانی فیلم مونترآل ۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۵(۵ تا ۱۶ شهریور) در این شهر کانادایی برپا می‌شود.

برپایه این گزارش، نخستین حضور جشنواره‌ای فیلم محمد(ص) در حالی است که قرار بود این فیلم برای نخستین بار در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید که این اتفاق رخ نداد.

این فیلم همچنین قرار بود در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به نمایش درآید که به علل فنی از حضور در آن جشنواره بازماند.

به نظر می‌رسد حضور فیلم محمد(ص) در یک جشنواره در کانادا و منطقه آمریکای شمالی راه را برای اکران آن را در این منطقه و قرار گرفتن در لیست نامزدهای اسکار هموار می‌سازد.

انتهای پیام/م