مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: از اینکه از فوتبال اروپا به فوتبال آسیا آمدم تجربه جدیدی برایم به دست آمد و توانستم تجارب خوبی را به دست بیاورم.

به گزارش نسیم سرخس، رضا قوچان نژاد، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به بهانه انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال خراسان به ایران بازگشت و با سفر به مشهد این جایزه را از دست مسئولان فوتبال استان دریافت کرد.

بر همین اساس با قوچان‌نژاد که در فصل گذشته حضور در دو لیگ حاشیه خلیج فارس یعنی کویت و قطر را تجریه کرد و البته همچنان با چارلتون انگلیس قرارداد دارد دقایقی در مورد وضعیت این فصلش، پیشنهاداتی که دارد و مسائل مربوط به تیم ملی هم‌کلام شدیم که متن آن در زیر می‌آید:

ابتدا از مراسمی که در آن به عنوان بهترین مرد سال فوتبال خراسان شدی برایمان صحبت کن.

اول اینکه خیلی خوشحالم به مشهد آمدم و دوباره در کنار همشهریانم بودم و پس از آن از این خوشحالم که این جایزه به من تعلق گرفت. خیلی شب خوبی بود و مراسم قشنگی برگزار شد. به این جایزه افتخار می‌کنم و امیدوارم در آینده بتوانم کارهای خوبی برای تیم ملی انجام دهم و مردم را همچنان خوشحال کنم.

بعد از مدت‌ها به مشهد برگشتی و خانواده‌ات را دیدی. چه احساسی داشتی؟

هر جا که خانواده‌ام هستند، خوشحالم. ضمن اینکه خیلی وقت هم بود همدیگر را ندیده بودیم و برای همین خیلی خوشحال‌تر شدم. در این چند روز کنار هم بودیم و به من خیلی خوش گذشت.

به مسائل فوتبالی برسیم. جدایی از فوتبال اروپا برایت سخت نبود؟

امسال برایم تجربه بسیار خوبی بود. هم در کویت و هم در قطر بازی کردم و حضور در کشورهای آسیایی برایم تجربه جدیدی بود. البته هنوز با چارلتون قرارداد دارم و ان‌شاءالله باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

فارس: برای آینده چه تصمیمی دارید؟

در آینده هر اتفاقی ممکن است بیفتد. شاید به اروپا برگردم شاید هم در آسیا بمانم. هنوز مشخص نیست و فقط خدا می‌داند.

بازی در کویت سخت‌تر بود یا قطر؟

قطعاً سطح لیگ قطر بالاتر از سطح لیگ کویت است با این حال حضور در هر دو لیگ تجربه بسیار خوبی بود.

در اوایل حضورت در کویت گل‌های زیادی زدی اما در ادامه از الکویت جدا شده و به لیگ قطر رفتی. چرا این اتفاق افتاد؟

مسائلی در این جدایی نقش داشت که دیگر از آن خیلی گذشته است و نمی‌خواهم در آن ورود کرده و در موردش صحبت کنم. من در حال حاضر بازیکن الوکره قطر هستم.

اینکه به کشورهای آسیایی آمدی، مسائلی مالی هم نقش داشت یا به فکر اهداف دیگری بودی؟

به قطر آمدم تا یک نیم‌فصل بازی کنم و بتوانم آمادگی خودم را برای آینده حفظ کنم. البته مسائل مالی برای هر بازیکن و برای هر فرد دیگری همیشه مهم است. اگر رسانه‌ای به شما هم پیشنهاد مالی بهتری بدهد حتما از رسانه خودت جدا خواهی شد و بنابراین مسائل مالی برای هر فردی در هر کاری نقش مهمی دارد.

با این حال کی‌روش به لژیونرهایی که در اروپا بازی می‌کردند خیلی دل بسته بود و به خاطر سطح فنی فوتبال اروپا برای حضور در تیم ملی به آنها امیدوار بود. بازگشت شما به آسیا از این لحاظ کار تیم ملی را سخت نمی‌کند؟

این موضوع را از کی‌روش بپرسید نه از من. من کارم را می‌‌کنم و در هر جا که بازی کنم سعی می‌کنم آمادگی‌ام را حفظ کنم. هرچند که در این مورد باید کی‌روش نظر بدهد.

یعنی کیفیت خود را در قطر و کویت حفظ کرده‌اید؟

این را می‌توانی از کارشناسان بپرسی. من هر جا که هستم سعی می‌کنم برای پیراهن باشگاهم با جان و دل بازی کنم.

در مورد ماندن کی‌روش در تیم ملی هم صحبت می کنی؟

خوشحالم که کی‌روش ماند و این برای فوتبال ایران و تیم ملی خیلی خوب است ضمن اینکه جواد نکونام نیز به کادر فنی اضافه شد و از اینکه او هم در کنار ما ماند خوشحالم. امیدوارم کار را به این شکل ادامه دهیم تا موفقیت‌های بیشتری در انتظار تیم ملی باشد.

در مورد رقابت در خط حمله تیم ملی صحبت کن. به نظر می‌رسد با حضور آزمون و جهانبخش در این پست کار برای سایر بازیکنان از جمله تو سخت شده است.

کار در خط حمله تیم ملی سخت بود. البته خوشحالم که جوانترها توانسته‌اند خود را به ترکیب تیم ملی برسانند. البته اینکه چه کسی بازی کند مهم نیست و مهم تیم ملی است. تیم ملی باید موفق باشد و فکر می‌کنم با بازیکنان خوب و جوان در هر پستی می‌توانیم به اهداف‌مان برسیم. خدا را شکر جوان‌هایی را داریم که آماده و سرحال هستند و آنها می‌توانند از تجربه ما استفاده کنند و ما هم می‌توانیم به آنها کمک کنیم. همانطور که در جام ملت‌ها دیدید توانستیم خیلی خوب به هم کمک کنیم و با این حضور جوان‌ها به آینده تیم ملی خیلی امیدوارم.

کمی هم در مورد بازی با سوئد و شیلی صحبت کن.

بازی و تجربه خوبی بود و نتیجه خوبی هم مقابل شیلی کسب شد. مقابل سوئد هم خوب بازی کردیم اما متأسفانه مقابل این تیم شکست خوردیم.

از رویارویی با زلاتان احساس خاصی داشتی؟

برای من خیلی فرقی نداشت. من به همه فوتبالیست‌ها احترام می‌گذارم، می‌خواهد زلاتان باشد یا هر بازیکن دیگری. اتفاقا زلاتان فوتبالیست بزرگی است اما ما با سوئد بازی داشتیم نه با زلاتان و تجربه خوبی هم برای تیم ملی به دست آمد.

طی چند ماه اخیر همواره صحبت از حضورت در پرسپولیس بوده است. امکان دارد در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد؟

در آینده هر اتفاقی احتمال دارد بیفتد. فعلا با چارلتون قرارداد دارم و الان هم باید به قطر برگردم. فعلا می خواهم قراردادم را با الوکره با سلامتی و تندرستی تمام کنم تا ببینیم برای فصل آینده چه اتفاقی می‌افتد.

به عنوان سوال پایانی نظرت درباره گروه ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ چیست؟

مهم نیست با چه تیم‌هایی هم‌گروه هستیم. مهم این است که بتوانیم با بازی‌هایی با کیفیت و خوب به اهداف‌مان برسیم و در نهایت بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/م