مارک کاوندیش، دوچرخه‌سوار انگلیسی و برنده پنجاه‌ویکمین مسابقات دوچرخه‌سواری در ترکیه پس از آن که از سخنرانی طولانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم توزیع جوایز به ستوه آمد سکوی دریافت جایزه را ترک کرد.
به گزارش نسیم سرخس، قهرمان انگلیسی مسابقات دوچرخه‌سواری ترکیه پس از طولانی شدن سخنرانی اردوغان در مراسم اعطای جوایز، سکوی اهدای جایزه را ترک کرد.
به گزارش شبکه خبری اسکای‌نیوز عربی، مارک کاوندیش، دوچرخه‌سوار انگلیسی و برنده پنجاه‌ویکمین مسابقات دوچرخه‌سواری در ترکیه پس از آن که از سخنرانی طولانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم توزیع جوایز به ستوه آمد سکوی دریافت جایزه را ترک کرد.

دست گل جدید اردوغان + عکس
شبکه اسکای نیوز عربی گزارش داد این دوچرخه‌سوار هنگامی که سکوی اهدای جوایز را ترک می‌کرد، توسط یکی از محافظان اردوغان متوقف و به خواهش وی به روی سکو بازگشت.

کاوندیش در کنفرانسی خبری درخصوص ملالت آور بودن سخنرانی رئیس جمهوری ترکیه که بیش از ۱۰ دقیقه به طول انجامیده بود، اظهارنظر نکرد.

این در حالی است که روزنامه “حریت” ترکیه گزارش داد که ریاست جمهوری ترکیه در صفحه خود در پایگاه اجتماعی “توییتر” ادعاها درخصوص این مساله را رد کرده است.

اردوغان در صفحه خود در توییتر نوشت: مارک کاوندیش که رتبه دوم را در مسابقه کسب کرده بود، از سکو پایین نرفت بلکه وی به سکوی اعطای جایزه فراخوانده شد چراکه دو جایزه را در دو گروه مختلف کسب کرده بود.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/م