رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اگر صددرصد مردم زکات خود را پرداخت کنند، هیچ فقیری در کشور وجود نخواهد داشت، گفت: تا نسل نو نیاز به توجه دارد، نباید برای نسل کهنه خرج کنیم.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار کرد: یکی از وظایفی که هر مدیری بر عهده دارد، پرداختن به مسئله نماز است و مدیران و مسئولان باید به بودجه‌های نمازخانه‌ها و مساجد توجه داشته باشند و نباید اتاق مدیران از نمازخانه‌ها لوکس‌تر و مجلل‌تر باشد و به واقع مدیری که در نمازخانه جلوتر از دیگر کارمندان در صف نماز بایستد کار خود را به خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: وضع نماز در کشور خیلی خوب نیست، البته نسبت به زمان پیش از انقلاب به مراتب بهتر شده است، اما نسبت به آنچه که باید باشیم خوب نیست و لازم است که مسئولان بررسی کنند که در دوران مدیریت خود برای نماز چه کار کرده‌اند و همه ما باید از خودمان سئوال کنیم که برای نماز چه کرده‌ایم.

قرائتی افزود: در هر حال باید به وضعیت نماز برسیم، چرا که اگر کارهای مملکت خوب باشد، اما نماز مشکل داشته باشد، کار کامل نیست و باید مسئله نماز را در بعد علمی بررسی کنیم.

وی ماه‌های رجب و رمضان را سرازیری‌های استفاده از معنویات دینی دانست و خاطرنشان کرد: به نماز بی‌مهری شده است و متاسفانه وضع نماز خوب نیست و باید در این زمینه همت کنیم و به مسئله نماز به ویژه در آموزش و پرورش و در دوران ابتدایی و پیش از آن توجه کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در رابطه با نماز را راهی مناسب در تقویت نماز و بهتر شناساندن آن به کودکان و خانواده‌ها دانست و عنوان کرد: نماز به مانند شیر مادر برای یک نوزاد است که همه چیز برای رشد انسان در آن وجود دارد، چنان که در نماز توحید، معاد، آزادی، عدالت، زکات و حتی ورزش نیز وجود دارد.

وی با اشاره به مسئله زکات اضافه کرد: اگر صددرصد مردم زکات خود را پرداخت کنند، هیچ فقیری در کشور وجود نخواهد داشت و بسیاری از مشکلات را می‌توان حل کرد و باید توجه داشت که پول زکات در راه واجبات خرج شود، نه در راه مستحبات و دو سوم زکات باید خرج دین شود و به واقع تا نسل نو نیاز به توجه دارد، نباید برای نسل کهنه خرج کنیم.

انتهای پیام/م