اعتصاب 43 ساعته راهبران قطار آلمان در ماه گذشته، دو سوم سفرهای ریلی این کشور را لغو کرد. اتحادیه راهبران قطار به تازگی از هشتمین اعتصاب در اعتراض به حقوق پایین و ساعت کار بالا خبر داده که قرار است یک هفته به طول بینجامد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فرانس۲۴، اتحادیه راهبران قطار در آلمان اعلام کرد راهبران خطوط ریلی آلمان طی روز جاری اعتصاب یک هفته ای خود را آغاز خواهند کرد.

این هشتمین اعتصاب راهبران قطار در آلمان طی ۱۰ ماه گذشته محسوب می شود.

اتحادیه راهبران قطار آلمان اعلام کرده است اعضای آن خواستار افزایش ۵ درصدی دستمزد خود و کاهش ساعت کاری از ۳۹ ساعت به ۳۷ ساعت در هفته هستند.

بر اساس اعلام این اتحادیه راهبران قطارهای باری از ساعت ۱۵ امروز و راهبران قطارهای مسافری از ساعت ۱۴ فردا دست از کار خواهند کشید.

راه آهن آلمان اعلام کرده است این اقدام اتحادیه راهبران قطار نه تنها به مسافران قطار، راه آهن آلمان و کارکنان آن آسیب خواهد زد بلکه اقتصاد آلمان را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دویچه باهن، راه آهن آلمان، دارای ۳۰۰ هزار کارمند است که ۱۹۶ هزار نفر آنان در آلمان مشغول هستند. این شرکت روزانه حدود ۵.۵ میلیون مسافر را در سراسر آلمان جابجا می کند.

در ماه سپتامبر و اکتبر سال گذشته میلادی، ۶ اعتصاب راهبران قطار ضرری ۱۶۸ میلیون دلاری را برای راه آهن آلمان در بر داشته است.

تنها در اعتصاب ۴۳ ساعته راهبران قطار آلمان در ماه گذشته، دو سوم سفرهای ریلی بلند آلمان لغو شد.

انتهای پیام/