عابدینی مدیرعامل اسبق پرسپولیس گفت: شرکت بهنام پیشروی کیش یک سال پیش به سفارش خادم و برای خرید پرسپولیس تاسیس شده است.
به گزارش نسیم سرخس، در حالی که قرار است روز دوشنبه (فردا) برنده مزایده باشگاه پرسپولیس مشخص شود، هر روز گمانه زنی‌ها در مورد برنده آن شکل پیچیده‌تری به خود می‌گیرد. عده‌ای می‌گویند چون بهنام پیشرو مبلغ بالاتری پیشنهاد کرده برنده مزایده است و عده‌ای دیگر هم می‌گویند مدارک این شرکت کامل نیست و از حالا حسین هدایتی را مالک جدید پرسپولیس می‌دانند.

همه این ابهامات باعث شد تا سراغ امیر عابدینی به عنوان تنها کسی که به نمایندگی از پیشکسوتان باشگاه در جلسه مزایده حضور داشت برویم. مدیرعامل سابق پرسپولیس در گفتگویی تفصیلی ادعا کرد که اگر ملاک اجرای قانون باشد، هدایتی برنده مزایده است چون مدارکش کامل بوده است. صحبت‌های عابدینی را زیر بخوانید:

*آقای عابدینی! در حالی که حدود یک هفته است از ماجرای برگزاری جلسه واگذاری دو باشگاه می‌گذرد، حرف و حدیث‌های متفاوتی در مورد مالک جدید پرسپولیس به گوش می‌رسد. عده‌ای تیم آقای هدایتی و عده‌ای هم شرکت بهنام پیشرو را برنده این مزایده می‌دانند.

اجازه بدهید که من در مورد موارد داخل جلسه توضیحی ندهم؛ چون این موضوع جزو اسرار درون جلسه است. من نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم چون از نظر روال واگذاری این بار همه‌چیز درست پیش رفته و باید اجازه بدهیم آقای پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و همکارانش در هیات واگذاری بهترین تصمیم را در مورد برنده مزایده بگیرند. من فکر می‌کنم به زودی سوال‌هایی که برای هواداران پرسپولیس وجود دارد پاسخ داده می‌شود و دلیلی ندارد ما از اسرار جلسه چیزی را به بیرون بدهیم. هدف همه ما موفقیت پرسپولیس است و هر کسی که به عنوان مالک باشگاه معرفی می‌شود، باید به فکر این مساله باشد.

*ولی الان تقریبا تمام رسانه‌ها گمانه‌زنی‌های خود را کرده‌اند که از طرف خیلی از مسئولان هم مورد تایید قرار گرفته است. شما این مسائل را تایید نمی‌کنید؟

من در این مدت به دلیل مشغله‌های کاری‌ام خیلی رسانه‌ها را دنبال نکرده‌ام و نمی‌دانم از چه چیزی حرف می‌زنید. با این حال من هم امیدوارم که این حرف و حدیث‌ها زود‌تر تمام شود و پرسپولیس مالک خود را هرچه زود‌تر بشناسد. به هرحال این تیم در این سال‌ها خیلی به دلیل عدم مدیریت مناسب آسیب دیده و کسی هم که مالک این باشگاه می‌شود، کار زیادی دارد تا بتواند این تیم را دوباره از نظر ساختاری درست کند. من از هواداران پرسپولیس می‌خواهم تا روز مشخص شدن برنده مزایده خیلی به حاشیه‌ها توجهی نکنند.

*اما تقریبا همه تایید کرده‌اند که رقم پیشنهادی شما کمتر از شرکت بهنام پیشرو بوده است. هدایتی که این همه مدت منتظر بود پرسپولیس را بخرد چطور این مبلغ کم را پیشنهاد داد؟

جواب این سوال واضح است. ما که نمی‌دانستیم بهنام پیشرو چقدر قرار است پیشنهاد بدهد که مبلغ بالا‌تری پیشنهاد بدهیم. این از اصول مزایده است که تا روز بازگشایی پاکت‌ها کسی از رقم پیشنهادی دیگری خبر نداشته باشد. با این حال من همین نکته را می‌گویم که شانس ما برای برنده شدن در مزایده اصلا کم نیست.

ادعاهای عجیب عابدینی درباره مزایده پرسپولیس

– اما خیلی‌ها از هم اکنون پیش بینی کرده‌اند که به احتمال زیاد بهنام پیشرو برنده مزایده می‌شود. این مساله را تایید نمی‌کنید؟

قبل از جلسه آقای پوری‌حسینی توضیح داند تنها کسانی می‌توانند در مزایده خرید دو باشگاه شرکت کنند که تمام مدارکشان کامل باشد. این مساله در هیچ مزایده‌ای قابل تغییر نیست. پرسپولیس ۳ متقاضی داشت که نفر اول پیشنهاد بی‌ربطی ارائه داد که اصلا در مزایده هم شرکت داده نشد. البته آن‌ها به دلیل نقص در مدارکشان از شرکت داده شدن در مزایده باز ماندند اما شرکت بهنام پیشرو هم ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی که باید به حساب سازمان خصوصی واریز کند را پرداخت نکرد و من با جرات می‌گویم که در بین سه خریدار پرسپولیس، فقط آقای هدایتی بود که تمام مدارک خود را به صورت کامل ارائه کرد. ما می‌دانستیم قرار نیست بهنام پیشرو پولی را واریز کند و به همین دلیل هم پیشنهاد بالایی را ارائه نکردیم.

– شما این حرف را می‌زنید اما منابع نزدیک به سازمان خصوصی‌سازی ادعا کرده‌اند شرکت بهنام پیشرو این فرصت را دارد که پول خود را واریز کند چون آن‌ها در پرداخت پول اشتباه کرده‌اند. شما این مساله را تایید می‌کنید؟

اگر چنین اتفاقی بیفند دیگر اوج بی‌قانونی است. اولین بار نیست که سازمان خصوصی‌سازی دارد یک شرکت را واگذار می‌کند و فکر نمی‌کنم آن‌ها چنین چیزی اعلام کرده باشند. در کل مزایده‌هایی که در سازمان خصوصی‌سازی برگزار می‌شود، پیش از اینکه متقاضیان در مزایده شرکت کنند باید مبلغی را به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند، اگر هم تا ساعت تعیین شده از طرف سازمان خصوصی‌سازی این کار انجام نشود، دیگر آن شرکت نمی‌تواند با پرداخت پول در مزایده شرکت کند. این قانون تمام مزایده‌ها است و طبق قانون نمی‌توان آن را تغییر داد.

– ولی شرکت بهنام پیشرو ادعا کرده که این مبلغ را به حساب سازمان خصوصی واریز کرده است.

چنین چیزی اصلا درست نیست و این موضوع که من می‌گویم را خود آقای پوری‌حسینی هم به صورت ضمنی تایید کرده؛ فکر نمی‌کنم مرجعی بالا‌تر از ایشان وجود داشته باشد. متاسفانه عده‌ای می‌خواهند شلوغ کنند و اجازه ندهند کار روال قانونی خود را طی کند اما مطمئن باشید موفق نخواهند شد.

ادعاهای عجیب عابدینی درباره مزایده پرسپولیس

– ظاهرا مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی هم اعلام کرده که شرکت بهنام پیشرو می‌تواند با برطرف کردن موانع شانس گرفتن مالکیت پرسپولیس را داشته باشد.

 نمی‌دانم در کدام سازمان مشاور می‌تواند در مورد یک تصمیم قانونی اعلام‌ نظر کند. این آقا در دوره اول مزایده هم حرف‌هایی زده بود که من فکر می‌کنم نه منطقی بود و نه قانونی. وقتی آقای پوری‌حسینی تایید کرده که شرکت بهنام پیشرو نقص مدارک داشته، دیگر فکر نمی‌کنم نیاز باشد مشاور ایشان در مورد موضوع به این مهمی اظهار نظر کند. ماجرای بهنام پیشرو مثل کسی می‌ماند که بدون شماره در مسابقه دو و می‌دانی شرکت کرده است. حالا این فرد هرچقدر هم سریع دویده باشد و نفر اول هم به خط پایان رسیده باشد، بازهم کسی به عنوان برنده مسابقه انتخاب می‌شود که با شماره در مسابقه شرکت کرده است. ما هم باید قبول کنیم که این شرکت اشتباه کرده است و نباید در مزایده شرکت داده شود.

– با حساب حرف‌هایی که شما می‌زنید، باید حسین هدایتی را برنده این مزایده بدانیم. درست است؟

من یک جمله می‌گویم که فکر می‌کنم همه‌چیز را در بر می‌گیرد. تنها کسی که در مزایده تمام مدارکش کامل بود آقای هدایتی است و بنابراین قانونا باید برنده این جدال شود. متاسفانه عده‌ای هستند که نمی‌دانم چرا ولی نمی‌خواهند آقای هدایتی برنده شود. من جریان‌هایی را می‌بینم که ظاهرا دوست ندارند ایشان پرسپولیس را بخرد. این در حالی است که هدف آقای هدایتی از خرید پرسپولیس فقط و فقط کمک به این تیم است. کسانی که نمی‌خواهند او برنده مزایده شود، خیلی راحت دلیل خود را بگویند تا هواداران در جریان قرار بگیرند.

– این کسانی که می‌گویید برای چه نمی‌خواهند آقای هدایتی برنده مزایده شود؟

دلیلش را نمی‌دانم ولی همین آقای هدایتی بار‌ها در مزایده برای خرید شرکت‌های مختلف شرکت کرده و خیلی راحت هم برنده شده اما نمی‌دانم چرا در مورد خرید پرسپولیس با اینکه قانونا موفق شده، عده‌ای دارند جریان‌سازی می‌کنند تا این اتفاق نیفتد. این جریان‌ها از نظر من کاملا مشکوک است.
– شرکت بهنام پیشرو این فصل اسپانسر پرسپولیس بود و در وسط فصل به خاطر عمل نکردن به تعهدات خود قراردادش فسخ شد. سوال اصلی این است که این شرکت با این کارنامه چطور می‌خواهد در مزایده خرید باشگاه پرسپولیس شرکت کند؟

من فقط در مورد این سوال باید یک جواب بدهم که خیلی از چیز‌ها مشخص شود. شرکت بهنام پیشروی کیش یک سال که با در خواست امیررضا خادم، معاون پارلمانی وزارت ورزش تاسیس شده تا اسپانسر پرسپولیس شود و در ‌‌نهایت بتواند این باشگاه را خریداری کند. این شرکت هیچ سابقه دیگری هم ندارد.

در مورد اینکه گفته می‌شود مالک این شرکت احتمالا حمیدرضا سیاسی، مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس است چیزی شنیده‌اید؟

نه من چیزی نشنیده‌ام و نمی‌دانم آیا سیاسی نقشی در این ماجرا دارد یا ندارد. به هرحال هویت این شرکت به صورت دقیق مشخص نیست و به همین دلیل کمتر کسی از مالکان آن اطلاع دقیقی دارد. با این حال من بازهم می‌گویم که اگر میزان رعایت قانون باشد، آقای هدایتی برنده این مزایده است.

منبع: نسیم

 

انتهای پیام/م