امام جمعه مشهد با بیان اینکه مسئولان اقلیت لائیک بی‌دین را در برنامه‌ریزی کشور وارد نکنند، گفت: متاسفانه امروز دانشگاه آزاد ساپورت جریان‌های سیاسی شده است.
به گزارش نسیم سرخس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: افتخار ما این است که امام اول ما حضرت علی (ع) است و بنا به فرمان خدا امیرالمومنین نام گرفته و امسال روز کار و کارگر با شب میلاد این امام همام همزمان شده است.

وی با اشاره به مراسم اعتکاف که همزمان با میلاد حضرت علی (ع) برگزار می‌شود، گفت: امسال ۶۰ هزار نفر در استان خراسان رضوی برای اعتکاف ثبت‌نام کرده‌اند و در حقیقت اعتکاف نماد سه موضوع است.

*اعتکاف؛ نماد دین‌گرایی بر دین‌گریزی در کشور است

خطیب جمعه مشهد افزود: در درجه نخست اعتکاف نماد دین‌مداری جامعه بوده که این موضوع در انقلاب ما بسیار موثر بود و دوم مراسم اعتکافی است که در مساجد برپا می‌شود و سوم اینکه اعتکاف نماد این واقعیت است که در کشور ما دین‌گرایی غلبه بر دین‌گریزی دارد لذا عده‌ای امروز دنبال این هستند که ثابت کنند دین‌گریزی در جامعه شکل گرفته است و نسل جوان دین‌گریز است.

وی ادامه داد: اتفاقا نسل جوان ما دین‌گرا هستند و با وجود رواج ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی که از سوی صهیونیست‌ها فعالیت می‌کنند باز هم مردم ما دین‌گرا هستند، لذا مسئولان اجرایی کشور باید بدانند جامعه ما جامعه‌ای دینی است و جوانان ما متدین هستند و در برنامه‌ریزی‌ها یک اقلیت دین‌گریز لائیک بی‌دین را نباید ملاک قرار بدهند به ویژه مسئولان دانشگاه‌ها باید این موضوع را مورد توجه قرار بدهند.

*مسئولان از اقلیت لائیک در برنامه‌ریزی کشور استفاده نکنند

وی خاطرنشان کرد: موفق‌ترین دانشگاه‌های کشور یک ربع قرن در راه‌اندازی و در مدیریت اجرایی کشور نقش داشته‌اند لذا در دانشگاه امام صادق (ع) یک ربع قرن حضور داشتم و بیگانه با محیط دانشگاه نیستم و امروز نظام اجرایی ما دارد فارغ‌التحصیلان را تجزیه می‌کند لذا فضای دانشگاه لائیکی نباید باشد چرا که دانشگاه ما مسجد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری برخی جلسات انحرافی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: یک اقلیت ضد ارزشی در دانشگاه‌ها با هدف رسیدن به برنامه‌های ناهنجار سیاسی می‌آیند و یک اکثریت دانشگاهی متدین از این مدیریت بی‌تدبیر متنفر می‌شوند.

*دانشگاه آزاد، ساپورت جریان‌های سیاسی شده است

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: مقام معظم رهبری در ملاقات با فرماندهان نیروی انتظامی فرمودند؛ امنیت آن امنیتی نیست که جوا‌ن‌ها را به فساد و فحشا برساند و امنیت در کنارش ساکت شود، لذا مقام معظم رهبری فرمودند این موضوع ضد امنیت است؛ اما در همین راستا ما می‌بینیم که امروز جریان‌های سیاسی ساپورتشان در دانشگاه آزاد می‌شود و دانشجوی معصوم را اردوی مسایل سیاسی خود قرار می‌دهند و به آن آزادی می‌گویند.

وی با بیان اینکه ناهنجاری‌ها در محیط دانشگاه‌ها آزاد شده و به این می‌گویند آزادی؛ اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم این اعتکاف‌های تشکیل شده در دانشگاه‌ها و مساجد به گونه‌ای است که استاد و دانشجویان به راز و نیاز می‌پردازند و در حقیقت این صدقه دینی در دانشگاه است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: متاسفانه امروز جریان مدیریت در دانشگاه مجری منویات یک اقلیت بی‌دین در دانشگاه‌ها می‌شوند و وقتی ما چیزی می‌گوییم می‌گویند باید همه را راضی کنیم سئوال این است «این همه کی هستند؟» همه، متدین هستند یا بی‌دین‌ها؟

منبع: فارس

 

انتهای پیام/