سلحشوران دلیر و جان بر کف لشکر اسلام در عملیاتی به نام بیت المقدس و کلمه رمز یا علی ابن ابیطالب مواضع قوای عراق را در جبهه ای به وسعت از هویزه تا پادگان حمید زیر آتش کوبنده و حملات قهرمانانه خود قرار دادند .

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس:

رخدادهای ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱

چکیده

  • سلحشوران دلیر و جان برکف لشکر اسلام در دقایق اول بامداد امروز جمعه در عملیاتی به نام بیت المقدس مواضع قوای عراق را در جبهه ای به وسعت از هویزه تا پادگان حمید زیر آتش کوبنده خود قرار دادند .

  • در پی صدور فرمان حمله عملیات الی بیت المقدس که با رمز یا علی آغاز شد حضرات آیات صدوقی و مشکینی که در محل مقر فرماندهی حضور داشتند خطاب به رزمندگان اسلام پیام هایی فرستادند .

  • آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس طی مصاحبه ای گفت : انشاء الله طی این عملیات خرمشهر آزاد خواهد شد.

  • رزمندگان اسلام در اولین ساعات شروع حمله بزرگ و سراسری خود در جبهه جنوب بر جاده اهواز – خرمشهر مسلط شده اند.

  • موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب اسلامی: مردم دیگر نمی توانند فحشا و فساد علنی را در کنار دریاها ، گردشگاه ها و خیابان های تهران ببینند.

آغاز حمله بزرگ ایران با رمز یا علی ابن ابیطالب (ع)

سلحشوران دلیر و جان برکف لشکر اسلام در دقایق اول بامداد امروز جمعه در عملیاتی به نام بیت المقدس و کله رمز یا علی ابن ابیطالب مواضع قوای عراق را در جبهه ای به وسعت از هویزه تا پادگان حمید زیر آتش کوبنده و حملات قهرمانانه خود قرار دادند .

بر اساس آخرین گزارشات رسیده نیروهای اسلام در محور هویزه تا ساعت ده بامداد امروز به ۵ کیلومتری منطقه اشغالی رسیده و قتلگاه حماسه سازان هویزه ۲۸ صفر سال ۵۹ را در آستانه سقوط حتمی قرار دادند. (۱)

اطلاعیه ستاد مشترک ارتش و ستاد مرکزی سپاه

ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و ستاد مرکزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این رابطه اطلاعیه مشترکی صادر کردند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : امت انقلابی و شهید پرور اسلام ! ملت رزمنده و قهرمان ایران ! در ادامه عملیات فتح و بر اساس دستور العمل قرارگاه مرکزی کربلا ، ستاد عملیات مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سحرگاه امروز عملیات گسترده و وسیع رزمندگان اسلام در جبهه های جنوب علیه متجاوزان صدامی آغاز شد و با توکل بر خداوند بزرگ در آستانه اربعین شهدای عملیات فتح المبین ، سی دقیقه پس از بامداد امروز عملیات بزرگ بیت المقدس با کلمه رمز یا علی ابن ابیطالب شروع و رزمندگان کفر ستیز اسلام بر قوای متجاوز صدامی در جبهه های خونرنگ جنوب حمله بردند و با فریادهای الله اکبر و لا اله الا الله بار دیگر قدرت و قوت اسلام را در جبهه های نبرد همه اسلام علیه همه کفر متجلی ساختند.(۲)

پیام های حضرات آیات صدوقی و مشکینی

در پی صدور فرمان حمله عملیات الی بیت المقدس که با رمز یا علی و از ساعت ۲۴ و ۳۰ دقیقه آغاز شد حضرات آیات صدوقی و مشکینی که در محل مقر فرماندهی حضور داشتند خطاب به رزمندگان اسلام پیام هایی فرستادند . آیت الله صدوقی در پیام خود خطاب به رزمندگان اسلام با آرزوی موفقیت برای آن ها به برکت نام امیرالمومنین که عملیات با نام آن امام بزرگوار آغاز گردید اظهار امیدواری کرد ، رزمندگان اسلام قریبا به فتح و پیروزی نائل آیند .

وی همچنین با اشاره به فرمایشات پیامبر گرامی اسلام و امیرالمومنین ادامه داد : از خداوند متعال برای شما نصرت و پیروزی خواهانیم .آیت الله مشکینی نیز در پیام خود خطاب به رزمندگان اسلام تاکید کرد : خیال نکنید فقط ملت ایران با شما است و دل های آن ها برای شما میطپد این را متوجه باشید که الان همه جوان های کشور های اسلامی و منطقه قلبشان با شما است و دعاگوی شما هستند و برای شما پیروزی می طلبند.(۳)

گزارش عملیات از زبان نخست وزیر

میرحسین موسوی نخست وزیر نیز در مصاحبه ای به گزارش عملیات اخیر رزمندگان اسلام علیه دشمن بعثی پرداخت . وی گفت : این عملیات به دنبال عملیات فتح المبین است که گستردگی آن به مراتب بیشتر از گستردگی عملیات فتح المبین است و انشاء الله با دلاوری رزمندگان جان بر کف ما به پیروزی قاطعی انشاء الله دست پیدا خواهیم کرد .

موسوی هدف عملیات را این گونه تشریح کرد : هدف نهایی مشخص است سرکوبی دشمن ، راندن نیروهای متجاوز صدامی از خاک کشورمان ، آزاد کردن عزیزترین قسمت های کشورمان که با خون های بسیاری رنگین شده ، خون های پاکی که ما ۱۹ ماه شاهد آن بودیم و رسیدن به مرز . (۴)

آیت الله هاشمی : خرمشهر آزاد می شود

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس طی مصاحبه ای گفت : انشاء الله طی این عملیات خرمشهر آزاد خواهد شد. عضو شورای عالی دفاع اظهار داشت : وسعت این عملیات بسیار زیاد است و در حال حاضر قسمت اعظم جاده اهواز – خرمشهر را گرفته اند یعنی از کارون عبور کرده اند و از طراح و نیسان هم شروع کرده اند و به پائین آمده اند و از چند طرف حمله کرده اند و فکر می کنم که لااقل خرمشهر و آن جاها را بگیرند و هدف این است که خرمشهر آزاد گردد.

رئیس مجلس افزود : این عملیات از لحاظ وسعت زمین نیز بیش از عملیات در دشت است و عبور از دشت یک مقدار مشکل است و در این عملیات اگر خرمشهر تامین شود و آبادان از روی آتش بیرون آید و پشت اهواز و زیر کرخه نور و منطقه جنوب را فکر می کنم اگر خوب کار شود تامین گردد.(۵)

آخرین خبرها از جبهه ها

گزارش های رسیده از جبهه های نبرد حاکیست : نیروهای رزمنده در ادامه نبرد علیه قوای صدام مراکز تجمع دشمن در منطقه میمک را در هم کوبیدند . در مناطق سومار ، سر پل ذهاب و گیلانغرب تبادل آتش با برتری نیروهای اسلام جریان داشت و ضمن جلوگیری کردن از هر نوع فعالیت و جابجایی یگان های دشمن چندین بنه رزمی آن ها منهدم شد .

همچنین  رزمندگان اسلام در اولین ساعات شروع حمله بزرگ و سراسری خود در جبهه جنوب بر جاده اهواز – خرمشهر مسلط شده اند و نیروهای دشمن در پادگان حمید بین اهواز و خرمشهر به محاصره نیروهای ایران در آمده اند . نیروهای اسلام همچنین پیشروی خود را در جبهه هویزه با موفقیت آغاز کرده اند.(۶)

موسوی تبریزی : مردم بی حجابی را نمی توانند تحمل کنند

موسوی تبریزی دادستان کل انقلاب اسلامی طی سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت : مردم دیگر نمی توانند بی حجابی را تحمل کنند . وی گفت : از سال ۱۳۴۲ تاکنون دیده ایم وعاظی را که روزی هویدای معدوم را تعریف می کردند و جیره خوار سلطان بودند امروز هم همان وعاظ به اسلام خیانت می کنند و در توطئه علیه جمهوری اسلامی شرکت می نمایند .

وی ادامه داد : روحانیونی که دارای مرجعیت و شرایط واقعی آن بودند هرگز به امت اسلامی و قرآن و اسلام خیانت نکردند و دست همکاری به ظالمین ندادند و خیانتکارانی هم که بدون داشتن شرایط روحانیت و مرجعیت به لباس مقدس روحانیت در آمده بودند از طرف خود روحانیت کنار زده شدند .

موسوی تبریزی گفت : امروز بعضی ها از این مسئله ناراحتند که چرا روحانیت با لکه ای که از طرف بعضی از افراد ملبس به لباس روحانیت به آن وارد شده لکه دار شده است ، باید گفت که شرایط مرجعیت از اول در این ها نبود ملت ما باید آگاه شود که اسلام این انتخاب را به عهده مردم گذاشته است و مردم باید با تحقیق و پرسیدن از اهل خبره ببینند چه کسی دارای شرایط واقعی مرجعیت و شرایط اسلامی شرعی – سیاسی – اقتصادی و نظامی است و از کسی که جامع این شرایط است پیروی کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : مردم دیگر نمی توانند فحشا و فساد علنی را در کنار دریاها ، گردشگاه ها و خیابان های تهران ببینند و کسانی که هنوز آگاه نشده و خود را با جامعه اسلامی تطبیق نداده اند بهتر است آگاه شده و با جامعه اسلامی همرنگ شوند . (۷)

پی نوشت:

۱- جمهوری اسلامی ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
۲- اطلاعات ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۱
۳- اطلاعات ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۱
۴- جمهوری اسلامی ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
۵- جمهوری اسلامی ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۲
۶- اطلاعات ، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۱ و ۲
۷- جمهوری اسلامی ، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۶۱ ، صفحه ۲

پژوهشگر:‌ سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/