تصویری که پیش رو دارید، برش هایی است که با فاصله ی سه دهه از هم به ثبت رسیده اند. در هر دو عکس، جناب «مصطفی» یک عکس را در دست دارد
به گزارش نسیم سرخس به نقل از مشرق، «مجید رمضان» به سال  ۱۳۳۵ شمسی، در «شهر ری» متولد شد. وی بعدها، برای معرفی خود، این گونه سخن گفت:

« سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه درآمدم و شروع کارم با مربی گری بود که به عنوان مربی آموزش نظامی بسیج مدتی مشغول بودم . پس از آن با شهید «ورامینی» به جبهه های آبادان رفتیم و مدت یک ماه در ایستگاه ۷ فیاضی آبادان جنگیدیم . بعدها که مقدمات «عملیات فتح المبین» آماده شد ، دوباره با برادر «ورامینی»، راهی جنوب شدیم و در این عملیات من مسئول یکی از گروهان های گردان «حبیب بن مظاهر»شدم.
در «عملیات زین العابدین» به عنوان یک نیروی آزاد شرکت کردم . پس از عملیات ، همراه برادرم «ورامینی» و شهید «حاج همت» در پادگان الله اکبر «سپاه ۱۱ قدر» را تشکیل دادیم . از اسلام آباد به دهلران رفتیم و قرارگاه «سپاه قدر» را در «چنانه» راه انداختیم . و من به عنوان جانشین ستاد «سپاه ۱۱ قدر» مشغول شدم و برادر «ورامینی» مسئول ستاد شد . در «عملیات والفجر ۱» به عنوان معاون «گردان انصار الرسول» از لشگر ۲۷ وارد عمل شدم . در همان عملیات ، از ناحیه کتف ، دست و پا مجروح شدم . مدت دو ماه و نیم بستری بودم . پس از شهادت شهید ورامینی در «والفجر ۴» به سمت مسئولیت ستاد «لشگر ۲۷ محمد رسول الله (صلوات الهه علیه و آله)» انتخاب گردیدم»
«مجید رمضان» تا زمستان سال ۱۳۶۵ شمسی، در مسئولیت ریاست ستاد «لشگر ۲۷ محمد رسول الله (صلوات الهه علیه و آله)» باقی ماند و در «عملیات کربلای ۵» به عنوان «فرمانده محور» ، وارد عمل شد و در همین عملیات پای بر یساط «عند ربهم یرزقون» نهاد.

تصویری که پیش رو دارید، دو نما از «مصطفی»، فرزند «حاج مجید رمضان» است. برش هایی که با فاصله ی سه دهه از هم به ثبت رسیده اند. در هر دو عکس، جناب «مصطفی» یک عکس را در دست دارد. عکسی که گواهی است بر سر پایداری وی بر پیمانِ پدرش.

عکس/ بر سرِ پیمان با پدر هستم

انتهای پیام/