رویکرد سیاست خارجی اوباما به دنبال افشای بکارگیری ۱۶۰۰ بمب از سوی این کشور در ماه گذشته و در کشورهای عراق و سوریه به بهانه نبرد علیه داعش مورد انتقاد قرار گرفته است.
به گزارش نسیم سرخس،  ۵۵۰ بمب در ماه اوت سال ۲۰۱۴ علیه ۲ کشور سوریه و عراق بکار رفت که اکثر آن‌ از سوی نیروی هوایی آمریکا که فرماندهی ائتلاف علیه داعش را به عهده  داشت ، بود.

به نوشته نشریه «آی بی‌تایمز» چاپ انگلیس،  با وجود اکراه اوباما در استقرار نیروی زمینی تاکنون بیش ۱۳۰۰۰ پرسنل نظامی آمریکا در حال خدمت در مناطق جنگی هستند که از این تعداد ۹۸۰۰ نفر در افغانستان، ۳۱۰۰ نفر در عراق  و ۳۰۰ نفر  نیز در اوکراین مشغول خدمت هستند.

بر اساس این گزارش ، سیاست بکارگیری نیروی هوایی از سوی آمریکا موجی از انتقادها را به همراه داشته و منتقدین  بر این باورند که رویکرد سیاست خارجی اوباما توسط سران مخالف منافع آمریکا مورد بهره برداری قرار گرفته است.

در بخش دیگر این مطلب آمده است: راهبرد بکارگیری از پهپادها از جمله  موارد انتقاد مخالفین دولت اوباما است.

اعلام این خبر که حمله پهپادهای آمریکا منجر به کشته شدن  ۲ گروگان غربی اسیر در چنگال نیروهای القاعده در ژانویه شد بر مباحثات مربوط به مشروعیت استفاده از حملات هوایی مرگبار از سوی پهپادها افزوده است.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/