رئیس مجلس در دیدار با رئیس گروه همکاری‌های دو جانبه مجلس نمایندگان اندونزی، گفت: ایران و اندونزی دو کشور مهم در کانون اسلام هستند و نقش مؤثری در پیشرفت و رفع مشکلات مسلمانان در جهان دارند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه)‌ با «مصطفی علی‌اسقاف» رئیس گروه همکاری‌های دو جانبه مجلس نمایندگان اندونزی و هیأت همراه، اظهار داشت: روابط دوجانبه سیاسی میان دو کشور در سطح خوبی قرار دارد و از نظر اقتصادی هم باید تلاش شود تا ظرفیت‌های هر دو کشور بیشتر شناخته شود.

وی افزود: روابط تجاری باید پروژه مهم هر دو کشور باشد و در زمینه این روابط تسهیل امور بانکی اولویت دارد.

*گسترش تروریسم باعث به هم ریختگی اوضاع منطقه شده است

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به بحران‌های موجود در کشورهای اسلامی تصریح کرد: گسترش تروریسم باعث به هم ریختگی اوضاع منطقه شده است و دشمنان اسلام آماده هستند که از این اختلاف‌ها به نفع خود استفاده کنند و رژیم صهیونیستی بالاخص سعی دارد که با فشار بر مردم کرانه باختری و همچنین تهدید در خصوص آینده مسجدالاقصی به تحریک مسلمانان بپردازد.

وی با اشاره به سخنان امام‌خمینی (ره) اظهار داشت: شعار ایشان در بدو پیروزی انقلاب وحدت اسلامی بود و این شعار همیشه به عنوان استراتژی پایدار جمهوری اسلامی ایران باقی خواهند ماند.

*اندونزی به تجارب شما در زمینه ساخت پالایشگاه،سکوهای گازی و سد احتیاج دارد

«مصطفی علی اسقاف» رئیس گروه همکاری‌های دو جانبه مجلس نمایندگان اندونزی گفت: از نظر کشور اندونزی، جمهوری اسلامی ایران یک کشور مهم و تأثیرگذار در منطقه است و برای ما ارتقای سطح روابط با شما خیلی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: ما در این سفر تلاش داریم که سطح روابط تجاری با کشور ایران را با مذاکره با مسئولین گسترش دهیم و با گفت‌وگوهایی که انجام گرفته فکر می‌کنم که در زمینه تبادل انرژی به نتایجی دست پیدا کرده‌ایم.

«مصطفی علی اسقاف» در ادامه تأکید کرد: کشور اندونزی به تجارب شما در زمینه ساخت پالایشگاه، سکوهای گازی و سد احتیاج دارد و امیدواریم که بتوانیم در این زمینه‌ها به توافقاتی برسیم.

وی افزود: با توجه به اینکه دو کشور ایران و اندونزی از بزرگترین کشورهای مسلمان هستند که از دموکراسی حمایت می‌کنند و وجوه اشتراک زیادی دارند و امیدواریم که ما بتوانیم با تکیه بر این اشتراکات سطح روابط سیاسی و تجاری خود را با ایران افزایش دهیم.

رئیس گروه همکاری‌های دوجانبه مجلس نمایندگان اندونزی در پایان ابراز امیدواری کرد که انتخابات پارلمانی مانند همیشه در ایران به خوبی برگزار شود.

انتهای پیام/م