نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اعلام کردند: ملت شهیدپرور ایران اسلامی به هیچ وجه حاضر نیست به بهانه توافق بر سر مسئله هسته‌ای شعار «مرگ بر آمریکا» را کنار بگذارد، شعاری که بدل به نماد جمهوری اسلامی ایران شده است.
به گزارش نسیم سرخس، ۱۹۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان بیانیه‌ای را به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صادر کردند.

متن کامل این بیانیه که ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد، به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۱۳ آبان نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران است.

۱۳ آبان صرفاً یک رویداد تاریخی نیست بلکه واقعه‌ای تاریخ‌ساز، ماندگار و تأثیرگذار است که در هر کدام از رخدادهای آن مصادیقی از پایداری، فداکاری، مقاومت اسلامی و بیداری جهادگونه علیه طاغوتیان، استکبار و نظام سلطه از سوی ملت مجاهد و غیور ایران اسلامی وجود دارد.

وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشأ تداوم یک حرکت عظیم نهضت و استکبارستیزی علیه نظام‌های سلطه قرار گیرد.

به رغم زنجیره توطئه‌ها و سناریوهای کینه‌توزانه اردوگاه سلطه و صهیونیست بین‌المللی علیه ملت ایران در سالیان پس از انقلاب، گفتمان انقلاب اسلامی فراتر از جغرافیای کشور و منطقه، قلب اروپا و آمریکا را تحت تأثیر جدی قرار داده و ایالات متحده آمریکا و شرکای آن نه تنها در مصاف با نظام اسلامی ایران ترفه‌ای نبسته‌اند بلکه به مدد مقاومت و استکبارستیزی ایرانیان و عمق استراتژیک آن و جلوه‌نمایی بیداری اسلامی بدون توجه به کارنامه سیاه خود، امروزه درصدد تعامل با جمهوری اسلامی برآمده‌اند.

ما نمایندگان مجلس نهم به نمایندگی ملت استکبارستیز ایران دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری را افتخار خود دانسته و همراه با ملت ایران پشت رهبری عزیز به ستیز خود با استکبار جهانی ادامه خواهیم داد.

دشمنان ایران اسلامی به سرسپردگی آمریکای مستکبر از آغاز نهضت امام‌خمینی (ره) و به صورت ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با طرح‌ریزی توطئه‌ها و دسیسه‌های گوناگون و هزینه نمودن مبالغ هنگفت درصدد ریشه‌کردن جمهوری اسلامی بوده اما به فضل خداوند و حضور با بصیرت مردم در صحنه و رهبری‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری این توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد و چیزی جزء افزایش نفرت و انزجار مردم ایران نسبت به آمریکا و استحکام هر چه بیشتر شعار «مرگ بر آمریکا» بر جای نگذاشته است.

در دوران پسابرجام دسیسه نفوذ در کشور برای همگان آشکار شده و دولت و مجلس باید دقت لازم را در راستای تذکرات ناصحانه و حکیمانه مقام معظم رهبری به کار گیرند.

ملت شهیدپرور ایران اسلامی به هیچ وجه حاضر نیست به بهانه توافق بر سر مسئله هسته‌ای شعار «مرگ بر آمریکا» را کنار بگذارد، شعاری که بدل به نماد جمهوری اسلامی ایران شده است و تمامی ملل مبارز «ایران اسلامی» را به عنوان الگوی مبارزه خود قرار دادند.

بر وزارت آموزش و پرورش نیز فرض است که علاوه بر تلاش برای برگزاری باشکوه مراسم استکبارستیزی در سراسر کشور نسبت به آموزش فرهنگی مقابله با استکبار به دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور اقدام اساسی انجام دهد.

منبع: فارس
انتهای پیام/