وزیر کشور اعلام کرد: هر وقت مجلس بگوید اسناد خود را در مورد پول های کثیف ارائه می کنم.
به گزارش نسیم سرخس، وزیر کشور اعلام کرد: هر وقت مجلس بگوید اسناد خود را در مورد پول های کثیف ارائه می کنم.

عبدالرضا رحمانی فضلی صبح سه شنبه در حاشیه نخستین شورای اجتماعی کشور در سال ۹۴ در جمع خبرنگاران در مورد حاشیه های اظهاراتش در اعلام وجود پول های کثیف گفت: من موظف هستم هر وقت مجلس بخواهد در این مورد توضیح دهم البته قانون پولشویی هم داریم و آمادگی مبارزه با پولشویی هم وجود دارد. در مورد پول های کثیف اگر مصداقی هم بخواهند ارائه می دهم و از مجلس و دولت و قوه قضاییه هم می خواهم در این خصوص حمایت کنند.

وی همچنین در مورد خانه احزاب هم گفت: جلسات متعددی در این مورد داشتیم و خوب پیش می رود.

وزیر کشور مهمترین محور جلسه شورای اجتماعی را بحث آسیب شناسی اجتماعی عنوان کرد و گفت: از سال ۸۳ تاکنون مطالعات اجتماعی رخ نداده بود و امروز در جلسه گزارش  مطالعات انجام شده در این حوزه  ارائه شد. برخی آسیب ها قابل اصلاح است و یک ماه به دستگاه ها مهلت دادیم برنامه های عملیاتی خود را برای سال ۹۴ ارائه کنند.

وزیر کشور گفت: موضوع عفاف و حجاب محور بعدی جلسه بود که در آن عنوان شد که سال گذشته در این مورد برداشت خوبی داشتیم و به دنبال این هستیم که خود مردم با نظارت عمومی و کمک به سازمان های مردم نهاد این آسیب را برطرف کنند. البته شبکه ها و افرادی هم هستند که اشاعه فحشا می کنند و می خواهیم اطلاعات، نیروی انتظامی و قوه قضاییه بدون ترحم با آنها برخورد کند و تمام سازمان های مردم نهاد که بخواهند در این حوزه فعال باشند اعلام آمادگی می کنیم تا هم آموزش مناسب و تسهیلات را برای آنها فراهم کنیم.

وزیر کشور در مورد اینکه طرح تحول اجتماعی که در دولت دهم نوشته شد در دولت یازدهم مسکوت ماند آیا قرار است طرحی جایگزین آن کنید که در پاسخ گفت: این طرح تصویب نشده بود و در دولت هم مطرح شده است. البته در حوزه اجتماعی کارهای خوبی انجام شده است. در موضوع مواد مخدر سال قبل ۵۵۵ تن کشفیات داشتیم و دو هزار عملیات انجام شد و ۳۵۰ قاچاقچی وارد زندان شدند. در موضوع درمان متجاهرین هم ظرفیت را به چهار هزار نفر رساندیم.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/