رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد:با شناسایی دو پیکر دیگر تعداد مفقودان ایرانی فاجعه منا به ٦٧ نَفَر رسید.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سعیداوحدی گفت:یکی از پیکرهای شناسایی شده متعلق به سیدحمیدرضا حسینی خبرنگار شبکه خبر است که پیشتر نام وی جزو مفقودان فاجعه منا اعلام شده بود.
پیکر خبرنگار صدا و سیما درحالی شناسایی شده که شایعات زیادی درباره احتمال دستگیر شدن و یا ربوده شدن او در عربستان مطرح شده بود. مقامات مسؤول نیز بارها از این احتمال سخن گفته بودند.

از میان ۴۶۴ جان باخته فاجعه منا، تاکنون پیکر ٣٠۴ زائر به کشور منتقل شده که تا این لحظه جز ۶٧ زائر مفقود شده، اجساد سایر جان باختگان این فاجعه تلخ شناسایی شده است.

اوحدی گفت: تا امروز پیکر ٣٩٧ زائر جان باخته در منا تحلیل هویت شده اند، اما متاسفانه از ۶٧ زائر دیگر هیچ اطلاعاتی در دست نیست، ولی تیم تفحص حج تمام تلاش خود را به کار می برد تا سریعتر تکلیف آن زائران نیز مشخص شود.

او همچنین إظهار کرد: تشخیص هویت ٨٧ زائر جان باخته انجام شده و تشریفات قانونی آنها برای انتقال به کشور درحال انجام است و امیدواریم پیکر این جان باختگان فردا به کشور منتقل شود که پیکر حمیدرضا حسینی، خبرنگار شبکه خبر نیز همراه آنها به فرودگاه مهرآباد انتقال داده می شود.

انتهای پیام/