مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر ایران با تایید این نکته که به رغم اجرای برجام این شرکت هنوز نمی تواند ال سی گشایش کند گفت: این شرکت انتظار دارد بتواند در طی چند ماه آینده برای شرکای تجاری خارجی اش از طریق یک بانک اروپایی اعتبارات اسنادی صادر نماید.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رویترز نوشت: مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر ایران گفت این شرکت انتظار دارد بتواند در طی چند ماه آینده برای شرکای تجاری بین المللی اش از طریق یک بانک اروپایی اعتبارات اسنادی صادر نماید.

اعتبار اسنادی سندی است که از سوی یک بانک صادر و در آن پرداخت پول به فروشنده در زمان مشخص تضمین می شود و تضمین می شود که اگر خریدار نتواند رقم را پرداخت کند، بانک پول را به فروشنده پرداخت خواهد کرد. این اسناد موجب تسهیل تجارت بین المللی می شود.

علی امینی این هفته در حاشیه همایش مس کسکو/سی آر یو در شیلی بدون نام بردن از بانک مذکور گفت: «یک بانک اروپایی آماده خواهد بود که در طی چند ماه آینده صدور اعتبارات اسنادی برای ما را آغاز کند. ما اکنون در حال نهایی کردم مذاکرات هستیم.»

«در دوران تحریم ما نمی توانستیم اعتبارات اسنادی برای تامین کنندگان یا از مشتریانمان گشایش کنیم یا بپذیریم. ما مجبور بودیم پول نقد بپردازیم.»

آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای متحد آنها اخیرا بخشی از تحریم ها علیه ایران را لغو کرده اند.

شبکه تراکنش های جهانی سوئیفت در ماه فوریه، مجددا ارتباط تعدادی از بانک های ایرانی با این شبکه را برقرار کرد و به آنها اجازه داد تا تراکنش های فرامرزی خود با بانک های خارجی را از سر بگیرند.

مجتمع شهید باهنر کاتود مس و مس های اسقاطی را از تامین کنندگان داخلی در ایران می خرد و آنها را به آلیاژ مس، و محصولات نیمه تمام و تمام شده تبدیل می کند.

امینی افزود: «هدف ما صدور حدود ۱۵ هزار تن محصول مسی در طی ۲ سال آینده است.» من به شیلی، بزرگترین صادر کننده مس جهان سفر کردم تا ارتباطاتی با صنعت مس این کشور برقرار کنم.

«ما به دنبال ارتباطات بهتر با افراد فعال در صنایع مس هستیم که در زمینه واردات، صادرات و بازیافت فعال هستند و تکنولوژی جدید دارند و ما علاقمند به سرمایه گذاری مشترک با آنها هستیم.»

 

انتهای پیام/