جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح از تمدید مصوبه اعطای کسر خدمت سربازی تا پایان سال 1399 برای مشمولانی که فعالیت تحقیقاتی برای نیروهای مسلح انجام دهند، خبر داد.
به گزارش نسیم سرخس، سردار سید علیرضا قاسمی جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اظهار داشت: مصوبه اعطای کسر خدمت سربازی به کسانی که فعالیت تحقیقاتی برای نیروهای مسلح انجام دهند، تمدید شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار است.

وی افزود: در این طرح که مختص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر است، این افراد می‌توانند با مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح یا سازمان‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح، طرح تحقیقاتی متناسب با رشته و گرایش تحصیلی خود را دریافت کرده و با ارائه آن از ۲ الی ۱۹ ماه کسر خدمت برخوردار شوند.

سرتیپ قاسمی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند با توجه به مأموریت و وظایف سازمان‌های تحقیقاتی، به این مراکز مراجعه مستقیم داشته و طرح تحقیقاتی دریافت کنند. همچنین در طرح لحاظ شده است که سازمان‌های تحقیقاتی نیز می‌توانند به دانشگاه‌ها مراجعه و نسبت به جذب دانشجو متناسب با طرح‌های تحقیقاتی، حوزه ماموریتی و امور دفاعی اقدام کنند.

جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گفت:‌ علاوه بر این در صورتی که داوطلبان کارشناسی ارشد و دکتری موضوع پایان‌نامه خود را موضوعات تحقیقاتی نیروهای مسلح قرار دهند، از کسر خدمت مناسب برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: فرآیند بررسی و اعطای کسر خدمت به نحوی است که فعالیت‌های تحقیقاتی انجام شده در سازمان‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح ارزیابی و میزان کسر خدمت به این بنیاد پیشنهاد و پس از بررسی در کمیسیون مربوطه میزان کسر خدمت تعیین و اعلام می‌شود.

سردار قاسمی گفت: دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی تا زمان اعزام به خدمت سربازی مبادرت به اجرای طرح تحقیقاتی کرده و کسر خدمت مناسب دریافت کنند.

جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح عنوان کرد: سربازان وظیفه با تحصیلات یاد شده نیز در صورت تمایل و توان می‌توانند در حین خدمت سربازی، فعالیت‌های تحقیقاتی از سازمان‌های نیروهای مسلح اخذ و کسر خدمت دریافت کنند؛ لذا به این دسته از دواطلبان توصیه می‌شود از سازمان‌هایی که در آن خدمت می‌کنند طرح تحقیقاتی دریافت کنند.

شایان ذکر است بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، واقع در اتوبان شهید صیاد شیرازی به سمت جنوب، بعد از بزرگراه رسالت، جنب پادگان شهید خلیلی‌زاده؛ از ساعت ۷ الی ۱۳ روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی مراجعین است.

منبع: دفاع پرس
انتهای پیام/