پایداری تولید برق در پالایشگاه خانگیران سرخس با صرفه جویی ۲ میلیارد تومانی در سال
پایداری تولید برق در پالایشگاه خانگیران سرخس با صرفه جویی ۲ میلیارد تومانی در سال
مسئول تعمیرات مکانیک ماشین آلات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از انجام موفقیت آمیز تعمیر اساسی مولد گازی B این مجتمع گازی خبرداد.
عباس کمیلی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس با بیان اینکه تعمیر اساسی مولد گازی B  پالایشگاه خانگیران سرخس با موفقیت انجام شد، گفت: در نیروگاه پالایشگاه خانگیران پنج مولد برق شامل سه توربین گازی و دو توربین بخار وجود دارد که ظرفیت هر کدام از این مولد ها هفت و نیم مگاوات ساعت است.
مسئول تعمیرات مکانیک ماشین آلات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس اظهارداشت: یکی از مولدها بعد از ۲۰۰ هزار ساعت کار و بالابودن سطح ارتعاشات، از مدار تولید خارج گردید و تعمیر اساسی آن بوسیله یک گروه ۱۰ نفره ای متشکل از تخصص های ویژه آغاز شد.
کمیلی تصریح کرد: پس از انجام ۱۸ هزار نفر ساعت تعمیر اساسی همه اجزای مولد و پوسته توربین در روز ۲ دی ماه جاری با موفقیت در مدار تولید قرارداده شد.
وی تاکید کرد: تعمیرات اساسی توربین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده از توان داخلی صورت پذیرفت و توربین گازی موجود با پایداری کامل در مدار تولید قرار گرفت.
مسئول تعمیرات مکانیک ماشین آلات پالایشگاه خانگیران سرخس تصریح کرد: با نگهداری و تعمیرات به موقع و موفق مولدها به رکورد ۱۰ ساله تولید بی وقفه برق در نیروگاه دست یافته ایم.
کمیلی در ادامه هزینه خرید یک توربین گازی را بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: با افزایش راندمان و قابلیت اعتماد و اطمینان توربین گازی مذکور، سود خالص ناشی از تولید برق سالانه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال می باشد.
وی ضمن یادآوری اینکه برق مصرفی عملیات پالایشگاه و مجتمع ذخیره سازی شوریجه و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق توسط نیروگاه برق پالایشگاه خانگیران تولید می شود از عموم هموطنان درخواست نمود که با مصرف بهینه گاز، ما را در خدمت رسانی به مردم یاری نمایند.

انتهای پیام/ع