عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن انتقاد از کسانی که با طرح شورای رهبری به دنبال سست‌کردن پایه‌های فرماندهی در کشور هستند، گفت: طرح شورای رهبری در برهه کنونی اگر خیانت نباشد نگاهی جاهلانه است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از فارس، عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در همایش گرامیداشت حماسه ۹ دی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف، در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: پایه نظام اسلامی ما ایمان، اعتقاد و خون شهدا است. به همین خاطر است که استکبار نمی‌تواند با این نظام و این انقلاب کنار بیاید.
وی در ادامه تصریح کرد: حال اگر این بنا بر لبه پرتگاهی ساخته می‌شد هر لحظه امکان فروریختن آن وجود داشت. اگر کسی بخواهد خانه‌ای بسازد و توسعه و پیشرفت آن را گره بزند به رابطه با استکبار جهانی مخصوصا آمریکا، بنای آن خانه قطعا سست و لرزان خواهد بود.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به قانون جدید آمریکا مبنی بر محدودیت صدور ویزا برای کسانی که به ایران سفر کرده‌اند، ‌گفت: امروز که تازه می‌خواهد برجام اجرا شود مشاهده می‌کنید که به یکباره قانونی از آسمان به زمین می‌آید و رئیس‌جمهور آمریکا آن را امضا می‌کند. این قانون تحریم تجاری و اقتصادی ایران به معنای واقعی کلمه است.

ضرغامی در همین خصوص گفت: این قانون به ما این تجربه را می‌دهد که اگر همه موضوعات و مشکلات را به تحریم و آمریکا گره بزنیم قطعا در آینده به مشکل می‌خوریم. البته امروز نظارت بر برجام بسیار مهم است. ما مشاهده می‌کنیم در عین اینکه قانونی علیه ما تصویب می‌کنند به وزیر خارجه ما نیز نامه می‌دهند (نامه جان کری به ظریف) که نگران نباشید. ما برنامه‌هایی داریم که نمی‌گذاریم این قانون به برجام آسیبی بزند. این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا پای این قانون را امضا کرده یعنی دارد با این قانون همراهی می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:‌ البته بهترین پاسخ‌ها را خود مسئولان دیپلماسی کشورمان دادند و حتما رئیس‌جمهور نیز موضع روشنی در این خصوص خواهد گرفت.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما تأکید کرد: این را بدانید اگر بگوییم آب خوردن ما هم به تحریم‌ها مرتبط است و باید در این خصوص رابطه‌مان را با آمریکا تنظیم کنیم، کار جلو نمی‌رود. البته در دو سال گذشته مردم به بلوغ و بصیرت جدیدی در مقابله با‌ آمریکا رسیدند.

وی در همین خصوص گفت: اتفاقاتی که در دو سال گذشته در خصوص رابطه با آمریکا افتاده می‌تواند به اندازه رابطه تمام دوران ۳۷ ساله گذشته باشد. در این دو سال همه کار صورت گرفت از جمله قدم زدن وجلسه گذاشتن و موارد دیگر که البته در این دو سال با تدبیر رهبری، بصیرت مردم نسبت به استکبار یک پله بالاتر آمد و شناخت بیشتری به موضوعات پیدا شد.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تمام دولت‌های پس از انقلاب خصوصا در دوره رهبری مقام معظم رهبری نقاط قوت و ضعفی داشتند، گفت:‌ اما این را بگویم هر دولتی به هر میزان که مسیرش از رهنمودهای رهبری فاصله گرفت دچار ناکارآمدی شد. برای مثال عده‌ای می‌گفتند مشکلات کشور به خاطر مدیریت ضعیف است نه تحریم‌ها اما امروز مشاهده می‌کنیم تمام مشکلات را به تحریم نسبت می‌دهند.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور این است که برخی بحث‌های عمیق و عالمانه را به صورت اعلامیه در جامعه بیان می‌کنند، گفت: یکی از آنان موضوع وحدت فرماندهی است از اینکه در کشور فصل‌الخطاب مشخص است. نباید این موضوع را مخدوش کنیم حال اگر خود را صاحب مصلحت و تدبیر هم بدانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: برخی نباید بحث‌هایی را مطرح کنند از اینکه فصل‌الخطاب یک نفر نیست و باید یک شورا و یک جمع باشد. این صحبت‌ها سست‌کردن پایه‌های فرماندهی است که با هیچ عقل و تدبیری جور در نمی‌آید.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما تأکید کرد: طرح شورای رهبری و بدیل درست کردن برای فرماندهی و فصل‌الخطاب کشور، اگر نگویم خیانت است یک بی‌توجهی و غفلت و نگاه عوامانه و جاهلانه به امنیت کشور است.

وی با بیان اینکه رابطه دو سال گذشته ما با آمریکا مانند تسخیر لانه جاسوسی بینش مردم نسبت به آمریکا را بالا برد، گفت: بعضی مواقع به آقای ظریف می‌گفتم شما در این رفاقت‌ها و رفتارهای دوستانه‌ای که با طرف آمریکایی دارید اگر به برخی موارد دقت نکنید دوربین‌های دشمن موضوعاتی را مخابره می‌کنند که شما نمی‌خواهید که خوشبختانه آقای ظریف (اگر نگویم صد درصد) توصیه‌ها را می‌پذیرفت.

عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: قانون جدید آمریکا علیه ایران نیز چیز عجیبی نیست بلکه ذات استکبار و آمریکا را نشان می‌دهد. چرا که نمی‌تواند با ما کنار بیاید و آن هم بدین خاطر است که ایران محور مقاومت است و اگر نبود این مقاومت و توانمندی ما آنان هزار بار انقلاب ما را از بین برده بودند.

ضرغامی با بیان اینکه امروز از روسیه تا سوریه در محور مقاومت هستند گفت: امروز همه متوجه شدند که موضوع بشار اسد نیست بلکه شکستن محور مقاومت است. همین مقاومت در مقابل استکبار باعث شد جان کری چندین ساعت با لاوروف و پوتین مذاکره و خواهش کند که روسیه با قطعنامه جدید درباره سوریه همراهی کند. قطعنامه‌ای که اسمی از تغییر بشار در آن نبود و متن بسیار محافظه‌کارانه‌ای بود که هرگز در گذشته آن را انجام نداده بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد:وقتی جان کری می‌خواهد درباره این قطعنامه صحبت کند مجبور است که بگوید این طرح تا حدود زیادی به نظرات ایران نزدیک است. یعنی ایران آنقدر بزرگ و قدرتمند است که آمریکا مجبور است ادعا کند طرحش به طرح ایران نزدیک است.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما در ادامه سخنان خود پیرامون فتنه ۸۸ و قیام ۹ دی گفت: ۹ دی سیلی محکم واقعیت بر گونه توهم بود، خروش توده‌های خاموشی بود که برخی روشنفکران آنها را حساب نمی‌کردند که این خروش حواس دشمن را نسبت به واقعیت آگاه کرد.

وی با انقلاب سوم خواندن ۹ دی گفت: ۹ دی انقلابی بود که حاکی از بصیرت و پیوند عمیق امام و مردم بود.

عضو شورای عالی فضای مجازی در ادامه با بیان اینکه فتنه ۸۸ چهار دلیل و پایه اصلی دارد، گفت: ‌پایه اول فتنه ۸۸ خواص بود چه خواصی که به میدان آمدند و مقابل آرمان‌های انقلاب و امام ایستادند و چه خواصی که سکوت کردند. ۹ دی رویارویی جبهه انقلاب با جبهه ضد انقلاب بود.

ضرغامی ادامه داد:‌پایه دوم فتنه انجام کارهای احساسی و تبلیغات روی آن، پایه سوم همراهی ضد انقلاب و دشمنان انقلاب با فتنه‌گران و پایه چهارم همراهی جبهه دشمنان خارجی در حوزه رسانه‌ای با فتنه‌گران بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همین خصوص گفت: شبکه‌ها و ماهواره‌های خارجی در همان زمان گفتند ما برنامه‌هایمان را به خاطر انتخابات ایران ۲۴ ساعته کرده‌ایم، این ۲۴ ساعته کردن یعنی می‌خواهند نشست خبری ساعت ۱۰ شب یکی از سران فتنه که در آن جا اعلام کرد بنده پیروز انتخابات هستم را پوشش دهند.

رئیس سابق سازمان صدا و سیما با بیان اینکه بی‌احترامی به سیدالشهدا منجر به خروش ملی در ۹ دی سال ۸۸ شد، گفت: در آن زمان رسانه‌های خارجی با پخش بی‌احترامی‌هایی که در عصر عاشورا به سیدالشهدا می‌شد می‌خواستند اینگونه وانمود کنند که در ایران آشوب است ولی نفهمیدند که این اقدام‌شان مردم ما را ناراحت می‌کند و باعث خروش آنان می‌شود.

وی در همین خصوص گفت: ما با پخش تصاویر آن روز بین جبهه انقلاب و ضد انقلاب مرزبندی کردیم. البته برخی هستند که نه آن زمان و نه امروز مرزبندی با ضد انقلاب و براندازها نمی‌کنند. همان زمان سران فتنه اگر مقداری عقل و درایت سیاسی داشتند و اگر خودشان بودند می‌توانستند بی‌احترامی به ساحت سیدالشهدا را تقبیح کنند. اما در اطلاعیه‌هایشان آن افراد را مردم خداجو معرفی کردند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به مماشات نظام با سران فتنه، گفت: حصر یعنی فعلا سران فتنه هستند، نفس می‌کشند اما اجازه فتنه‌گری به آنان داده نمی‌شود. حصر نهایت مماشات و تدبیر نظام نسبت به سران فتنه است.

ضرغامی در ادامه با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری د‌ر آن دوره گفت:‌ معمولا رئیس‌جمهورها نمی‌پذیرند که در چهار سال دوم خود در تبلیغات با کاندیدای رقیب خود مناظره کنند اما آقای احمدی‌نژاد این را قبول کرد. البته کسی که ۴ سال رئیس جمهور بوده در این مناظره‌ها باید پاسخگو باشد و سیبل قرار می‌گیرد پس برای طرف مقابل فرصت مناسبی پیش می‌آید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه قیام ۹ دی یک قیام خودجوش و فراگیر در کشور بود، گفت: مردم در ۹ دی با حضور خود در خیابان‌ها خواسته خود را اعلام کردند و بار دیگر پیوند عمیق خود با امام امت را به جهانیان نشان دادند.

انتهای پیام/م