نمایشگاه توانمندی های بانوان سرخس نمادی از اعتماد به ظرفیت های درونی کشور است
نمایشگاه توانمندی های بانوان سرخس نمادی از اعتماد به ظرفیت های درونی کشور است
جانشین فرمانده سپاه سرخس گفت: نمایشگاه بانوان بسیجی سرخس، با هدف عمل به فرامین مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی برای استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برپا شده که نمادی از اعتماد به ظرفیت ها و توانایی های درونی است.

سرهنگ علیرضا مکاری در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بسیجی شهرستان سرخس در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: این نمایشگاه توسط حلقه‌های صالحین پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران شهرستان و با هدف عمل به فرامین مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی برای استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برپا شده که نمادی از اعتماد به ظرفیت ها و توانایی های درونی است.

 

وی افزود: در این نمایشگاه، گوشه‌ای از فعالیت بانوان بسیجی در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و  به‌خصوص اقتصادی که می‌تواند در جهت ایجاد اشتغال هم مفید باشد به تصویر کشیده شده است.

 

جانشین فرمانده سپاه سرخس تصریح کرد: با نمونه فعالیت‌هایی که در این نمایشگاه در معرض عموم قرارگرفته، شاهد خواهیم بود که توانمندی‌های بانوان می‌تواند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و ایجاد اشتغال مؤثر باشد.

 

سرهنگ مکاری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که بسیج نیروی کارآمد کشور در تمامی عرصه‌ها است، خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیج ظرفیت بزرگی است چراکه بسیج بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کشور را دارد و می‌تواند در تمام عرصه‌ها تأثیرگذار باشد و در هر عرصه‌ای بسیج ورود کرده منشأ خیرات و برکات بسیاری بوده است.

 

وی اذعان کرد: تأکید ما در برگزاری این نمایشگاه این بوده که اگر کالایی عرضه می‌شود، رونقی برای فروش هم داشته باشد و بتوانیم از بخش اقتصاد مقاومتی به‌نوعی مهر ابطال بر کالاهای خارجی بزنیم.

 

جانشین فرمانده سپاه سرخس بخش‌های مختلف لباس، تولید شیرینی و کلوچه محلی، کیف دوزی، تابلو فرش، قالی‌بافی و گلیم‌بافی، نقاشی روی شیشه و سفال، تراش روی آینه و مجموعه‌ای از پایان‌نامه‌های سطح کارشناسی بسیجیان طلاب خواهر و … را از دستاوردهای این نمایشگاه عنوان کرد.

 

نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بسیجی شهرستان سرخس در ۱۸ غرفه، در نمایشگاه دائمی شهرک گاز شهید مهاجر سرخس صبح‌ها و عصرها برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

انتهای پیام/ب