نشست صمیمی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با جمعی از معتمدین سرخس
نشست صمیمی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با جمعی از معتمدین سرخس
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در دیدار امام جمعه اهل سنّت و جمعی از معتمدین اهل تشیّع و تسنن شهرستان سرخس خاطرنشان کرد، عدم تضییع حقوق مردم و مستأجرین و کمک به معیشت و اشتغال زایی از اولویت های اقتصادی آستان قدس رضوی است.

به گزارش نسیم سرخس، مهدی عزیزیان در دیدار امام جمعه اهل سنّت و جمعی از معتمدین اهل تشیّع و تسنن شهرستان سرخس با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی هیچ گاه نگاه بهره کشی به سرخس نداشته و سرمایه گذاری های عظیم صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی سرخس، فرهنگسرای مجهز امام رضا(ع)، احداث زیر ساخت های قابل توجّه در سطح املاک و اراضی، میزان اشتغال ایجاد شده در واحدهای تابعه و بخصوص درآمدزایی برای شهرستان در حوزه شرکت کشت و صنعت سرخس، دلیل و نشانه روشنی در این خصوص می باشد، خاطرنشان کرد، عدم تضییع حقوق مردم و مستأجرین و کمک به معیشت و اشتغال زایی از اولویت های اقتصادی آستان قدس رضوی است.

 

در این جلسه حضّار درخواست هایی پیرامون املاک و اراضی در اختیار مطرح نمودند که قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با نگاه مثبت، ضمن تأکید بر لزوم پرداخت حقوقات موقوفه توسط همه مستأجرین و تبعیت از قراردادهای منعقده، کم شدن فاصله مالک و مستأجر را یادآوری و افزود مالک اصلی در سرخس، حضرت رضا(ع) است و آستان قدس رضوی و تولیت معزز نیز تاکنون به دنبال حل مشکلات مردم بوده و در حال حاضر نیز رویکردهای اداری و تعاملی مجموعه در جهت تسهیل روابط مالک و مستأجر با کشاورزان محترم آن دیار می باشد.

 
در ادامه این نشست با توافق حاضرین و موافقت صمیمی قائم مقام تولیت عظمای آستان قدس رضوی مقرّر گردید یکی از حاضرین به عنوان نماینده کشاورزان با چند تن از مدیران مرتبط برای پیگیری رفع مشکلات و موضوعات مطروحه جلسات هم اندیشی تشکیل داده و راه کارهای مبادله اسناد اجاره ای اهالی و تامین نظر طرفین را ارائه نمایند.

 
گفتنی است در ابتدای این جلسه نیز مولوی پارسا امام جمعه محترم اهل سنت با قرائت حدیثی از پیامبر اکرم(ص) بر رعایت و دقّت در بحث موقوفه تأکید و اهل سنت را دوستدار اهل بیت سلام الله علیهم دانست و از خدمات و اقدامات آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس قدردانی نمود.

 

هم چنین چند تن از حاضرین در جلسه که از معتمدین اهل تسنّن و تشیّع منطقه هستند نقطه نظرات و درخواست های کشاورزان و اهالی را مطرح نمودند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی

انتهای پیام/