پس از شکایت رئیس کمیته انضباطی سعودی‌ها علیه فدراسیون این کشور به فیفا، امروز گمانه‌زنی‌هایی در رسانه‌های عرب زبان مبنی بر تعلیق فوتبال عربستان به گوش می‌رسد.
به گزارش نسیم سرخس، پس از آنکه فدراسیون عربستان بهانه‌تراشی‌های خود را برای عدم حضور در ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مطرح کرد، چند جابه‌جایی قدرت در مسئولیت‌‌های مختلف در داخل فدراسیون عربستان به طرز مشکوکی رخ داد. از جمله این مسئولان خالد البابطین رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بود. او پس از برکناری‌اش از سمت ریاست مصاحبه تندی را علیه فدراسیون عربستان انجام داد و آنها را متهم به سیاسی کردن فضای فدراسیون کرد و گفت: این‌ها می‌خواهند دهانمان بسته بماند! سیاستمداران مداخله مستقیم به امور فدراسیون می‌کنند!

خالد البابطین رئیس کمیته انضباطی فدراسیون عربستان پس از این اخراج تحمیلی دو روز پیش به فدراسیون جهانی فوتبال از ظلمی که بر حق او وارد شده شکایت کرد. این فرجام‌خواهی رئیس کمیته انضباطی نشان می‌دهد که فدراسیون عربستان کاملا سیاسی است و آل‌سعود هر کسی را که بر طبع میل آنها کار نکند کنار می‌گذارند.

امروز در نشریه‌های عربستانی خبرهایی مبنی بر اینکه شواهد و مدارکی که رئیس کمیته انضباطی عربستان برای فدراسیون جهانی علیه سعودی‌ها ارائه داده است باعث تعلیق فوتبال عربستان خواهد شد.

در گفت‌وگوهایی که میان کارشناسان عربستانی امروز انجام گرفته به نظر می‌رسد برخی از فدراسیون سعودی در این موضوع طرفداری می‌کنند برخی نیز به شدت منتقد هستند و اعتقاد دارند که فوتبال عربستان تعلیق می‌شود. با این گزارشات کاملا دیده می‌شود که فوتبال سعودی‌ها آلوده به سیاست است و فیفا باید در این مسائل ورود کند و آنها را تعلیق کند.

مسئولان فدراسیون کشورمان می‌توانند این مدارک را علیه فدراسیون سعودی به کار ببرند تا آنها را در درخواست بی‌جایی که برای برگزاری بازی‌ها در کشوری بی‌طرف است ناکام بگذارند.

منبع: فارس
انتهای پیام/