رضایت مردم از وضعیت قطار دوطبقه سرخس مشهد/ از مسئولان بابت پیگیری و حل مشکل قطار تشکر می‌کنیم
رضایت مردم از وضعیت قطار دوطبقه سرخس مشهد/ از مسئولان بابت پیگیری و حل مشکل قطار تشکر می‌کنیم
قطار دوطبقه سرخس مشهد فعالیت خود را به طور رسمی از اول بهمن ماه امسال آغاز کرد و با توجه به گذشت حدود 10 روز از فعالیت این قطار در خط ریلی سرخس مشهد، خبرنگار نسیم سرخس با حضور در بین مردم نظر آنها را درباره قطار دوطبقه جویا شد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، پس از افت و خیزهای فراوان بالاخره با تلاش‌های مسئولان شهرستان سرخس قطاری که با شرایط آب و هوایی سرخس سازگار باشد در خط ریلی سرخس قرار گرفت.

۲۷ دی ماه امسال بود که خبر فعالیت قطار دو طبقه به نقل از فرماندار سرخس بر روی خروجی وبگاه‌های خبری قرار گرفت که با توجه به حضور و غیاب فراوان ریل باس مطمئنا خبر فعالیت اختصاصی قطار دوطبقه، خبر بسیار خوب و مسرت بخشی برای مردم بود.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (6)

سرخس به عنوان یک شهرستان استراتژیک و ارتباط آن با کشورهای آسیای میانه به داشتن مسیرهای حمل و نقل ایمن و سریع بسیار نیاز دارد که با توجه به وضعیت نامناسب جاده، در حال حاضر حوزه حمل و نقل ریلی چه از لحاظ حمل بار و چه از لحاظ حمل و نقل مسافران بیش از همه مورد توجه است.

در یک سال اخیر به علت نامعلومی ریل باس که به طور رسمی به خط ریلی سرخس برای حمل و نقل مسافر اختصاص داده شده بود عملا از این خط ریلی حذف شد و مسافران محور سرخس مشهد به وسیله «قطار درجه دو اتوبوسی سه هزار تومانی» این مسیر را طی می‌کردند که وضعیت بسیار بد و نامناسب این قطار با نارضایتی مردم همراه بود اما تلاش‌هایی که برای بازگشت ریل باس از سوی مسئولان شهرستان صورت گرفت باعث شد ریل باس پس از غیبتی حدود یک سال به سرخس برگردد.

بازگشت ریل باس با غیبت‌های پیاپی آن به علت سازگار نبودن این نوع قطار با وضعیت آب و هوایی سرخس همراه بود و در طول هفته بیش از آنکه مردم با ریل باس سفر کنند با همان «قطار درجه دو اتوبوسی سه هزار تومانی» سفر می‌کردند که شرح وضعیت بسیار نامناسب قطار درجه دو فرصت دیگری می‌طلبد؛ این وضعیت سردرگمی که یک روز ریل باس است و چندین روز نیست باعث شد تا مسئولان شهرستان در موضوع وضعیت حمل و نقل مسافر از طریق ریل پیگیری جدی تر انجام دهند که خوشبختانه این پیگیری منجر به اختصاص قطار دوطبقه شد که طبق گفته فرماندار شهرستان سرخس، «سیستم تهویه قطار دوطبقه فعلی از لحاظ گرمایش و سرمایش برای منطقه سرخس بسیار مناسب است.»

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (5)

به هر حال پس از افت و خیزهای فراوان با پیگیری‌هایی که صورت گرفت قطاری در شأن مردم سرخس و با امکانات مناسب به شهرستان مرزی و مهم سرخس که در مسیر راه ابریشم و حوزه کشورهای آسیای میانه قرار دارد، اختصاص داده شد.

قطار دوطبقه فعالیت خود را به طور رسمی از اول بهمن ماه امسال آغاز کرد و با توجه به گذشت حدود ده روز از فعالیت این قطار در خط ریلی سرخس مشهد، خبرنگار نسیم سرخس، با حضور در بین مردم نظر آنها را درباره قطار دوطبقه جویا شد.

کریمی یکی از شهروندانی است که درباره قطار دوطبقه به خبرنگار نسیم سرخس، گفت: قطار دوطبقه امکانات بسیار خوبی دارد و اصلا با قطار قبلی و وضعیت آن نباید مقایسه کرد.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از قطار درجه دو اتوبوسی گفت: قطار جدید خیلی خوب است و از مسئولان به خاطر پیگیری و گرفتن حق مردم سرخس تشکر می‌کنم.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (4)

زین‌الدین شهروند دیگری است که به خبرنگار ما گفت: تمیز و مرتب بودن قطار و همچنین وضعیت تهویه هوای آن مهمترین چیزی بود که متاسفانه قطار قبلی نداشت و خوشبختانه قطار جدید این را دارد و به نظر من اصل نارضایتی مردم هم همین دو مسئله بود که با آمدن قطار جدید این مسئله رفع شد.

این شهروند سرخسی ابراز کرد: امیدوارم قطار جدید دیگر مشکلی نداشته و همیشه در خط ریلی سرخس فعال باشد.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (1)

نوری، یکی دیگر از شهروندان نیز به خبرنگار نسیم سرخس، درباره وضعیت قطار دوطبقه سرخس مشهد اظهار کرد: من که برای اولین بار سوار قطار جدید شدم با بقیه مردم که صحبت کردم واقعا راضی بودند و من هم از وضعیت این قطار راضی هستم.

وی ادامه داد: قطار دوطبقه جدید که بلیط آن شش هزار تومان است با توجه به امکانات صوتی و تصویری که دارد و همچنین بحث پذیرایی مهمانداران و مهمتر از همه وضعیت تهویه آن با قطار سه هزار تومانی قبلی که همه ی آن گرد و خاک بود اصلا قابل مقایسه نیست.

این شهروند سرخسی عنوان کرد: قطار سه هزار تومانی قبلی اصلا وضعیت تهویه خوبی در فصل گرما و سرما نداشت اما الحمدلله قطار جدید بسیار خوب است و من از امکانات و خدمات آن بسیار راضی هستم.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (3)

صادقی یکی از مسافران قطار سرخس مشهد نیز درباره وضعیت قطار فعلی گفت: قطار جدید قطار مرتب و تمیزی است و علاوه بر این‌ها امکانات آن مانند پخش فیلم و همچنین پذیرایی از مسافران که می شود غذا نیز سفارش داد بسیار عالی است.

این شهروند سرخسی با تشکر از مسئولان به خاطر پیگیری و گرفتن حق مردم سرخس گفت: وضعیت جاده سرخس بسیار بد است و قبل از قطار دوطبقه نیز وضعیت راه آهن و مسافرت با قطار نیز به خاطر امکانات پایین و سیستم تهویه بد قطار قبلی بسیار نامناسب بود که با قرارگرفتن قطار دوطبقه با این امکانات خوب مطمئنا مردم برای استفاده از قطار جدید استقبال می‌کنند و امیدوارم با استقبال مردم برای استفاده از قطار، کمتر شاهد تصادفات در جاده سرخس مشهد باشیم.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه (2)

یکی دیگر از شهروندان نیز به خبرنگار ما گفت: وضعیت کلی قطار دوطبقه خیلی خوب است اما متاسفانه یکی از مشکلاتی که مردم معمولا با آن مواجه هستند بحث فاصله شهر با ایستگاه راه آهن است.

وی افزود: متاسفانه در برخی اوقات تعداد مینی بوس‌هایی که برای انتقال مردم به ایستگاه می آید کم است و یا اصلا نیست که به نظرم یک سازماندهی باید برای این مسئله بشود چون در مسیر رفتن از شهر به ایستگاه و همچنین آمدن از ایستگاه به شهر گاهی اوقات به خاطر تعداد کم سرویس‌ها مردم سردرگم می‌شوند اما در مجموع خود قطار دوطبقه بسیار خوب است و مشکلی ندارد.

این شهروند سرخسی عنوان کرد: من از مسئولان بابت اینکه قطار دوطبقه را برای شهر سرخس اختصاص دادند تشکر می‌کنم اما با توجه به فاصله زیاد ایستگاه راه آهن با شهر سرخس و همچنین ساعت حرکت قطار در زمان صبح زود از مسئولان می‌خواهم تا در حوزه سرویس‌دهی به راه‌آهن و خدمات جانبی نیز برنامه‌ای داشته باشند و این مسئله را رفع کنند.

قطار دوطبقه سرخس مشهد دو طبقه

پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس نیز در پایان بر خود لازم می‌داند به خاطر اختصاص قطار دوطبقه به شهرستان سرخس و حل مشکل وضعیت قطار مسافری سرخس مشهد از تلاش های پیگیرانه مسئولان مربوطه تشکر کند و امیدوار هستیم تا عرصه خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان سرخس به بیش از این مسائل گسترش پیدا کند و مطمئنا این پایگاه خبری تحلیلی از هرگونه خدمت رسانی به مردم حمایت خواهد کرد.

گزارش از علیرضا علی صوفی

انتهای پیام/ع