عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم است و مسئولان نظام نباید نسبت به انقلاب احساس ریاست داشته باشند.
به گزارش نسیم سرخس، حسین رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع دانشجویان دفتر تحکیم وحدت اظهار داشت: انجمن‌های اسلامی اصلی‌ترین تشکل دینی در دانشگاه‌ها و خط مقدم جبهه انقلاب اسلامی هستند و با شکل‌گیری دفتر تحکیم وحدت پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی انجمن‌های اسلامی دانشگاهی و حوزوی با هم متحد شدند.

وی افزود: دفتر تحکیم وحدت و انجمن‌های اسلامی دانشجویی در دهه شصت خط مقدم جبهه انقلاب اسلامی ایران بودند و نهادهای انقلابی نظیر سپاه، بسیج وجهادسازندگی را ساختند وامروز نیز اکثرا افرادی که در ارگان‌ها حضور دارند از این انجمن‌های اسلامی رشد کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه انجمن‌های اسلامی در دهه هفتاد تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی دست افرادی افتاد که نمازخوان نبودند و یا گرایش‌های چپ مذهب و یا لیبرال داشتند و حرف‌های دفتر تحکیم را قبول نداشتند، افزود: این افراد دست نشانده خارجی‌ها بودند در آن دوره نفوذ واقعی در بخشی از انجمن‌‌های اسلامی اتفاق افتاد که با هوشیاری نیروهای انقلابی جبران شد.

رحیم‌پور ازغدی یاداور شد: جنبش‌های اسلامی دانشجویی چشم بیدارانقلاب، دیده بان و موذن انقلاب اسلامی هستند، انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم است و مسئولان نظام نباید نسبت به انقلاب احساس ریاست داشته باشند.

وی اظهار داشت: پایه گذاران فتنه ۸۸ همه از مسئولان جمهوری اسلامی بودند اما ملت شهید پرور نگذاشت هدف بدخواهان نظام محقق شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مجلس و پارلمان در کشورهای اروپایی و اسلامی دارای مشترکات و تضادهایی است، تکامل فردی مختص پارلمان‌های غربی و تکامل فردی، اجتماعی شاخصه مجلس وحکومت اسلامی است.

رحیم‌پور با بیان اینکه حکومت اسلامی حکومتی مردمی است و هیچ حکومتی جز با اذن خداوند نباید بر بشر حکومت کند، افزود: با استناد به روایت لا حکم الا لله، هیچ بشری رئیس فرد یا گروه دیگری نیست و ولی فقیه و امام معصوم(ع) نیز به عنوان شخص رئیس بشرنیستند.

وی خاطرنشان کرد: با تاکید برحفاظت ازحق الناس در جامعه به عنوان تاکید قرآن و روایات قانونگذاری‌های انجام شده در مجلس کشورهای اسلامی نوعی برنامه‌ریزی برای اجرای قوانین الهی است.

رحیم‌پور با بیان اینکه کلیات دین و حکومت اسلامی را خدا و پیامبران به جامعه بشری ارائه دادند گفت: مسلمانان باید با عقل خود به دنبال اجرای تکامل و دستورات دین باشند.

این استاد دانشگاه افزود: حکومت‌های غربی و اروپایی با رای گیری مشروع غیر مشروع می‌شوند اما در حکومت اسلامی نمی‌توان با رای اکثریت نامشروع را مشروع و مشروع را نامشروع کرد.

رحیم پورازغدی با تاکید بر پرهیز از چاپلوسی در جریان انتخابات افزود: فضای انتقاد در جریان اتنخابات باید باز باشد. دیکتاتورها احمق‌ترین افراد جامعه هستند و هرکسی در هر پست و مقامی نباید اجازه دهد مورد تملق قرار گیرد.

وی اذعان کرد: تمام دنیا طرفدار ولایت هستند و جامعه‌ای بدون ولایت در شرق و غرب عالم وجود ندارد اما مهمترین موضوع این است که ولایت چه کسی پذیرفته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در جامعه بشری عده‌ای ولایت خدا و ولایت فقیه  و عده ای نیز ولایت طاغوت و شیطان را پذیرفته اند خاطرنشان کرد:در جامعه اسلامی مردان و زنان مومن نسبت به یکدیگر ولایت دارند و باید نمایندگان مجلس نیز با برنامه ریزی برمبنای قوانین الهی جامعه را در مسیرهدایت و کمال قرار دهند.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه رابطه با خداوند نباید در هیچ شرایطی قطع شود و شکاف‌های طبقاتی باید در جامعه اسلامی مرتفع شود گفت: امر به معروف، نهی از منکر، نماز و زکات باید در جامعه ترویج یابد ضمن اینکه  باید از عرصه‌های مختلف مانند هنر و نمایش برای تربیت و آموزش دینی بشر بهره مند شد.

وی در پایان گفت: مردم و مسئولان نباید از یکدیگر بترسند و باید در کنار یکدیگر از نظام و آرمان‌های آن دفاع کنند. خدا و پیامبران می‌پنداشتند مسلمانان عاقل هستند و با عقل خود مسیر هدایت را پیدا می‌کنند اما متاسفانه بعضی از مسلمانان به اندازه کفار نیزعقل ندارند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/