فرمانده کل سپاه گفت: باید با درس گرفتن از انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر نظام سلطه و زورگویی حاکمان ایستاد، امروز می بینیم در سوریه، عراق، لبنان، لیبی ودیگر کشورها با الگوی گیری از انقلاب ایران چه موفقیت هایی به دست آورده اند.

به گزارش نسیم سرخس، به نقل از صبح توس، سرلشگر محمدعلی جعفری صبح امروز در مجمع عالی بسیج در مشهد اظهار کرد: خدا را شاکریم که توفیق شرفیابی به محضر ملکوتی امام هشتم، حضرت امام رضا(ع) شامل حال ما شد و در محضر آن حضرت، تجدید پیمان می کنیم، تشکر می کنیم از حضور همه شما که در این مجمع حضور پیدا کرده اید.
وی افزود: خدا را شاکریم که این انقلاب، هر روز مقتدر تر و توفنده تر از قبل به راه خود ادامه می دهد، بارها از مقام معظم رهبری شنیدیم که گفتند تنها انقلابی که در جهان سراغ داریم که بعد از رسیدن به قدرت و حاکمیت، از مسیر خود منحرف نشد، انقلاب اسلامی است و همه انقلاب های مختلفی که در جهان با عقاید مختلف رخ داده، همه به نوعی بعد از پیروزی و به قدرت رسیدن به انحراف کشیده شده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: باید قدردان خانواده های معظم شهیدانمان باشیم، سؤالی که باید داشته باشیم و بسیار مهم است، این است که رمز بقای انقلاب اسلامی با وجود این همه توطئه ها و دشمنی ها چیست، انقلابی که بی نظیر است و اینگونه دستاوردهای بزرگ و بی نظیری را برای ایران و اسلام عزیز به دنبال داشته است.

وی افزود: امروز اقتدار جمهوری اسلامی زبانزد خاص و عام است، دشمنان هم اقرار می کنند، به این اقتدار، عظمت و شکوه و تسلیم این قدرت الهی انقلاب اسلامی شده اند، این را شاهد هستیم، هرچند که با روش های جدید و بسیار پیچیده به دنبال تضعیف این قدرت و جلوگیری از توسعه آن هنوز هستند، هدف دشمن تغییر نمی کند اما راه و روش های آنان عوض شده و عوض می شود.

جعفری گفت: باید بدانیم که تا انقلاب اسلامی بر این مسیر و بر این صراط مستقیم استوار است، دشمنی دشمنان و در رأس آن، شیطان بزرگ نسبت به انقلاب اسلامی از بین نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ویژگی منحصر به فردش اسلامی بودن آن است، گفت: ما هرچه داریم از عزت و اقتدار و عظمت، به خاطر اسلامی بودن ماهیت این حرکت عظیم الهی است، اگر اسلام را از این انقلاب حذف کنیم، دیگر انقلابی نخواهد بود که اسلام از ما مطالبه می کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اولین رمز بقای انقلاب اسلامی این است که این انقلاب با برخورداری از یک نعمت بزرگ الهی در رأس آن و هدایت این انقلاب رعایت اصول اسلامی و قوانین قرآنی و الهی، ویژگی است که دیگر انقلاب ها از آن برخوردار نیستند، این همان رمز اول و بقای انقلاب اسلامی است، رمز اول همان اطاعت از ولی فقیه است که راه و رمز و روش ایستادگی در برابر دشمنان را به ما یاد می دهند.
وی خاطر نشان کرد: این انقلاب دو بعد دارد، بعد داخلی و بعد خارجی، شعار اصلی انقلاب ما در بعد داخلی لا اله الا الله است و در بعد ایجابی آن باید به دنبال پیاده سازی دستورات الهی در جامعه خودمان باشیم، بعد بیرونی انقلاب اسلامی به خوبی پیش می رود و امروز هرچه ما اقتدار داریم، عظمت اسلام و عظمت جمهوری اسلامی و ایران مدیون این حرکت انقلاب اسلامی در بعد بیرونی آن هست یعنی مقابل به نظام سلطه و استکبارستیزی، شعار اصلی و راهبردی انقلاب اسلامی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی است.

جعفری گفت: باید با درس گرفتن از انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر نظام سلطه و زورگویی حاکمان ایستاد، امروز می بینیم در سوریه، عراق، لبنان، لیبی ودیگر کشورها با الگوی گیری از انقلاب ایران چه موفقیت هایی به دست آورده اند.
وی با بیان اینکه در بعد ایجابی حرکتمان کند است و عقب ماندگی هایی داریم، تأکید کرد: حرکت شما در شهرستان ها و استان ها برای این است که بتوانیم کمک کنیم این عقب ماندگی ها در بعد ایجابی و داخلی انقلاب اسلامی را پیش ببریم، بسیج در داخل کشور نقش محوری و اساسی آن، کمک به پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های آن است و از طریق این تشکل های مردمی و عقبه فکری که بسیج در مسیر انقلاب اسلامی باید در خود ایجاد کند و توسعه دهد، باید به تحقق این بعد از نقش خود کمک کند.
جعفری ادامه داد: با توجه به موانع و اطمینان به مدیریت جهادی و مدیریت بسیجی است که میتوانیم کمک مؤثری به این راه و اهداف مقدس آن داشته باشیم؛ سخنان زیادی از سوی مقام معظم رهبری است که مؤلفه های اصلی و اهداف راهبردی انقلاب شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنانی که برای جمعی از بسیجیان داشته اند فرمودند همیشه در دل ساخت حقوقی، یک ساخت حقیقی وجود دارد که باید به آن توجه کرد، ساخت ظاهری جمهوری اسلامی به تنهایی کاری انجام نمی دهد، باید مراقب باشیم آن روح و سیره از بین نرود، دلمان خوش نباشد به صورت و ظاهر، باید به سیرت توجه داشته باشیم، این اساس قضیه است که تغییر آن سیرت و هویت واقعی به تدریج حاصل می شود.
فرمانده کل سپاه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند شاخص های نظام اسلامی باید مشخص و روشن باشد، شاخص عدالت طلبی، ساده زیستی مسؤولان، شاخص کار و تلاش مخلصانه، طلب و پویایی بی وقفه، ایستادگی در برابر سلطه بیگانگان و شجاعت در برابر هیبت دشمن جزء این شاخص هاست؛ اگر در برابر دشمن مسئولین احساس رعب و خوف کنند، بر سر کشور بلاهای بزرگ می آید، آن ملت هایی که ذلیل دست دشمن شده اند، این علت بود که مسئولان یا پیش قراولان غافله ملت، شجاعت و اعتماد به نفس لازم را نداشتند.

وی افزود: انقلاب اسلامی بر اساس راهبرد اصلی خود که استکبارستیزی است استوار است که دغدغه رهبری، مسئولان و مردم ما است که این ایستادگی که رهبری معظم انقلاب و این جایگاه والا راه را ترسیم و تعیین می کنند و دغدغه اصلی شان دشمن ستیزی و شجاعت در برابر دشمنان است
نگرانی در مسؤولان اجرایی کشور است که باید در همین مجامع فکری و بسیج توجه جدی به آن کرد، چاره اندیشی کرد که در مسیر انقلاب اسلامی دچار سستی، کندی و خلل نشویم، خدا را شاکریم که انقلاب اسلامی در این مسیر حرکت کرده و راه خود را از همین مسیر پیدا کرده است.

جعفری خاطر نشان کرد: از کفار دوست خود نگیرید، متکی به آنان نباشید، تقوا داشته باشید اگر مؤمن هستید، اگر مسئولین به این راه عملأ اعتقاد داشته باشند و اقدامات عملی و اجرایی خود را با این نگاه تطبیق بدهند، شرایط قطعأ بهتر خواهد شد و حرکت کند انقلاب ما در داخل با توجه به این ابعاد، روند رو به رشد گرفته و شتاب خواهد گرفت.

وی افزود: نشست های شما و هم اندیشی های بسیج در سطح استان ها و شهرستان ها باید در این ابعاد و پیش برد این اهداف کمک کند با تذکر و هم اندیشی به مسؤولین در همه سطوح، نقش مجامع بسیج این است که به تحقق اهداف انقلاب کمک کند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: گفتن و بیان مدیریت جهادی آسان است اما عمل به آن سخت است، هر مدیر در هر سطحی نمی تواند ادعای بسیج و بسیجی بودن و انقلابی بودن داشته باشد مگر این که به اصول مدیریت جهادی عمل کند؛ رهبری سه اصول برای مدیریت جهادی بیان کرده اند.

وی ادامه داد: شرط اول، اخلاص است، جهاد، خالص در راه خدا؛ ویژگی دوم، سخت کوشی و تلاش شبانه روزی است، کار جهادی بدون تحمل سختی و سخت کوشی امکان ندارد و شرط سوم در مدیریت جهادی آن است که بدانیم کار ما یا مخالف دارد یا دشمن، اگر با دشمن در حال جنگ هستیم، جهاد و مبارزه با دشمن است، اگر در داخل کار جهادی می کنیم، اینجا مخالفت شرط اصلی یک کار جهادی است چون کار جهادی و کار خالصانه برای رضای خدا با موانع مختلف و متعدد مواجه است؛ کاری که مخالفت ندارد، کار جهادی نیست.

جعفری در پایان گفت: باید بدانیم که سینه زدن پای این علم سخت است؛ باید همه کمک کنیم در این عرصه که مرحله ساخت سطح سوم انقلاب است، تلاش کنیم.

انتهای پیام/