ترکان: پایانه صادراتی سرخس در حال ساخت است
ترکان: پایانه صادراتی سرخس در حال ساخت است
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اعلام جزئیات طرح‌های توسعه مناطق آزاد گفت: سیاست‌های دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور ایجاد سکوهای صادراتی است که امسال در شلمچه و ماکو به مرحله افتتاح رسیده‌اند و پایانه صادراتی سرخس نیز در حال ساخت و توسعه هستند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری میزان، اکبر ترکان در حاشیه همایش حمل و نقل تجاری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: آنچه امروز منتقدان از مناطق آزاد ایراد می‌گیرند همان مواردی است که دو سال قبل رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ کرده بود.

 

وی افزود: تا به امروز دستاوردهای متعددی در حوزه مناطق آزاد به دست آمده که امیدواریم با سیاست‌های ابلاغی رئیس جمهور سرانجام مناسبی برای مناطق آزاد رقم بخورد.

 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه مناطق آزاد دو سال اخیر به ریل خود بازگشته‌اند گفت: سیاست‌های دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور ایجاد سکوهای صادراتی است که امسال در  شلمچه و ماکو به مرحله افتتاح رسیده‌اند و پایانه صادراتی سرخس نیز در حال ساخت و توسعه هستند.

 

ترکان تصریح کرد: انتخاب مناطق آزاد جدید براساس رویکرد گسترش صادرات با کشورهای همسایه است زیرا فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ایران بازارهای جهانی دارد و برای توسعه آنها باید بازارسازی‌های لازم انجام شود.

 

معاون وزیر راه ادامه داد: بازار کشورهای همسایه ایران نیز کم نیستند به همین منظور مهران به عنوان سکوی صادراتی عراق تعیین شده است و منطقه بانه در مریوان نیز برای گسترش صادرات به اقلیم کردستان طراحی شده‌اند.

 

ترکان تاکید کرد: منطقه آزاد اردبیل نیز برای کار با آذربایجان و اینچه‌برون برای فعالیت با قزاقستان و ترکمنستان ایجاد می‌شود.

 

این در حالیست که پیش از ترکان در مراسم ها و حتی در مناظره هایی که شرکت داشت از تعداد زیاد و بی استفاده مناطق آزاد در کشورمان انتقاد کرده بود.

انتهای پیام/