رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عده ای به علت طمع‌های مادی به رابطه با امریکا روی آورده‌اند و اظهار می‌کنند با رابطه با امریکا مشکلات اقتصادی مردم حل می‌شود اما آیا کشورهایی که به آن‌ها حمله کرده است مگر وضعیت اقتصادی مناسبی دارند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ارتباط ویدئو کنفرانس با همایش بسیج مهندسین عمران و معماری در هتل نخل مشهد عصر امروز اظهار داشت:  امروز با توطئه های بزرگ دشمنان مواجه هستیم دشمنی که خلع صلاح شده‌ و در طول ۳۶ سال گذشته میدان را از دست داده‌ و عقب نشینی کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: برخی می‌خواهند تلقین کنند راه موفقیت سازگاری با امریکاست و این دروغ بر ملا شده زیرا رفت و آمد هیئت‌ها تنها باعث افت قیمت نفت و کاهش شاخص بورس در کشور شده است.

وی افزود:  ایران یکی از استثنایی‌ترین کشور جهان از لحاظ منابع  اقتصادی است، امروز با امکانات مدرن که با آب شور هم کشاورزی می‌شود تا یک میلیارد را می‌توانیم با غذا بدهیم.

سردار نقدی با انتقاد از کسانی که تنها راه رونق را سرمایه گذاری خارجی می‌دانند افزود: سرمایه داخلی را باید فعال کنیم تا دیگر سرمایه گذار های خارجی به ایران بیایند، دولت قبلی سکه فروخت و نقدینگی ایجاد کرد اما چون تولید خوب بود وضعیت اقتصادی بهتری داشتیم.

وی تاکید کرد: مواضع وزیر نفت در قابل اینکه فروش نفت را افزایش دهد اکنون قیمت نفت را به ۳۰ دلار رسانده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان داشت : همین امروز می‌توانیم با چین و روسیه می‌توانیم با تبادل اقتصادی با ارز خود کشور داشته باشیم اما به دنبال آن نمی‌رویم.

وی ادامه داد: دو فرصت اقتصادی برای تبادلات اقتصادی با روسیه را از دست داده‌ایم ، اگر دلسوز بودیم بازرگانان اقتصادی را با هواپیمای چارتر برای جذب بازار روسیه  می‌بردیم.

سردار نقدی بیان داشت: حرف‌های تحقیر آمیزی اکنون شنیده می‌شود که می‌گویند باید مدیر را از خارج وارد کنیم در حالی که منابع و نخبگان خوبی در کشور وجود دارد ناسا را ایرانیان مدیریت می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  با اشاره بر اینکه نداشتن الگوی های درست برای پیشرفت و توسعه مشکل اصلی امروز است،افزود:الگوی درستی در شهرسازی نداشتیم که  مانند امروز در تهران همه مشکل تنفسی داریم بسیج مهندسین باید برای رفع این مشکلات برنامه ریزی کنند و الگوهای درست پیشرفت کشور را طراحی کنند.

وی تاکید کرد: عقب‌ماندگی‌ها در مدیریت‌ها  داشته و داریم اما اکنون نیاز است بدون باند بازی چاره اندیشی شود و راهکار عملیاتی را ارائه کنیم.

سردار نقدی تصریح کرد: همه خصوصیت‌های فرهنگی و اقتصادی را برای پراکنده کردن جمعیت و توسعه شهری را برای طراحی الگو در نظر گرفته شود.

وی عنوان داشت: همان طور که در دفاع مقدس در دفاع مقدس استفاده حداکثری  از ظرفیت‌ها ما را موفق کرده امروز هم باید با ارزش‌های دینی و الگو های اسلامی را تعالی بخشیم  تا به موفقیت برسیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  گفت: کاشی سازی و سرامیک امروز خوابیده‌اند و ما از اسپانیا کاشی و سنگ وارد می شود و از سوی دیگر سنگ خام را به ناوهای خارجی برای تراش می‌فرستیم.

سردار نقدی با بیان اینکه باید برای رونق صنعت از پژوهشکده‌ها استفاده شود، افزود: برای اینکه چگونه می‌توان از ورق‌های کامپوزیت امریکایی استفاده نشود و شیر آلاتی را از کشور خارج وارد نکرد باید چاره اندیشی کرد. آیا ما کارخانه شیرآلاتی را داریم که با گروه صنعتی دانشگاهی و مرکز پژوهشی همکاری  داشته باشد؟

وی تصریح کرد: قدرت‌ها از چنگ امریکایی‌ها و اسرائیل خارج شده و ما مرتباً در اقتدار سیاسی ، وحدت ملی و بین‌المللی و افت و خیزهایی که در سال‌های گذشته داشته‌ایم پیروز شده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  ادامه داد: امروز امریکایی‌ها  به نفوذ متوسل شده‌اند و آنچه نتوانستند در جنگ مستقیم سیاسی و اقتصادی غلبه کنند این بار با زبان چرب دوستی وارد شده‌اند که البته ناشیانه بوده است .

وی خطاب به سیاست‌های امریکا گفت: ذات گرگ گونه خود را نمی‌توان فراموش  کرد و چالش‌هایی که ایجاد کرده‌اند  اما عده ای حل و پیشرفت ما را سر فرود آوردن در مقابل نیروهای شیطان می‌دانند.

سردار نقدی افزود: امریکایی‌ها سعی دارند با فضای مجازی ستون فقرات آزادی ملت‌ها یعنی و ایران را نابود سازند اما روز به روز تأثیر واژه جمهوری اسلامی ایران بیشتر شده و به آن  بیشتر پرداخته می‌شود.

وی بیان داشت: کنگره امریکا شاید هر چند سال یک‌بار علیه یک کشور قطع نامه وضع کند اما در یک تا دو سال گذشته مرتباً در حال تصویب قانون علیه ایران بوده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  خاطرنشان کرد: آن‌ها که ادعا می‌کنند ایران مسئله ای نیست چرا وقت خود را برای ایران می‌گذراند؟ پاسخ روشن است زیرا احساس خطر جدی می‌کنند و عده ای در داخل بستر ساز نفوذ کرده‌اند.

سردار نقدی عنوان داشت: راه نفوذ امریکا سه معبر مهم است که یکی خوش بین کردن است و ایجاد تفکری که احساس کنمی دوست ما هستند و باید آن‌ها را درک کنیم ، عده ای عذر جنایات امریکا را هم می‌خواهند و می‌گویند باید با آن‌ها کنار باید بیاییم.

وی تاکید داشت: اکنون از هر انگشت امریکا چندین شرارت علیه ملت اعمال می‌شود، منافقین ایران در خاک عراق که تحت حفاظت امریکا قرار گرفته‌اند، اگر منافقین  تروریست هستند چرا دفتر در همسایگی کاخ سفید و پادگان در عراق در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  افزود: در شرق کشور گروه های تروریستی که هر کدام که رهبرشان کشته می‌شود گروه دیگری تشکیل می‌شود چه کسی به آن‌ها آموزش می‌دهد ؟ پادگان‌های در افغانستان این گروهک‌ها را آموزش می‌دهند و مأموریت در ایران را به آن‌ها می‌دهند.

وی خطاب به افراد ساده لوح و خود فروخته عنوان داشت: امریکایی‌ها چه نوع دوستی هستند که  با شبکه های مجازی و ماهواره ای آموزش شورش و بمب گذاری می‌دهند؟این چه نوع دوستی است که دور تا دور ایران را مراکز نظامی احداث کرده‌اند و مدام ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کنند؟

سردار نقدی بیان داشت: مهرماه امریکایی‌ها قانونی را مبنی بر دریافت غرامت چند صد کشته  دریانورد امریکایی در بیروت را باید ایران بپردازد که ۴۶ میلیارد دلار ذکر شده است. برداشت تحریم‌های ایران منوط  به این قانون شده تا به خانواده های کشته شدگان بدهند.برخی از مسئولین می‌ترسند به مردم ایران بگویند که امریکا علیه مردم ایران چنین قانونی را تصویب کرده است .

وی ادامه داد: سنای امریکا  در حال تصویب قانونی هستند که ایران به جاسوسان لانه جاسوسی به ازای هر روز از ۴۴۴ روز  دستگیری باید مبلغی میلیاردی را پرداخت کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  افزود: جاسوسانی که در ایران دستگیر شده‌اند براندازند و آموزش‌های ویژه ای را به مخالفین می‌دهند و یکی از این عوامل می‌گوید با یک واسطه تحت امر جان کری اقدامات خرابکارانه را انجام می‌دهد.

سردار نقدی ابراز داشت: جاسوسان امریکا  گستاخ هستند  تا جایی که  ۳۴ پروژه براندازی را جان کری در یک  مرحله علیه ایران در عرصه های فرهنگی  و رسانه ای مدیریت می‌کند.

وی یادآور شد: امریکا همان جنایتکارانی هستند که در بیمارستانی در افغانستان ۲۵۰ نفر از زن و کودک را کشتار کرده‌اند و حتی یک عذرخواهی هم نکرده‌اند .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان داشت: پس از برجام دشمنی امریکا با ایران چند برابر شده است و اکنون هر دو سه روز یک‌بار ما را تهدید به گزینه نظامی می‌کنند که نتیجه ساده لوحی برخی افراد است.

سردار نقدی گفت: برخی به خاطر ترس نفوذ امریکایی‌ها را می‌پذیرند و می‌گویند می‌توانند امریکا با یک دکمه تمامی تأسیسات نظامی ایران را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه شکست خوردن امریکا در منطقه نشان می‌دهد توان مقابله با ایران را ندارد، افزود:کشوری که ۱۹ هزار میلیارد دلار بدهی دارد با کدام اقتصاد می‌خواهد علیه کشور ما بجنگد و پشتیبانی بین‌المللی جمع کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور  عنوان داشت: امریکا در چندین عملیات اخیر خود در منطقه شکست خورده و اکنون از نداشتن نیروی انسانی به گروهک‌های اشرار و مزدور روی آورده و آن‌ها را برای جنگ وارد ارتش کرده است.

وی تاکید کرد: امروز ارتش امریکا آسیب‌پذیرترین ارتش جهان است، امروز آن‌ها تصمیم گرفتند ناوهای هواپیمابر جمع آوری کنند زیرا در خطر هستند.

سردار نقدی بیان داشت: عده ای به علت طمع‌های مادی به رابطه با امریکا روی آورده‌اند و اظهار می‌کنند با رابطه با امریکا مشکلات اقتصادی مردم حل می‌شود اما آیا کشورهایی که به آن‌ها حمله کرده است مگر وضعیت اقتصادی مناسبی دارند.

وی با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند با دوستی با امریکا مشکل‌ها حل می‌شود، تصریح کرد: در ترکیه که دوست آمریکا است و اکثر قوانین آن‌ها را رعایت کرده‌اند و چیزی برای امریکا و اسرائیل کم نگذاشته‌اند در چند استان  این کشور حکومت نظامی است و فقط استانداران می‌توانند در آن رفت و آمد کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: برخی دلسوزی می‌کنند که مردم گرسنه‌اند و در حالی که ۹۷ میلیون دلار در خیابان محل زندگی رئیس جمهور امریکا خانه خریده‌اند اگر خانه‌هایشان را بفروشند مردم مشکل اقتصادیشان  حل می‌شود.

وی افزود:کسانی که به دوستی با امریکا علاقه دارند پایگاه پایدار مردمی ندارند و فقط برای انتخابات می‌توانند رای جمع کند و امریکا این را خوب فهمیده است.

سردار نقدی  ابراز داشت: در دولت و مجلس و ارکان‌های نظام اگر تحت نفوذ افراد با تکیه گاه خارجی شود مملکت را دچار مشکل می‌کند.

انتهای خبر/م