همه زندگی یک پاسدار در خدمت آرمان او است/ صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در سرخس ایجاد می شود
همه زندگی یک پاسدار در خدمت آرمان او است/ صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در سرخس ایجاد می شود

فرمانده سپاه سرخس از ایجاد صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در سال رونق تولید در شهرستان سرخس خبر داد.

سرهنگ عیسی صفری در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار نسیم سرخس، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امام حسین علیه السلام نماد یک پاسدار واقعی است که برای حفظ دین سر و جان خود را فدا کرد.

 

فرمانده سپاه سرخس در توصیف یک پاسدار بیان کرد: وسع و توان یک پاسدار تمام وجودش است و همه زندگی و خانواده یک پاسدار در خدمت آرمان او است که آرمان پاسداران انقلاب اسلامی، آرمان دین ما و انقلاب ما است.

 

صفری عنوان کرد: در هر عرصه ای که ورود پاسداران لازم باشد برای دفاع از انقلاب، کشور و مردم به آن وارد می شویم.

وی تاکید کرد: هر کجا که بدانیم مردم عزیز کشورمان در خطر هستند مانند قضیه سیل اخیر ورود می کنیم و فقط از سلسله مراتب اجازه می گیریم.

 

ایجاد صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در سطح شهرستان سرخس

فرمانده سپاه سرخس با اشاره به برنامه های سال گذشته و سال جاری سپاه شهرستان سرخس گفت: در سال گذشته در حوزه اشتغال زایی، محرومیت زدایی، مردم داری و مردم یاری اقدامات بسیار خوبی انجام دادیم و با وجود اینکه دشمنان برای ما تابستان داغ را پیش بینی کرده بودند توانستیم دشمنان را مایوس کنیم.

 

صفری با اشاره به آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بیان داشت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد سرفصل های مهم را برای دهه پنجم پیش روی ما گذاشت و از تمام ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف استفاده می کنیم.

 

وی افزود: امسال نیز به عنوان سال رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری شد که با استفاده از ظرفیت های شهرستانی، استانی و کشوری فعالیت هایی را برای رونق تولید شروع می کنیم.

 

فرمانده سپاه سرخس از ایجاد صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در سطح شهرستان سرخس خبر داد و گفت: این صندوق ها توسط خود مردم ایجاد و مدیریت می شود و هدف آن ها اشتغال زایی و کمک به امر اشتغال است.

 

فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سال ۹۸ با سه دهستان آباد

صفری از اضافه شدن دو دهستان دیگر به دهستان های آباد شهرستان سرخس در سال جاری خبر داد و گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی از سال ۹۵ در دهستان تجن شهرستان سرخس مستقر شده است و دو دهستان دیگر نیز امسال به دهستان های آباد شهرستان سرخس اضافه می شود.

 

وی بیان کرد: در قرارگاه پیشرفت و آبادانی تلاش کردیم ظرفیت های بالقوه را بالفعل کنیم و ظرفیت هایی که بالفعل بودند را تقویت کنیم و باعث افزایش بهره وری شویم.

 

فرمانده سپاه سرخس عنوان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی از ۵ کارگروه زیرساخت، اشتغال، سلامت، فرهنگی و تعلیم و تربیت تشکیل شده است.

لایروبی ۱۱۰ کیلومتر از انهار سنتی دهستان تجن توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه

وی افزود: در سال گذشته در کارگروه زیرساخت قرارگاه پیشرفت و آبادانی در دهستان تجن ۱۱۰ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر انهار سنتی را لایروبی کردیم و پل، راه، مسجد، خانه عالم و مدارس را که نیاز به تعمیر یا ساخت داشتند را ایجاد کردیم، ضمن اینکه در حوزه اشتغال نیز افراد بیکار در دهستان تجن را شناسایی کردیم.

 

صفری به توجه به بهداشت فردی و محیطی و طب اسلامی در کارگروه سلامت دهستان های آباد اشاره و عنوان کرد: خدمات فرهنگی و اجتماعی در کارگروه فرهنگی ارائه می شود و توجه به زیرساخت های آموزشی مدارس و تقویت کیفی و کمی آموزش در کارگروه تعلیم و تربیت انجام می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اجرای لایروبی بند صدرآباد این شهرستان توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی تصریح کرد: لایروبی این بند به زودی با همکاری آب منطقه ای شهرستان سرخس انجام می شود.

 

اشتغال زایی برای ۴۰۰ نفر در سال ۹۷

فرمانده سپاه سرخس با اشاره به فعالیت های بسیج سازندگی در این شهرستان گفت: با همکاری قرارگاه قرآن و عترت توانستیم برای ۴۰۰ نفر اشتغال زایی کنیم و در این راستا تسهیلات پرداخت شده است.

 

صفری بیان کرد: ۴۰۰ منزل بدون داشتن سرویس بهداشتی و حمام شناسایی شدند که امیدواریم با همکاری خیرین و تهیه مصالح برای این منازل حمام و سرویس بهداشتی ساخته شود ضمن اینکه با همکاری کمیته امداد در طرح محسنین برای ۱۰ منزل سرویس بهداشتی و حمام ساخته شد.

 

وی اضافه کرد: ۶۰ گروه جهادی بسیج سازندگی سپاه سرخس در طول سال صدها خدمت را انجام می دهند و این ۶۰ گروه دارای شناسنامه و آماده به خدمت هستند ضمن اینکه بیش از ۱۰ گروه جهادی نیز آماده اعزام به مناطق سیل زده هستند.

 

صفری اظهار داشت: تاکنون توسط گروه های جهادی سرخس بیش از ۱۰ میلیون تومان برای مردم سیل زده کشور جمع آوری شده است.

بهره مندی ۵۰۰۰ نفر از «سینما سیار» در ایام اکران فیلم های جشنواره فیلم عمار

وی در ادامه به اکران فیلم های انقلاب در قالب جشنواره فیلم عمار در شهرستان سرخس اشاره و بیان کرد: در ۲۰ روستا با همکاری حوزه های مقاومت بسیج سپاه سرخس فیلم های جشنواره عمار اکران شده و حتی در برخی روستاها به دفعات این اتفاق افتاده است و ۵۰۰۰ نفر از مردم شهرستان سرخس به تماشای فیلم های «سینما سیار» نشستند.

 

فرمانده سپاه سرخس با اشاره فعالیت های سپاه سرخس در حوزه دفاعی و رزمی در سال گذشته، بیان کرد: رده های دفاعی و رزمی سپاه شهرستان سرخس آماده به کار و به روز هستند و در سال گذشته رزمایش اقتدار بسیج با یک حضور بی نظیر در سطح شهرستان و مشهد برگزار شد و به لحاظ کمی و کیفی رتبه اول را کسب کردیم.

 

صفری ادامه داد: گشت های امنیتی بسیج با همکاری نیروی انتظامی شهرستان سرخس در حال اجرا است.

 

وی در پایان با اشاره به مسئله سیل و بارش های باران در سطح کشور، تصریح کرد: در سطح شهرستان سرخس در حوزه روان آب ها سد دوستی و کشف رود را داریم که با توجه به ظرفیت بالای سد دوستی تهدیدی در این زمینه برای مردم شهرستان سرخس وجود ندارد اما رود کشف رود یک تهدید به حساب می آید و به همین دلیل ستاد بحران در شهرستان فعال هستند و سپاه نیز در صورت لزوم زیرساخت های لازم برای اسکان مردم را دارد.

انتهای پیام/

 

  • نویسنده : علی صوفی
  • منبع خبر : نسیم سرخس