تعداد امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور حدنصاب را دارد/ «برجام» آثار ویژه‌ای در نظام بانکی کشور نداشت
تعداد امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور حدنصاب را دارد/ «برجام» آثار ویژه‌ای در نظام بانکی کشور نداشت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد طرح 5 سؤال اقتصادی، با توجه به اینکه طرح سؤال از رئیس‌جمهور نیازمند 75 امضا است، امضاهای این سؤال حدنصاب را دارد و سیر خود را در مجلس طی می‌کند.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، درباره پیگیری طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرح سؤال از رئیس‌جمهور بیشتر در موضوعات اقتصادی است، به همین دلیل این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال رسیدگی است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد طرح ۵ سؤال اقتصادی، با توجه به اینکه طرح سؤال از رئیس‌جمهور نیازمند ۷۵ امضا است، امضاهای این سؤال حدنصاب را دارد و سیر خود را در مجلس طی می‌کند.

 

وی در ادامه به توافق برجام و آثار آن در روابط بانکی اشاره و تصریح کرد: توافق برجام نتوانست آثار ویژه‌ای در نظام بانکی کشور داشته باشد.

 

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه برجام اگر در حوزه بانکی اثر ویژه‌ای می‌داشت امروز شاهد افزایش نرخ ارز نبودیم، بیان داشت: یکی از دلایل عمده افزایش نرخ ارز این است که در حقیقت روابط بانکی ما با دنیا در حال حاضر وجود ندارد.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بایستی تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه و تصمیم آمریکایی‌ها برای ماندن یا نماندن در برجام صبر کرد، اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها از برجام خارج شوند، هیچ دلیلی برای ماندن جمهوری اسلامی در این توافق وجود ندارد.

انتهای پیام/