برگزاری هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس
برگزاری هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس گفت: همزمان با سالروز حماسه نهم دی‌ماه روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت، هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در این شهرستان شروع به کار می‌کند.

سید عقیل علوی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: برای دومین سال پیاپی با همکاری موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، فیلم‌های هشتمین جشنواره مردمی عمار در شهرستان سرخس پخش می‌شود.

 

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده فیلم‌های هشتمین جشنواره مردمی عمار از نهم دی‌ماه همزمان با روز بصیرت و میثاق امت با ولایت به مدت یک هفته در سالن سینما شهرک گاز سرخس به نمایش درمی‌آید.

 

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس با تأکید بر اینکه حضور در این جشنواره فیلم برای عموم مردم آزاد است، خاطرنشان کرد: در راستای دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری در زمینه آشنایی نوجوانان و جوانان با سینمای انقلاب و به‌خصوص جشنواره مردمی فیلم عمار، در طول زمان برپایی جشنواره، هر روز صبح یک وعده پخش فیلم از ساعت ۹ تا ۱۱ به دانش آموزان مدارس اختصاص داده شده است؛ همچنین در طول برگزاری جشنواره، هر روز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و ساعت ۱۸ تا ۲۰ پذیرای عموم مردم شریف سرخس هستیم.

 

علوی در ادامه به اهداف جشنواره مردمی فیلم عمار اشاره کرد و افزود: جشنواره فیلم عمار مردمی بوده و مقابل فساد و تبعیض قرار دارد و فضایی برای دیده  شدن آثار در دورافتاده‌ترین نقاط کشور است، به همین دلیل موردتوجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

 

وی تأکید کرد: این جشنواره فیلم شامل ۱۵۰ اثر متنوع و جذاب در قالب‌های فیلم، مستند، فیلم کوتاه، نماهنگ و پویانمایی در موضوعات مختلف فرهنگی، مطالبات اجتماعی، تاریخ انقلاب و مدافعان حرم است.

 

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس بابیان اینکه جشنواره امسال با محوریت موضوع کار و کارگر برگزار می‌شود، اظهار داشت: امسال چند کارگاه آموزشی در موضوعاتی مثل کارگردانی و فیلم‌نامه‌نویسی و تدوین برای جوانان و نوجوانان و عموم علاقه‌مندان حوزه هنر در شهرستان با حضور اساتید استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 

علوی عنوان کرد: جشنواره عمار این امکان را برای نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به حوزه سینمای انقلاب فراهم کرده تا بتوانند حرف دل مردم را به زبان هنر به گوش همگان برسانند و رفته‌رفته از سطح فیلم‌ساز مبتدی به حرفه‌ای برسند تا جایی که برخی آثار برگزیده این جشنواره توانسته‌اند در جشنواره‌های جهانی جایزه بگیرند.

 

وی بابیان اینکه غرفه‌های متنوعی با موضوعات مختلف در حاشیه جشنواره امسال برپا خواهد شد، تصریح کرد: جشنواره عمار هرسال پیشرفت می‌کند و آینده‌ای به‌مراتب بهتر در انتظار تنها جشنواره مردمی فیلم پس از انقلاب است.

 

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در سرخس با اشاره به اینکه مسئول اجرایی این جشنواره آقای معین جهانی است، خاطرنشان کرد: برای علاقه‌مندان همکاری با جشنواره و همچنین اعلام نظرات و پیشنهادات جوانان و عموم مردم، شماره ۰۹۱۵۲۲۸۱۲۱۰ در پیام‌رسان سروش در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/