رشد ۲۴ درصدی ذخیره سازی گاز شوریجه سرخس در هشت ماهه امسال
رشد ۲۴ درصدی ذخیره سازی گاز شوریجه سرخس در هشت ماهه امسال

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از پایداری تولید گاز در زمستان 96 و تامین انرژی گاز طبیعی استان های شمال و شمال شرق کشور خبر داد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، سید مجید منبتی با اشاره به برودت هوا در آستانه فصل زمستان اظهار کرد: خوشبختانه با وجود تاسیسات ذخیره سازی شوریجه در منطقه عملیاتی خانگیران و ذخیره گاز طبیعی در هشت ماهه نخست امسال، مشکلی به لحاظ تامین گاز طبیعی در فصل زمستان وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه میزان ذخیره سازی گاز طبیعی در مخزن شوریجه در سال ۹۵ به میزان یک میلیارد و ۳۸۶ میلیون متر مکعب بوده است، تاکید کرد: میزان ذخیره سازی گاز  در هشت ماهه امسال به یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون متر مکعب رسید که نشان از رشد ۲۴ درصدی ذخیره سازی دارد.

 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس تصریح کرد: برنامه دریافت گاز ترش در سال ۹۶، به میزان هشت میلیارد و ۵۸ میلیون متر مکعب بوده که مقدار واقعی آمار تولید در هشت ماهه نخست ۹۶ به هشت میلیارد و ۴۷۵ مترمکعب رسیده است و نسبت به برنامه پنج درصد رشد را در هشت ماهه امسال نشان می دهد.

 

منبتی در پایان بیان داشت: میزان گوگرد تولیدی این مجتمع نیز طبق برنامه در سال جاری ۳۳۴ هزار تن بوده است که آمار تولید محصول گوگرد در هشت ماهه امسال به ۳۵۰ هزار  و ۸۵۲ تن رسیده و نسبت به برنامه پنج درصد رشد را نشان می دهد.

انتهای پیام/