دفاع مقدس امروز ملت ایران، «آمادگی اقتصادی و فرهنگی» است/ «آمادگی نظامی» ما قابل‌مذاکره نیست
دفاع مقدس امروز ملت ایران، «آمادگی اقتصادی و فرهنگی» است/ «آمادگی نظامی» ما قابل‌مذاکره نیست

امام‌ جمعه سرخس بابیان اینکه «آمادگی نظامی» ما قابل‌مذاکره نیست، گفت: دفاع مقدس امروز ملت ایران، «آمادگی اقتصادی و فرهنگی» در جنگ اقتصادی و فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در مراسم رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح در شهرستان سرخس بابیان اینکه وعده پیروزی رزمندگان سلحشور را خداوند متعال در قرآن داده است، گفت: پیروزی رزمندگان ما و ملت ما در دفاع مقدس مرهون ایمان به خدا و نصرت خداوند متعال بود.

 

امام جمعه سرخس افزود: اگر آن دفاع جانانه نبود امروز نیز خبری از ارزش‌های اسلامی نبود و اگر بعضی از این ملت آماده دفاع نمی‌شدند دیگر خبری از مسجد و عبادتگاه و ارزش‌های دینی نبود؛ در زمان دفاع مقدس باید یک عده‌ای حاضر به جان‌فشانی برای دفاع از ارزش‌ها می‌شدند تا ارزش‌های اسلامی باقی بماند.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ عنوان کرد: اسلام موافق با خونریزی و جنگ نیست زیرا هر جا جنگ است نشانه خودبرتربینی نیز است.

 

وی بابیان اینکه ما هیچ‌گاه آغازگر جنگ نبودیم و نخواهیم بود گفت: درصورتی‌که تعدی به جمهوری اسلامی ایران صورت بگیرد، خداوند به ما اجازه پیکار داده است.

 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: امروز نیز باید مانند دفاع مقدس آمادگی همه‌جانبه داشته باشیم و یکی از مصادیق آمادگی، «آمادگی تسلیحاتی» است و امروز شاهد این آمادگی در کشور هستیم و این مسئله قابل‌مذاکره نیست.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ بیان کرد: «آمادگی علمی» یکی دیگر از مصادیق آمادگی در دوران حاضر است و ملت مسلمان باید خود را با علم و دانش مجهز کند.

 

وی بابیان اینکه از مصادیق دیگر آمادگی در دوران حاضر، آمادگی «جسمانی، اطلاعاتی و ضداطلاعاتی» است، گفت: یکی از مصادیق مهم آمادگی در دوران کنونی، «آمادگی اقتصادی» است و باید بنیه اقتصادی کشور را برای پیروزی در جنگ نابرابر اقتصادی قوی کرد.

 

امام جمعه سرخس ادامه داد: برای پیروزی در جنگ اقتصادی راهبرد اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ‌شده است.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب، خاطرنشان کرد: باید در جنگ فرهنگی که علیه فرهنگ ما توسط غرب ایجادشده است «آمادگی آفندی و پدافندی فرهنگی» داشت؛ ما باید به فرهنگ پوسیده غرب تهاجم بیاوریم.

 

وی تأکید کرد: ما باید امیدوار به الطاف الهی، امیدوار به آینده نظام اسلامی و امیدوار به استعدادهای جوانان باشیم و روزبه‌روز بر اقتدار این نظام اسلامی بیفزایم تا آن‌وقت دیگر رئیس‌جمهور بی‌تربیت آمریکا جرئت و جسارت نکند ملت مقتدر ایران را تهدید کند.

انتهای پیام/ع