بسیج سازندگی سپاه سرخس برای 89 نفر ایجاد اشتغال کرد
بسیج سازندگی سپاه سرخس برای 89 نفر ایجاد اشتغال کرد

فرمانده سپاه شهرستان سرخس گفت: بسیج سازندگی سپاه شهرستان سرخس در سال 95 با واگذاری بیش از 110 میلیارد ریال تسهیلات، برای 89 نفر بسترهای اشتغال را فراهم کرده است.

عیسی صفری در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با تأکید بر لزوم توجه مسئولان به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی به تلاش‌های بسیج سازندگی سپاه شهرستان سرخس در راستای تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهار کرد: در سال 95 بیش از 110 میلیارد ریال تسهیلات به داوطلبان فعالیت در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سرخس پرداخت شده است.

 

فرمانده سپاه سرخس خاطرنشان کرد: با واگذاری این تسهیلات، بستر اشتغال برای 89 نفر در شهرستان سرخس فراهم شده است.

 

وی به بیان جزییات اقدامات انجام‌شده در عرصه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: احداث دو واحد گلخانه صیفی‌جات بااعتبار 50 میلیون تومان با مساحت 200 مترمربع ازجمله اقدامات اشتغال‌زایی و اقتصادی بسیج سازندگی سپاه شهرستان سرخس بود که در این راستا برای چهار نفر به‌صورت مستقیم و 10 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شد.

 

صفری با تأکید بر اینکه قارچ دکمه‌ای می‌تواند در برنامه غذایی مردم شهرستان سرخس قرار گیرد، تصریح کرد: با ورود در این عرصه توانستیم با واگذاری 70 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان، هشت واحد پرورش قارچ را راه‌اندازی و برای 10 نفر به‌صورت مستقیم و 30 نفر به‌صورت غیرمستقیم در فصل برداشت، زمینه اشتغال را ایجاد کنیم.

 

فرمانده سپاه سرخس بیان داشت: یکی از دغدغه‌های مردم تهیه عسل باکیفیت و مطمئن است که با ورود به این بخش نیز سعی شد تا با اعطای 85 میلیون تومان تسهیلات به شش متقاضی این عرصه تا حدودی دغدغه‌های موجود را کاهش دهیم.

 

وی به اشتغال‌زایی بسیجیان شهرستان از طریق پرورش دام سنگین اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 95 با واگذاری 250 میلیون تومان تسهیلات به 30 متقاضی پرورش دام سنگین، بستر اشتغال برای این 30 نفر ایجاد شد.

 

صفری در ادامه صنایع تبدیلی را یکی از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی برشمرد و تصریح کرد: احداث کارگاه صنایع تبدیلی قالی‌بافی، خیاطی، چرم، بسته‌بندی مواد غذایی و خشکبار برای 17 نفر با واگذاری 385 میلیون تومان تسهیلات از دیگر اقدامات بسیج سازندگی سپاه سرخس در سال 95 بود.

 

فرمانده سپاه سرخس در پایان خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه شهرستان سرخس اقدامات دیگری ازجمله کمک به محرومان، کاشت درخت، ساخت خانه محرومان، ساخت نمازخانه و مسجد، ویزیت رایگان مردم محروم روستاها و اعزام مهندسان کشاورزی به روستاها را در برنامه سال 95 خود داشته است و تمام اهتمام ما بر این است تا در سال 96 نیز این اقدامات را بسط دهیم.

انتهای پیام/