بسیج فارغ از جناح بندی سیاسی به دنبال ارتقا فرهنگ انقلابی و جهادی است
بسیج فارغ از جناح بندی سیاسی به دنبال ارتقا فرهنگ انقلابی و جهادی است

فرمانده سپاه سرخس گفت: تعلق به اصول انقلاب، قانون اساسي، سيره و انديشه امام (ره)، ولايت فقيه و سياست هاي کلي نظام از اصول جناح سنج بسيج هستند که احزاب و گروه هاي سياسي هرچه قدر به اين اصول پايبند و نزديک بودند به بسيج نزديک تر و هرچه دور بودند از بسيج دورتر خواهند بود.

عیسی صفری در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: انسان اين اشرف مخلوقات به عنوان يک موجود و پديده پيچيده اجتماعي، نياز مبرم و غيرقابل انکار به زندگي جمعي داشته و دارد.

 

فرمانده سپاه سرخس فزود: اين موجود اجتماعي نيازمند سيستم و يک نظام حاکميتي بوده تا با تنظيم يک سري قوانين و مقررات، تعاملات بين فردي و گشت آورهاي جمعيتي را به درستي مديريت کند تا عدالت اجتماعي محقق شود و اقتضائاتي از قبيل نيازهاي فيزيولوژيکی، امنيت، وحدت و فرهنگ را در حد امکان تضمين و فراهم آورد.

 

بهترين الگوي حاکميتي، حاکميت الله در قالب حکومت اسلامي است

وی تصریح کرد: با توجه به فطرت پاک و الهي انسان و وجود سيستم روبه تعالي و خداپرستي و ميل به عروج در اين پديده که خدا ذاتا در آن به وديعه گذاشته است با وجود تمامي گفتمان هاي حاکميتي دست ساز بشر، بهترين الگوي حاکميتي براي مديريت جامعه بشري، حاکميت الله در قالب حکومت اسلامي مي تواند باشد که با شناخت کامل از تمامي نيازهاي انسان متناسب با ظرفيت ها و پيچيدگي هاي آن براي تحقق سير تعالي او نيز برنامه دارد.

 

صفری بیان کرد: با پيروزي انقلاب اسلامي و ارائه الگوي حکومت اسلامي در مقابل ساير گفتمان هاي حکومتي با اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه، نظام مردم سالاري ديني در ايران شکل گرفت.

 

فرمانده سپاه سرخس خاطرنشان کرد: مردم سالاري ديني در جمهوري اسلامي ايران با واگذاري حق اعمال راي به مردم با انتخابات رئيس جمهور، وکلاي مجالس شوراي اسلامي، خبرگان رهبري و اعضاي شوراي اسلامي شهر و روستا چهارچوب نويني بود که در قانون اساسي و بر مبناي شرع مقدس اسلام و فقه پوياي امام (ره) پايه گذاري و بر اساس همين پايه ريزي نوين و عالمانه تا به امروز ده ها انتخابات در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برگزار شده است.

 

برگزاري 30 انتخابات سالم، دشمني دشمنان انقلاب را در پي داشته است

وی اظهار داشت: برگزاري بيش از 30 انتخابات سالم رقابتي و قانوني، در طول چهاردهه از عمر پربرکت نظام اسلامي در ايران، حد نصاب جديدي از سطح بالاي دموکراسي و روندهاي دموکراتيک در منطقه به وجود آورد که حسادت رقباي منطقه اي و دشمني دشمنان انقلاب را در پي داشته است به طوري که حتي نوع حکومت هم به راي و انتخاب مردم واگذار شد.

 

صفری عنوان کرد: رهبري هاي داهيانه امام خامنه اي (مدظله العالي) و دست اندرکاران نظام در برگزاري قانونمند انتخابات با مدنظر داشتن مر قانون و حفظ و امانت داري از راي مردم به مثابه حق الناس بسيار توانمند بوده و مهمتر اينکه ميزان بصيرت و تحليل سياسي انقلابي مردم غيور ايران اسلامي از ويژگي هاي چشمگير دوره هاي مختلف انتخابات بوده است.

 

فرمانده سپاه سرخس تصریح کرد: قطعا انتخابات دقيق و عالمانه نيز نيازمند شناخت دقيق از جريان هاي سياسي حاضر در انتخابات و بازيگران در آن عرصه است که مي طلبد متناسب با جنس حاکميت و اقتضاء مديريت انقلابي و جهادي در آن مديراني انقلابي و جهادي نيز براي مديريت اين سيستم انتخاب شوند تا ضمن حفظ اصول و آرمان هاي اين انقلاب ديني، موجوديت انقلاب را که به مثابه «کل يوم عاشورا و کل ارض کربلا» که در مصاف جبهه حق و باطل از ابتداي خلقت در طول تاريخ ساري و جاري بوده است را نيز با اقتدار و عزت محافظت کنند.

 

مقبوليت و پشتيباني از نظام ديني به مردم بستگي دارد

وی افزود: هرچند مشروعيت نظام و حکومت ديني به مردم وابسته نيست، اما مقبوليت و پشتيباني از نظام ديني به مردم بستگي دارد که با حمايت از دين و رهبري ديني خود به عنوان يکي از مهم ترين اضلاع حکومت اسلامي در سرنوشت خود و حکومت اسلامي نقش سازنده داشته باشند.

 

صفری بیان کرد: مردم به مصداق آيه شريفه 11 سوره مبارکه رعد که خداوند مي فرمايد: «ان الله لا يغير ما بقوم حتي يغيروا ما بانفسهم» ضامن سرنوشت خود هستند و بایستی مديراني را انتخاب کنند که قبل از هر چيز به فکر موجوديت نظام ديني و حاکميت الله و حکومت اسلامي باشند و طبعا اگر مديران بر اين اساس عمل مي کردند عليرغم خدمات بسيار بزرگ نظام اسلامي و پيشرفت هاي چشمگير علمي و نظامي، در عرصه داخلي و بين المللي ما شاهد مشکلات کمتر اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و سیاسی در حال حاضر بوديم.

 

جناح سنجی بسیج بر اساس اصول انقلاب اسلامی

فرمانده سپاه سرخس اظهار کرد: بسيج نيز به عنوان ميوه اين انقلاب ديني که تراز جهاني دارد همه آحاد مردم را مادامي که دل در گرو اين نظام اسلامي دارند بسيجي تلقي کرده و به عنوان يک تفکر ارزشي و مقدس فارغ از هرگونه جناح بندي سياسي به دنبال ارتقای فرهنگ انقلابي و جهادي در جامعه بوده و است.

 

وی اضافه کرد: اگر برخي جريان ها در اين ويژگي به بسيج نزديک يا از آن دور و خطاب قرار گرفتند هيچگاه به مفهوم حمايت و يا عدم حمايت از شخص و يا جرياني نبوده است، بنابراین تعلق به اصول انقلاب، اصل قانون اساسي انقلاب اسلامي، اصل سيره و انديشه امام (ره)، اصل ولايت فقيه و سياست هاي کلي نظام از اصول جناح سنج بسيج هستند که احزاب و گروه هاي سياسي هرچه قدر به اين اصول پايبند و نزديک بودند به بسيج نزديک تر و هرچه دور بودند از بسيج دورتر خواهند بود.

 

فرمانده سپاه سرخس تصریح کرد: تاريخ انقلاب اسلامی شاهد بر اين است که بسيج و بسيجيان کساني که در قدرت بودند يا در هر جناحي که باشند و با هر اسم و رسمي، اگر معتقد و پيرو اصول فوق نبودند و در رفتار و سياست هاي خود به دنبال استهلاک اين اصول بودند در مقابل بسيج قرار گرفته اند .

انتهای پیام/