پالایشگاه سرخس وضعیت مطلوبی در امنیت فضای تبادل اطلاعات دارد
پالایشگاه سرخس وضعیت مطلوبی در امنیت فضای تبادل اطلاعات دارد

رئیس مرکز مدیریت راهبردی «افتا» خراسان رضوی در بازدید از شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس گفت: سیستم‌های صنعتی و اداری این مجتمع گازی به لحاظ برقراری امنیت و تبادل اطلاعات در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، محمدحسن رحیمی در بازدید از بخش‌های امور فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) و اتوماسیون صنعتی پالایشگاه گاز سرخس اظهار کرد: پالایشگاه سرخس یکی از اعضای مؤثر کمیته افتای استان خراسان رضوی به شمار می‌رود که در جلسات آن حضور مستمر و مفیدی دارد.

 

وی بابیان اینکه پالایشگاه سرخس یکی از مراکز حیاتی و مهم در شرق کشور است، تصریح کرد: خوشبختانه کارکنان این مجموعه عظیم صنعتی با پایش مستمر فضای مجازی و اجرای دقیق دستورالعمل‌های مرکز مدیریت راهبردی افتا خراسان رضوی، گام‌های مهمی در راستای ارتقای امنیت اتوماسیون صنعتی و اداری برداشته‌اند.

 

رئیس مرکز مدیریت راهبردی «افتا» خراسان رضوی با تأکید بر اینکه رصد و پایش برنامه‌های ابلاغی از سوی افتای استان خراسان رضوی در ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی همچنان ادامه دارد از اجرای دستورالعمل‌ها در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در سالیان گذشته تقدیر و امنیت امروز تبادل اطلاعات در این مجتمع گازی را حاصل تلاش‌های کارکنان شاغل در این مرکز حیاتی برشمرد.

 

همچنین رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات پالایشگاه سرخس با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در این مجتمع گازی تصریح کرد: با تلاش همکاران عضو کمیته امنیت اطلاعات شامل فاوا، حراست، تعمیرات، ابزار دقیق و پدافند غیرعامل، بسترهای صنعتی و اداری این شرکت در امنیت کامل قرار دارند.

 

محمدرضا حشمت مهاجر به ابلاغیه‌های اعلامی از سوی ستاد افتای استان و اقدامات انجام‌شده در این راستا اشاره کرد و بیان داشت: در راستای ارتقای امنیت در حوزه‌های اداری و صنعتی شرکت بیش از 30 پروژه در حوزه‌های مختلف تعریف و اجرا شده است.

 

پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در شمال شرق کشور یکی از صنایع استراتژیک و حیاتی حوزه انرژی است که در راستای توسعه پایدار انرژی گاز طبیعی، مصارف صنعتی و خانگی شش استان شمال و شمال شرق کشور را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/