پذیرش طلبه در مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس/ دانش آموزان پایه نهم تحصیلی با معدل 18 آزمون ندارند
پذیرش طلبه در مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس/ دانش آموزان پایه نهم تحصیلی با معدل 18 آزمون ندارند

مدیر مدرسه علمیه امام رضا (ع) سرخس گفت: مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس از بین دانش آموزان سوم متوسطه دوره اول(پایه نهم) و دانشجویان مقطع کاردانی و بالاتر در دو طرح نظام جامع و سفیران هدایت طلبه می‌پذیرد.

حجت‌الاسلام امیر قادری در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: ثبت‌نام طلبه در مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس همانند سال‌های گذشته به‌صورت حضوری در مدرسه علمیه شهرستان و یا به‌صورت اينترنتي با مراجعه به سايت حوزه علميه خراسان به نشاني www.hozehkh.com تا 15 فروردین 96 انجام می‌شود.

 

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس خاطرنشان کرد: ثبت‌نام كنندگان در گروه‌های تحصيلي با مدرك سوم متوسطه دوره اول(پایه نهم) و ديپلم می‌بایست در آزمون كتبي شركت كنند ولي متقاضيان ورود به اين حوزه با مدرك كارداني و بالاتر از آزمون كتبي معاف هستند.

 

قادری با اشاره به استقبال متقاضيان ورود به حوزه علميه، افزود: امسال نیز ثبت‌نام ويژه دوره‌های نظام جامع و سفيران هدايت براي برادران و خواهران برگزار می‌شود.

 

وی تأکید کرد: متقاضيان ثبت‌نام قبل از اقدام می‌توانند دفترچه راهنماي ثبت‌نام را از طريق مراجعه حضوری به مدرسه علمیه شهرستان و یا سايت حوزه علميه خراسان دريافت كنند تا با شرایط و منابع آزمون آشنا شوند.

 

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس تصریح کرد: داوطلبان مقاطع کاردانی و بالاتر پس از ثبت‌نام در زمان اعلام‌شده و قبولی در مصاحبه، بدون آزمون پذیرش می‌شوند و حافظان کل قرآن کریم نیز بدون آزمون و فقط با شرايط لازم و مصاحبه می‌توانند وارد حوزه علمیه شوند.

 

قادری عنوان کرد: طلاب حوزه‌های علمیه میراث داران اسلام و سربازان امام زمان(عج) هستند و همواره در تلاش بوده‌اند تا با عزمی راسخ و استمداد از پروردگار متعال در دو بعد علم و تقوا سرآمد باشند.

 

وی با تأکید بر توجه متقاضيان ورود به حوزه‌های علمیه، نسبت به رسالت حوزويان در عرصه‌هایی مانند اجتهاد، تحقيق و تبليغ يادآور شد: حوزه علميه به افرادي مستعد و كوشا نياز دارد تا در زمینه‌های فوق بتوانند آموزه‌های ديني را به جامعه انتقال دهند.

 

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس به دوره سفيران هدايت كه از سال‌های گذشته در حوزه علميه خراسان راه‌اندازی شده است، اشاره كرد و بابیان اينكه شرط سن در دوره بلندمدت با کوتاه‌مدت سفيران هدايت، متفاوت است، اظهار داشت: اين دوره امسال نيز از ميان برادران و خواهران با مدرك ديپلم و بالاتر پذيرش دارد.

 

قادری ادامه داد: امسال برای اولین بار، خواهران در پایه تحصیلی نهم در حوزه‌های علمیه پذیرش می‌شوند.

 

وی بیان داشت: همچنین دانش آموزان پایه نهم تحصیلی با معدل 18 و دیپلم با معدل 17 بدون آزمون وارد حوزه علمیه می‌شوند.

 

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) سرخس در پایان خاطرنشان کرد: مباحث حوزه علميه به سمت تخصصی شدن پيش مي‌رود و افراد نخبه، مستعد، متدين و ارزشي با نگاه به اين امر كه حوزه علميه محل تجمع سربازان امام زمان (عج) است، وارد اين عرصه شوند.

انتهای پیام/