همچون قاسم حسین (ع)
همچون قاسم حسین (ع)

شهید سید قاسم سید کابلی یکی از نوجوانان رشید و باغیرت شهرستان سرخس بود که در عملیات خیبر مظلومانه و با کشیدن درد و رنج زیاد همچون قاسم حسین علیه‌السلام آسمانی شد و در جوار حق آرام گرفت.

به گزارش گروه دفاع مقدس نسیم سرخس، شهيد سيد قاسم سيد كابلي در سال 1346 در خانواده مذهبي در شهرستان سرخس به دنیا آمد.

 

شهید تحصيلات ابتدایي و دبيرستان را تا سوم نظري ادامه داد؛ قاری قرآن بود و صوت دل‌نشینی داشت.

 

سید قاسم برای رفتن به جبهه ترك تحصيل کرد و سه بار به جبهه اعزام و مجروح شد؛ در واحد تخريب خدمت می‌کرد و شیفته امام و انقلاب و به‌راستی حاصل تربیت صحیح یک خانواده مذهبی و مؤمن بود.

شهید سید کابلی (2)

وی یکی از نوجوانان رشید و باغیرت شهرستان سرخس بود که تقریباً به‌طور تمام‌وقت در بسیج فعالیت داشت.

 

هوش، خلاقیت و ابتکار عمل سید قاسم واقعاً بالاتر از سنش نشان می‌داد؛ وی در بسیج علاوه بر امورات فرهنگی و تبلیغی فعالیت‌های عملیاتی، نظامی و نگهبانی نیز انجام می‌داد.

 

شهید سید کابلی با اصرار زیاد خود و علی‌رغم مخالفت مسئولان به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در جبهه کار خطیر و حساس تخریب چی را بر عهده گرفت و منشأ خدمات زیادی به رزمندگان شد.

 

وی در عملیات خیبر مظلومانه و با کشیدن درد و رنج زیاد براثر اصابت گلوله به سروصورت و گلو همچون قاسم حسین علیه‌السلام آسمانی شد و در جوار حق آرام گرفت؛ او که همیشه فعال و بی‌قرار بود.

شهید سید کابلی (1)

با مروری بر وصیت‌نامه این شهید والامقام مشخص می‌شود وی عاشق شهادت بوده و این موضوع را با مادرش نیز بیان کرده است و به‌راستی مرگ و شهادت در راه حق برای وی از عسل شیرین‌تر بوده است.

 

قسمتی از وصیت‌نامه شهید:

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه

 

با درود به امام و ارواح طيبه شهدا چند نکته‌ای به‌عنوان وصيت متذكر می‌شوم؛ اولين نصيحت اينكه دوستان تقوا را پيشه كنيد و از شهوت‌رانی دنيوي دوري كنيد؛ جبهه‌ها را ترك نكنيد، هميشه به ياد خدا باشيد و از خداي خود غافل نشويد؛ خوشا به حال آن‌ها كه زندگی و مرگشان در راه خدا است؛ وصيت دوم براي پدر و مادرم كه مادر من هم مثل بقيه شهدا به آرزويم رسيدم گريه بر من نكنيد؛ موقعي كه شهيد شدم بالباس خوني به خاكم بسپاريد تا در پيشگاه خدا و در برابر امام حسين علیه‌السلام گفته باشم حسين جان لبيك لبيك…

 

راوی- محمد علیزاده

انتهای پیام/