۲۵۰ قنات در خراسان رضوی احیا می‌شود/ اشتغال ۱۹ هزار بهره‌بردار با احیای این قنات‌ها
۲۵۰ قنات در خراسان رضوی احیا می‌شود/ اشتغال ۱۹ هزار بهره‌بردار با احیای این قنات‌ها
حجت‌الاسلام حمیدی گفت: 250 قنات در خراسان رضوی شناسایی شدند که با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، وزارت جهاد کشاورزی و تشکل‎‌های مردمی احیا و به چرخه تولید بازگردانده می‌شوند.

حجت‌الاسلام داود حمیدی، مجری طرح‌های اشتغالزایی و اجتماع محور بنیاد برکت خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و تشکل‎های مردمی طرحی را دنبال می‌کنند که قنات‌های نیازمند لایروبی در سطح کشور احیا و به چرخه تولید بازگردانده شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در ابتدا قنات‌ها در سطح کشور توسط معاونت آب و خاک جهاد کشاورزی، تشکل‎های مردمی و گروه‌های جهادی شناسایی و بعد از آن کار احیای آن‌ها آغاز می‌شود.

مجری طرح‌های اشتغالزایی و اجتماع محور بنیاد برکت خراسان رضوی بیان کرد: در استان خراسان رضوی ۲۵۰ قنات برای احیا شناسایی شدند که بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد ریال برای احیای آن‌ها اعتبار در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام حمیدی تصریح کرد: سطح کشت این قنات‌ها ۱۶ هزار هکتار بوده و با احیای آن‌ها اشتغال ۱۹ هزار بهره‌بردار را شاهد خواهیم بود.

وی در پایان گفت: عملیات اجرایی لایروبی و احیای این قنات‌ها از ۱۵ مهرماه امسال آغاز می‌شود و امیدواریم در کمترین زمان ممکن این طرح به مرحله بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/