آقای هاشمی! اینجا سرخس است، با بیش از 60 شهید روستایی که بدون منت در راه انقلاب جانشان را فدا کردند
آقای هاشمی! اینجا سرخس است، با بیش از 60 شهید روستایی که بدون منت در راه انقلاب جانشان را فدا کردند

کسانی که انقلابی بودن را براساس شاخصه روستایی و شهری بودن می شناسند بد نیست بدانند که شهرستان سرخس بیش از 60 شهید روستایی دارد که در راه انقلاب اسلامی جانشان را بدون منت فدا کردند و به عنوان یک روستایی انقلابی به دیدار معبود شتافتند.

به گزارش نسیم سرخس، شهرستان سرخس که در نقطه صفر مرزی در شمال شرق جمهوری اسلامی ایران قرار دارد در دوران دفاع مقدس و دوران مبارزات انقلابی بیش از 120 شهید را تقدیم راه انقلاب کرده است که بیش از 60 نفر از این شهیدان والا مقام از بچه های روستا بودند و بقیه نیز اصالتا روستایی بودند و گاهی در کوچه های روستا و گاهی در پشت سنگرهای جنگ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برای انقلاب کار و تلاش می کردند و منتی بر سر کسی نداشتند.

 

روستا زادگی برای مردم سرخس نه تنها عیب نیست بلکه مردم سرخس همه به آن افتخار می کنند چرا که از اساس روستایی بودن را به معنای تلاشگر بودن و صادقانه و با صلح و صفا زیستن می دانند.

 

اخیرا افرادی حرف از روستایی و شهری می زنند و برای انقلابی بودن ملاک هایی را مشخص می کنند. نگاه این افراد این است که کسی که در روستا زندگی کرده است نمی تواند انقلابی باشد و کسی که شهری است حق انقلابی بودن دارد؛ چقدر ساده انگارانه!

 

از سر اتفاق فردی که این سخن را گفته است معروف است به «آیت الله» و مطمئناً این آیه از قرآن کریم را خوانده است: «يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ».(آیه 13 سوره مبارکه حجرات)

 

آیه ای مبارکه که به انسان ها نهیب می زند که ای انسان ها ما اگر شما را قبیله قبیله و طائفه طائفه و روستایی و شهری خلق کردیم برای این است که همدیگر را بشناسید نه آنکه بگویید من از آن بهترم؛ برتری شما نزد خداوند در گرو تقوایتان و انقلابی بودنتان است نه در گرو شهری و روستایی بودن.

 

این آیه نشان از این دارد اینکه روستایی باشی و یا شهری ملاک انقلابی بودن نیست بلکه انقلابی بودن در عمل کردن و گام برداشتن در راه انقلاب است که الحمدلله هم مردم شهر و هم مردم روستا در سرتاسر نظام جمهوری اسلامی ایران برای انقلاب گام برداشتند و خون بهترین عزیزان خود را بر درخت این انقلاب جاری کردند تا روز به روز این درخت پاکیزه «اَصلُها ثابِت وَ فَرعُها فِى السَّماء تُؤتى اُکُلَها کُلَّ حینٍ بِاِذنِ رَبِّها» بشود.

 

جهت اطلاع آقای هاشمی که روستاییان را جزو افراد انقلابی نمی دانند باید گفت که مردم روستایی و شهری شهرستان مرزی سرخس بیش از 120 شهید را تقدیم راه انقلاب اسلامی کردند که بیش از نیمی از این شهدای عزیز بچه های روستا هستند و نیمی دیگر از شهیدان عزیز شهرستان سرخس نیز اصالتی روستایی دارند و به عنوان روستائیان انقلابی با معبودشان دیدار کردند و به این اعتقاد داشتند که انقلاب اسلامی ایران روستایی و شهری ندارد بلکه همه برادر و برابر هستند و در یک خط باید گام بردارند و آن خط نیز خط اسلام و ولایت است.

انتهای پیام/ع