کشف ۷ دستگاه ماینر غیرمجاز در سرخس
کشف ۷ دستگاه ماینر غیرمجاز در سرخس
علائی گفت: 7 دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال به ارزش 2 میلیارد ریال در شهرستان سرخس کشف شد.

سیدمحمود علائی، فرمانده انتظامی شهرستان سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر استفاده غیرمجاز از تعدادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال توسط افردی سودجو در یکی از روستاهای شهر سرخس، دستورات لازم برای پیگیری موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی سرخس تصریح کرد: در ادامه ماموران پاسگاه انتظامی بزنگان پس از انجام هماهنگی‌های قضایی و با همراهی ماموران شرکت برق به محل اعزام و ضمن قطع انشعاب غیرمجاز برق، تعداد ۷ دستگاه استخراج ارز غیرمجاز به همراه تمامی تجهیزات مربوطه را کشف و دو متهم را در این زمینه دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام کردند.

علائی ضمن قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس گفت: از آنجایی که مزارع غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال موجب اختلال در روند برق‌رسانی به شهروندان و واحدهای تولیدی، بیمارستانی و غیره می‌شود، پلیس آماده است، هرگونه اخبار و اطلاعاتی را در این رابطه از طریق شماره تلفن شبانه‌روزی ۱۱۰ دریافت کند.

فرمانده انتظامی سرخس در پایان خاطرنشان کرد: تجهیزات کشف شده همگی توقیف و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی تحویل شدند؛ همچنین میزان برداشت ارز دیجیتال و هزینه برق مصرفی توسط کارشناسان در دست بررسی است.

انتهای پیام/